Alvarion oficiálně představil svoji WiMAX řadu BreezeMax


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Alvarion (dříve BreezeNet) oficiálně představil svoji produktovou řadu BreezeMax založenou na standardu 802.16/HiperMAN – tedy WiMax. Dlužno dodat, že tato technika se již nějakou dobu testovala na několika kontraktech, Alvarion ale ode dneška mohou nakupovat i další operátoři.

Alvarion BreezeMax

BreezeMax 3500 je určen pro práci v licencovaném spektru 3,5GHz a Alvarion předpokládá, že první operátoři s jeho WiMAX technikou by mohli své služby spustit v třetím čtvrtletí 2004. Ceny ovšem zatím neznáme, na ty je třeba vážného zájemce o nákup.

Podrobnější (jen o málo) informace o BreezeMax najdete zde na stránkách Alvarionu. Nicméně jde o první WiMax specifikaci vyhovující a komerčně dostupnou techniku pro širokopásmový bezdrátový přístup – samozřejmě s tou výhradou, že na trhu je již pár proprietárních technologií a také s ohledem na to, že své WiMax výrobky velmi pravděpodobobně do konce letošního roku nabídne celá řada dalších výrobců.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.