Anketka: Mobil.cz nebo MobilMania?


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na vánoce jsem si troufl nahodit provokativní anketu, v níž jsem se vás ptal, který z českých serverů o mobilních telefonech sledujete nejvíce, zda MobilManii nebo Mobil.cz. Škarohlíd by k tomu poznamenal, že těch serveru je zde více, pro tento pád jste ale měli možnost hlasovat pro volbu Nějaký jiný, což učinilo celých nula procent hlasujících. Čili ostatní jako Mobilmag nebo GSM4you vás asi příliš neuchvátili.


Spor mezi Mobil.cz a MobilMania zůstává prakticky nedořešen. Dlouho vedla MobilMania poměrně výrazně, cca o 15%, pak mi ale přišlo divné, že Mobil začal nějak rychle dotahovat. A pohledem do systému se ukázalo, že v poslední době co deset minut přichází jeden hlas z IP adresy Mafry (server bere jeden hlas za deset minut ze stejné IP)… tak jsem hlasování té IP adrese v Mafře zakázal a v hlasování jsem nastavil stejný počet hlasů. MobilMania nakonec vyhrála poměrem 37% ku 35%, čert ale aby věděl, kde co kdo ještě ošulil – Cpress používá zřejmě číselnou IP adresu a nechtělo se mi pátrat, zda i oni si nenapočítávali hlasy nějak uměle. A z takového hlasování lze jen obtížně udělat nějaký přesvědčivý závěr…


No nic, nasadil jsem trochu méně kontroverzní anketu a zajímalo by mne, jak v ní dopadnete 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.