Recenze a zkušenosti: Abax.cz – servisní centrum počítačů

Příjemné je, že notebook si umí vyzdvihnout vlastním svozem a na webu je vcelku přehledně vidět, co se děje se servisovaným počítačem. Mají široký záběr značek, ale dělají dost zakázek, což může mít vliv na rychlost. Oprava zdroje v notebooku a vyčištění trvalo s dopravou patnáct dní, stálo 2500 Kč, což jsem považoval za mírně dražší (1400 Kč práce), ale v mezích, které jsem považoval za rozumné. Hodnotím kladně, pokud potřebujete odvoz počítače. Web.
Datum zkušenosti: 10/2012.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

6 komentářů

 • Aby tento nejspíše sponzorovaný post nezůstal bez komentáře, přidám svojí zkušenost s výměnou LCD displeje u Aceru v dubnu 2012. Jednalo se o jednoduchou výměnu, kterou jsem nechával dělat firmou, protože ji následně platila třetí strana (děcko prokoplo notebook nohou na lavici). Na infolince jsem se zeptal, jestli je možné platit fakturou a mít různé přijímací / dodací / fakturovací adresy. Řekli mi, že je vše možné a stačí to uvést do poznámky.

  Když shrnu mou zkušenost, kterou jsem sumarizoval na email piste.rediteli@abax.cz, na který nepřišla žádná ani odpověď typu „děkujeme za váš názor“, tak je následující:
  Nejspíše nikdo nezpracoval poznámku (či jenom částečně). Infolinka podala špatné informace, že je možné platit fakturou a tyto tři adresy vyřešit pomocí poznámky – všechny tyto informace se mi teď jeví jako nepravdivé. Díky tomu si notebook chtěli vyzvednout na špatné adrese a ve špatný den (o den dříve) a také notebook chtěli přivést na špatnou adresu. Při doručování byl zabalený notebook hozen z necelého metru dolů na silnici, naštěstí ale díky kvalitnímu zabalení vše bez úhony přežil.

  Ano, to nejdůležitější proběhlo správně – LCD bylo doopravdy vyměněno za nové… Rozhodně ale je to pro mě negativní zkušenost.

 • Je mi velmi líto, ale musím se také přidat k negativním reakcím na tuto firmu. Dala jsem k nim disk k obnově dat, provedli diagnostiku, určili cenu (která byla přijatelná) a vyžádali si jiný disk k uložení dat.Údájně při nahrávání dat na jejich disk, tento disk zkolaboval a napsali,že data již nelze obnovit ani z původního disku. To se mi zdálo divné, tak jsem ji psala a chtěla vědět více. Na to mi obchodník napsal, že data by obnovit jít měla, ale že si musím poslat disk k jiné diagnostice a stanovení ceny do jiné firmy. To jsem odmítla udělat a chtěla jsem hovořit s ředitelem firmy. To se stalo a ten mi přislíbil, že disk na jejich náklady pošlou k jiné diagnostice. Z té vyplynulo, že data lze obnovit za cenu 13tisíc Kč! V Abaxu se ale za poškození a ztrátu dat necítili odpovědní, ačkoli původní cena byla stanovena na 2tisíce korun, a nebyli mi ani schopni podat vysvělení, co se s mým diskem u nich dělo. Nechala jsem si ho tedy poslat zpět. To se táhlo téměř tři měsíce a k dobru můžu přičíst pouze to, že šéf firmy se mnou komunikoval velmi profesionálně a že jsem nemusela nic zaplatit.
  Protože jsem o záchranu dat stála,odeslala jsem disk do jiné firmy, kde mi po diagnotice opravdu stanovili cenu na 13tisíc a čas obnovy řádově na týdny nebo měsíce. Podle této firmy mohlo dojít neodborným zásahem způsobeným chybnou diagnostikou závady disku k jeho poškození a tím i nárustu ceny.

  Kdybych před pátr měsíci četla tyto recenze,rozhodně bych si to rozmysela a zvolila jinou firmu. To je i důvod proč to sem píšu. Osobně je mi to líto, přála bych si, aby to bylo jinak a mohla jsem patřit ke spokojeným zákazníkům této firmy.

 • Potřebovala jsem vyměnit u NB díl, který na eshopu abaxu nabízeli s dostupností do 3 pracovních dnů. Poté, co se ukázalo, že s dopravou by byly komplikace, které se mi nechtěly řešit, změnila jsem objednávku výměny dílu NB na pouhé dodání dílu. Poté se přes týden nedělo nic, po urgenci mi bylo sděleno, že to vykomunikují s dodavatelem, následně sděleno, v rozporu s údaji eshopu, že díl již koupit není a nebude možné.

 • Omylem jsem odklikla příliš brzy.
  V e-shopu abaxu je ten díl stále uveden s dodáním do 3 dnů…

 • Dobrý den,

  i já musím přidat komentář k firmě Abax a jejich poskytovaným službám. Je to už 2,5 roku, co jsem jim posílal na vyčištění a případnou opravu prolitý ntb (jablečným džusem) s tím, že ve formuláři jsem vybral, že je možná oprava, když bude do 3000,- (když víc, tak opravit nechci). Po pár dnech se mi vrátil „opravený“ ntb s fakturou za zásah servisního technika ve výši 2940,-.

  Jelikož mi před pár dny začaly přes displej běhat vlnky a ntb má již 3 roky, domluvil jsem se na opravě a příp. vyčištění s kamarádem. Co zjistil? Na větráku byla plomba ještě z výroby, klávesnice nebyla vyčištěna nikdy (stopy po džusu tam na ní stále byly) a celkově ntb vypadal, že ten džus zevnitř ani nikdo nevytřel. Co mi z toho vyplývá? Na faktuře nebyly vypsány informace o práci a příp. vyměnách komponent – pouze strohé „zásah servisního technika“, klávesnice ani samotný ntb nebyl vyčištěn. Takže došlo max. k tomu, že ntb nechali vyschnout (pokud nevyschnul cestou do firmy – z Č. Budějovic do Ostravy), vyndali ho z krabice ode mě, dali do své, přidali fakturu a poslali zpět.

  Bohužel je to již víc jak půl roku, takže reklamovat jejich práci nemohu. Tak alespoň zpětně přidávám i já svou zkušenost s touto firmou – NIKDY VÍCE a všechny známé budu před touto podvodnickou firmou varovat.

  Všem čtenářům přeji hodně štěstí při výběru servisu své IT techniky a hodně štěstí v novém roce.

 • Mé zkušenosti s firmou ABAX servisní centrum s.r.o. jsou 100% NEGATIVNÍ. Objednal jsem si mechaniku CD- ATA a oni mi dodali mechaniku SATA. Chybička se sice může vloudit. Horší ale je, že po vrácení pro mne nepoužitelné mechaniky se neměli k vrácení peněz v souladu se zákonem č.89/2012 §1832. Až po několika urgencích a mém oznámení, že podám podnět pro zahájení řízení pro poručení zákona na firmu ABAX servisní centrum s.r.o. na Českou obchodní inspekci vrátili dlužnou částku. To už není chybička ale podivná obchodní politika této firmy. Proto radím: Této firmě se zdaleka vyhněte !!!