AirCQ: WiFi Instant Messenger


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tenhle program je už skoro rok starý, ale tehdy mi na něj nějak nepřišla chuť, už proto, že je placený. Jenže dneska přichází renesance zájmu o něj spolu s tím, jak se kategorii programů, do níž spadá, začalo moderně říkat mobile social software – zkráceně MoSoSo (fuj – mám raději „mobilní socioware“).

AirCQ messenger

AirCQ s podtitulem WiFi Instant Messenger je software na propojování počítačů a sdílení informací skrze WiFi. Pomocí AirCQ lze přenášet z jednoho na druhý počítač hlas, video, soubory, chatovat atd – stačí jen WiFi karta. Program umí využívat jak infrastrukturní, tak ad-hoc síť včetně samoorganizujících se sítí a víceskokového routování, podmínkou ovšem je, aby na těch dalších počítačích také bylo AirCQ. Takto se dá propojit až 200 počítačů najednou – všechno bez potřeby internetu a s velmi jednoduchou konfigurací.

Pokud se podíváte na stránky programu, budete asi souhlasit, že je velmi efektní a zajímavý. Má ale i své nevýhody – především nevýhodu cenovou. Stojí 20 USD, k dispozici je třicetidenní demo, což na velké a jednoduché rozšíření programu nestačí.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář

  • Až se objeví něco podobného free nebo součástí OS tak to začně být zajímavé. Vyzkouším ale i tohle.Díky za tip.