Ad: zřízení Národní vysokorychlostní laboratoře


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Národní broadband strategii se věnuje Jiří Peterka na serveru Lupa a to ve dvou dílech. Provedením je to trochu rozporuplný článek, protože mi přijde delší, než samotný text broadband politiky, takže doporučím pozornost věnovat spíše originálnímu textu. O něco kompaktněji to týž autor napsal na DigiWeb.cz

Mne v textu zaujalo mimo jiné zřízení „Národní vysokorychlostní laboratoře“ – do konce roku 2005. Zajímalo mne, co by měla taková laboratoř zkoumat a tak jsem se po tom pídil u zodpovědných lidí. Ukázalo se, že je to zatoulaná zmínka o původní myšlence, která se nakonec ale ukázala příliš obsáhlou a složitou, takže byla z NBS vypuštěna, až na ten jeden odkaz v časovém harmonogramu. Takže Laboratoř se konat nebude. Alespoň prozatím.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

5 komentářů

  • Jen tak ze zvědavosti: Nevíte nahodou, jaká byla ta původní myšlenka laboratoře? O co v ní šlo? :))

  • Zrejmne utratit nejaky ty statni penize, o to v takovych vecech jde vzdy na prvnim miste…

  • Měla být vysokou rychlostí zrušena. 🙂

  • Ja bych to spiš viděl na to, že by to byla laboratoř, dva počítače se sluchátky, mikrofonem a kamerou. A jeden streamovaci server. To všechno propojení gigabit ethernetem. A připojené celé do cesnetu.

    Pak by existoval pořadník, do kterého by se celý národ mohl registrovat. A podle pořadníku by si mohl uplně každý konečně v reálu vyzkoušet "ten broadband". Kdyz uz ho nebude mit doma. 🙂

    A financováno by to bylo z národní sbírky. Stejně jako národní divadlo.

  • [4] V CESNETu je par streamovacich serveru pripojenych GE. Takze ted jen ty klienty.