Access pointy 802.11g. Intel Centrino zamrzá na VPN. Proxim Orinoco na 802.11g


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na NewsFactory vyšlo hezké povídání o dostupných access pointech / broadband routerech s rychlosti 54Mbps, tedy postavených na 802.11g standardu. Testována byla i datová propustnost, doporučuji to k přečtení, jde o testy zařízení firem Apple, Belkin, Buffalo Technology D-Link Systems, Linksys, Netgear a SMC Networks. Podrobnosti zde.


Intel má problémy se svým Centrinem. Uvádí to Wired, když konstatuje, že počítače vybavené centrinovským čipsetem zamrzají při pokusu vytvořit VPN spojení. To je ale krajně nepříjemné, protože majitelé notebooků se jistě budou chtít často chráněně připojit do firemní sítě právě skrze VPN. Podrobnosti: Wired News.


Proxim dodává Orinoco řadu produktů s podporou 802.11g. Jde o firemní řešení, domů si to asi nekoupíte. Koncové oficiální ceny jsou pro Orinoco AP-2000b/g 695 USD (dvě radiové karty) a pro AP-600b/g 495 USD. Zajímavostí AP-2000 je možnost podporovat na každé radiové kartě jeden typ klientů, tedy pro připojení na G rychlosti vyhradit jednu kartu a druhou nechat pro B klienty. Tím lze dosáhnout plné rychlosti G normy. Majitelé starších verzí zařízení mohou za 149 USD dokoupit upgrade. Zařízení podporují WPA, 802.1x autentikaci a proklamují upgradovatelnost (fuj, to je slovo) na 802.11i autentikaci. Kromě toho lze koupit PCMCIA karty Orinoco 11b/g za 99USD (Gold) nebo 81 USD (Silver). Už aby dorazily do Čech, potřebuji PCMCIA s externím konektorem pro anténu a G podporou… Zdroj: 802.11 Planet.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.