Akcie 5. – technická analýza nákupních příležitostí


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Můj seriál věnovaný obchodování s akciemi na serveru Peníze.cz pokračuje pátým dílem. Tentokráte se věnuji technické analýze, tedy tomu, podle čeho vyhodnocovat zajímavé akcie jako nákupní příležitosti. Seriál měl přes vánoce pauzu, navíc se dostává zase do zajímavějších obrátek, jsem zvědav, zda tradeři do diskuse nadnesou svoje oblíbené metody a způsoby vyhodnocování, já jsem popsal pět nejzákladnějších, z nichž stejně používam jen dvě a to ještě více méně jako zajišťovací, tedy na to, abych si kryl záda kdyby můj odhad okamžité změny kurzu nevyšel.  


Takový případ nastal nedávno, zase jednou jsem obchodoval s větším množstvím akcií TIW, jenže mrcha cena tentokráte nedbala na moje přesvědčení a padla o dolar, což byla málem katastrofa. Nemůže vždy vše vyjít, to by bylo podezřelé, ale díky tomu, že jsem si kryl záda a obchodoval s akcií, která v střednědobém trendu je „odsouzena“ růst, se za dva týdny obchodovalo na původní úrovni a vše se dalo do pořádku. Také přišel čas vyhodnotit akcie TIW (symbol TIWI na Nasdaqu) jako můj investiční tip roku. Předepovídal jsem, že do konce roku přerostou hodnotu 10 USD. Mýlil jsem se, hodnotu 10 USD překonaly až 6. ledna 2004, snad vám to neudělalo velké problémy 😉 Nicméně akcie TIWI začínala hluboko pod jedním dolarem, takže pokud jste toto investiční doporučení vyhodnotili stejně, můžete si nyní vybrat zasloužený zisk (graf zde).


Pokračujte ve čtení článku na Peníze.cz >>

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.