Marigold.cz » Alvarion BreezeMax – s nákupem bych počkal
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Včera jsem psal o tom, jak chlapci z Alvarionu přišli s první WiMax kompatibilní produktovou řadou BreezeMax. Protože jsem šťoura, včera jsem lidi z Alvarionu prospamoval, protože jsem chtěl vědět, jakých specifikací WiMaxu se drží – sám jsem na webu IEEE ani WiMax fóra žádné final specifikace nenašel, pouze datace, že budou někdy koncem léta (IEEE specifikace) a na podzim (WiMAX certifikace).

Nejdříve se mne snažila odpálkovat nějaká pipka, pravděpodobně z PR. Ta mi poslala nějaké obecné hemzy o tom, jak jsou „open to the standadization work and progress“, naštěstí jsem měl v kapse pár vizitek o patro výše. A ukázalo se, že Alvarion se drží draftů dokumentů s tím, že se hojně modlí, aby se finální standard od draftů příliš neodchýlil. Proto dodávky ve třetím kvartále – to už snad bude první finální standard a bude se pracovat na přizpůsobení BreezeMaxu na jeho požadavky. O tom, že by výrobek byl ihned od počátku certifikován WiMax fórem a tím pádem zaručeně kompatibilní s ostatními, bych si velké iluze nedělal.

Takže pokud už jste včera rozbíjeli své prasátko, ještě bych s nákupem počkal, pokud požadujete standardizovanou techniku a možnost později se orientovat na libovolné jiné cenově výhodnější výrobce (a že Alvarion nepatří mezi nejlacinější produkci). S nákupem prvních WiMax produktů budou (jako se vším) potíže. A zda to půjde vyřešit zadarmo updatem software není zase tak jisné…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:29 - Líbil se článek?

komentáře 4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


4 komentáře »

 1. No ja zadne vizitky tahat nemusel,stacilo se optat tady :-))

  http://forums.wi-fiplanet.c

  Comment by Aldapo — 4.6.2004 @ 12:26

 2. Udejte prosim neco s tim designem stranek. Je to neprehledny a pripada mi to jako kdyby to delalo 5-tilety dite.

  Comment by Kec — 4.6.2004 @ 19:51

 3. to máte asi smůlu – mi se to líbí a zůstane to tak. [2]

  Comment by tangero — 4.6.2004 @ 22:09

 4. [3] ;-)) Pismo je konecne mensi nez predtim, uz je to super. Jeste bych dal trochu tmavsi barvu pozadi prispevku, mne to na LCDcku uplne splyva s tim bilym pozadim. Aspon o trosicku tmavsi. A jeste jedna vec: treba zrovna na tehle strance se menu na prave strane vlilo do prvnich prispevku – asi by to chtelo dat do CSS stylu pro blok prispevku neco jako clear:both.

  Comment by pinus — 5.6.2004 @ 2:46

Přidejte komentář