ADSL drsně agregováno

Patrick Zandl · 4. srpen 2003

Minulý týden Český Telecom spouštěl agregaci datového provozu na ADSL linkách, což ve výsledku dramaticky srazilo rychlost. Někteří uživatelé hlásí až snížení rychlosti o tři čtvrtiny. Jak by ne, agregace 1:50 na nejlevnějších linkách umí s přenosovou rychlostí zacvičit.

Článek na toto téma najdete na Lupě od J. Peterky, kde se také píše o nových návrzích Telecomu na ADSL. Nedošlo k velké změně oproti původním návhrům, jen se nabídka více rozpracovala a vůči dodavatelům je maličko vstřícnější. Pro koncového uživatele je podstatné, že zřejmě dojde k zavedení vyšší rychlosti 512/128 resp 1024/256 kb/s a také k zavedení limitů pro přenos dat 10 resp 20 GB dat a možnosti koupit si 10 GB za 300 Kč. Žádná velká novinka - snad jen drobné překvapení, že se zase mluví o limitu dat, když Telecom sám nedávno prohlásil, že limit se dostal do materiálů omylem. Asi to tak velký omyl není a zase se mlží, Telecom je na mlžení a lhaní docela kabrňák. 

Na Mobil.cz (pardon, dnes již Mobil.iDNES.cz) najdete článek o výpadcích T-Zones. Užil jsem si s nimi svoje, nakonec se mi Multimediální album podařilo aktivovat. Oblíbený problém s faktickou nefunkčností GPRS u rodičů a zase stejná otázka - jak kvalitní signál musíte mít, aby GPRS u T-Mobile fungovalo?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook