A tentokráte variace na Reddit – CoJeNoveho.cz

Abychom ještě trochu rozšířili počet Web 2.0 invazních modelů do českého internetu, objevila se česká variace na Reddit – jmenuje se Co je nového.

Čím se liší Redigg od Diggu a tedy i Co je nového od Linkuj? Redigg narozdíl od Diggu umožňuje ubírat body článkům, nejenom je přidávat. Navíc české Co je nového nevyžaduje narozdíl od Linkuj žádnou registraci. Zda je to výhoda či nevýhoda, uvidíme záhy.

Autorem služby je Jack DeNeut, kterého si asi pamatujete z AlbumCity a jeho firmou je Dekadu.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

9 komentářů

 • Tak je to Reddit nebo Reddig? A zdá se mi, že se s těmito službami poslední dobou roztrhl pytel.

 • Díky za upozornění, na tu adresu jsem koukal před pár měsíci a ještě to nefungovalo. Zajímavé, ale Linkuj se zdá lepší a dvě obdobné služby na malém českém internetu budou fungovat těžko vedle sebe.

 • no, když jsem před pár měsícema objevil digg.com a vzápětí po oslnění jeho možnostma i několik (resp. asi dva) jeho opensource klonů, hned mě napadlo – jestlipak by nestálo za to regnout si nějakou fajnouvou doménku a rozjet to tam? ale pak jsem si řekl, že škoda práce a času, stačí počkat a on to někdo udělá za mě. a vida! už je to tady 🙂

 • jo a jinak funguje i cjn.cz, kdyby vám to původní přišlo moc dlouhý.

 • I actually launched the first version of cjn.cz in January 2006 (here's the Google cache from March 2006: http://66.102.9.104/search?q=cache:cE4r4BMB0IMJ:cjn.cz/+cojenoveho&hl=cs&ct=clnk&cd=3…). But it didn't really do anything, so I took it down when I moved my U.S. servers.

  After I saw the new interest in "digg.com" type sites, I put it back up.

  I'd be interested in any feedback (in Czech or English). For example, how should "popularity" be computed? Most "points" (bodu) or best percentage of positive votes, etc.?

 • Výhoda CoJeNoveho.cz je aj v tom, že v RSS sú odkazy priamo na pridané články a nie na stránku CoJeNoveho.cz .

  To nemá Linkuj.cz ani adsf.sk . Je to maximálne otravné, ale chápem, že nechcú stratiť návštevnosť.

 • nevím, já těmhle službám nepřišel na chuť, nikdy nenabízí nic, co by se líbilo mě, resp. ukazují to, co už dávno znám, protože je to prostě populární. Očekával bych, že bude systém personalisovatelný, že si budu moci zadat co mě zajímá (třeba i váhy), jakými jazyky hovořím, nejlépe možnost jak registrace, tak bez registrace (cookie), a systém by nadále pracoval tak, že by sledoval co otvírám, co dobře hodnotím, co špatně hodnotím, co dobře/špatně hodnotí lidé s podobnými zájmy atd., prostě community based inteligence.

 • Jak byste obecne nazvali tyto weby? Delam jeden modul do Drupalu a potrebuji jej nejak nazvat. "Socialni site"?

 • „Sdílené odkazy“ ?
  „Společenská výměna odkazů“