… a pak že jsou keše mrtvé …

Před 14 dny jsme nainstalovali v CESNETu novou Akamai farmu. Tahle má 10 serveříků od Verari systems. Fakt hezký 2U mašinky s opteronama. No ale o tom to není. 

Po oživení se chvíli nic nedělo (asi jsme upadli špatného stavu v nějakém akamajím procesu). Pak ovšem akamajáci ty krabičky nadráždili a teď z nich teče do akademických sítí v ČR a NIXu (=do českého Internetu) ve špičkách 800 Mb/s (week 4 na měsíčním grafu NIXu).

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Mno, dotaz – jsou to opravdu tradicni cache? Tohle je spis cosi jako prodavany distribuovany webovy prostor, ne?

  • co je to "tradicni cache"? 🙂

  • Ja bych to rekl jinak (opravte mne kdyz tak) akami prijde za Billem a rekne mu podivej Bille mame po svete kese (tedy cache) a kdyz nam das baksis tak ti postime tvuj okeni zplatovac na nasi kesi. A Bill se zamisli a rekne no jo on je ten IE deravej takze lidi budou stohovat tak takova kes by se hodila a placnou si. Proto ten zvyseny tok do Nixu rekl bych ze jsou to ty okeni zplaty 🙂 Samozrejmne i dalsi veci.

    No a Akmai neco bude platit Cesnetu a nam se bude lepe a radostneji zaplatovat.

    Tradicni kes je napriklad proxy kes tedy kesuj vse co se kesovat da. Toto bych nazla distribuovanym webovym serverem – i kdyz jen zrcadli nejake servery napr. o Billa.

    Tak tak bych to videl ja.