Akciové drobky: Nokia a TIW

Patrick Zandl · 29. říjen 2003

Několik drobností k akciím telco firem, které bedlivěji sleduji: Nokia a TIW (Majitel Oskar/Českého Mobilu) patří ostatně mezi portfoliové favority.

Tak především Nokia delistuje (=stahuje) svoje akcie z londýnské burzy. Prý tu byly málo likvidní. V rámci eurozóny se Nokia akcie obchodují v Helsinkách (HEX), na frankfurtské a pařížské burze a ve Stockholmu, jinak ještě na NYSE. Zajímavé je, že Nokia udává, že 60% obchodů probíhá na HEXu, zatímco 25 % na NYSE - myslel jsem, že je to obráceně. Vzhledem k nechutným kurzovým ztrátám na klesajícím dolaru bych měl najít někoho, kdo na HEXu obchoduje, Ameritrade to tedy není. Zdroj: Nokia.com. Mimochodem, Nokia včerejším ohlášením nových mobilů hezky poskočila nahoru, zatímco v pondělí byly její akcie někde kolem 16,8 USD, včera se obchodovaly zpět přes 17,1 USD. Bohužel (a pro daytradery naštěstí) Nokia dlouhodobě kolísá mezi těmito hodnotami ...

Akcie TIW (symbol TIWI) posilují. Ještě v pondělí jsem nakupoval za 5,59 USD a mručel jsem, jak draho se nakupuje (o týden dříve byly kolem pěti dolarů), včera otevíraly na 6 USD a končily na 6,26 USD a jak to tak vypadá, dneska půjdou ještě o něco nahoru. TIW měl silné období. Nejenom že navýšil podíl v Českém Mobilu na 99,87 procent, ale jeho rumunský operátor MobiFon dosáhl na tři miliony zákazníků. Kromě toho zvýšil svoji zainteresovanost v ClearWare a koncem září i provedl sekundární úpis akcií. 5. listopadu bude TIW zveřejňovat výsledky za třetí kvartál a v očekávání VELMI slušných čísel jeho akcie letí nahoru. Kdo mne v březnu poslechl a nakupoval akcie TIW, udělal na nich do této chvíle více jak 700% zisku. Zatím nevidím důvod, proč by do konce roku neměly jít přes devět dolarů, takže ještě máte šanci otevřít si u nějakého brokera účet a něco nakoupit, pokud si chcete zariskovat :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook