Access point s podporou WiFi a bluetooth – aneb APčka s bluetooth nejsou levná…

Patrick Zandl · 19. leden 2003

Nějak jsem si doma rozhasil připojení z mého Palm Tungstena do internetu přes domácí počítač vybavený bluetooth kartou. Někde jsem něco změnil a za zlaté tele nemůžu přijít na to co a kde - Tungsten se mi přes bluetooth neautorizuje do sítě a na autorizaci skape.

To mne přivedlo na myšlenku, že bych si mohl pořídit access point pro bluetooth a zbavit se nutnosti pouštět počítač jen proto, abych si na Palmu stáhl poštu atd - čili že by jeho používání získalo na luxusu ...

Samozřejmě jsem do toho nechtěl vrazit jmění a dost mne překvapilo, že access pointy pro bluetooth jsou až dvakrát dražší než pro WiFi. A to nejenom u nás, kde bych možná čekal, že si na dovozu takového málo žádaného tovaru obchodník narazí solidní hrabat, ale i v USA. Přitom jsem vždy měl bluetooth za levnější technologii a klientské části jako USB dongle jsou už dnes k sehnání za tisícovku. Vypadá to tak, že WiFi je přeci jen větší masovka.

Nakonec jsem se dopátral u nás bluetooth-shop.cz a ti nabízejí jak acess pointy pro bluetooth (mají i WiFi tovar), tak další bezdrátové hračky. V sekci chystaných novinek mne zaujal access point WNI Universal Wireless Gateway který nabídne jak WiFi tak bluetooth. Tahle hračka má mít i modifikaci, kdy v ní bude integrovaný čtyřportový hub pro malou kancelář. Zařízení má také dvě USB přípojky pro připojení dalších zařízení. Cena ovšem není známá...

A na závěr: při pohledu na ceny všech těch bluetooth APček jsem se rozhodl, že si přeci jen znovu rozchodím ten most na XPčkách... :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook