AirCQ: WiFi Instant Messenger

Patrick Zandl · 28. červenec 2004

Tenhle program je už skoro rok starý, ale tehdy mi na něj nějak nepřišla chuť, už proto, že je placený. Jenže dneska přichází renesance zájmu o něj spolu s tím, jak se kategorii programů, do níž spadá, začalo moderně říkat mobile social software – zkráceně MoSoSo (fuj – mám raději "mobilní socioware").

AirCQ messenger

AirCQ s podtitulem WiFi Instant Messenger je software na propojování počítačů a sdílení informací skrze WiFi. Pomocí AirCQ lze přenášet z jednoho na druhý počítač hlas, video, soubory, chatovat atd – stačí jen WiFi karta. Program umí využívat jak infrastrukturní, tak ad-hoc síť včetně samoorganizujících se sítí a víceskokového routování, podmínkou ovšem je, aby na těch dalších počítačích také bylo AirCQ. Takto se dá propojit až 200 počítačů najednou – všechno bez potřeby internetu a s velmi jednoduchou konfigurací.

Pokud se podíváte na stránky programu, budete asi souhlasit, že je velmi efektní a zajímavý. Má ale i své nevýhody – především nevýhodu cenovou. Stojí 20 USD, k dispozici je třicetidenní demo, což na velké a jednoduché rozšíření programu nestačí.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook