A budeme se hádat s CZFree.Netem… :)

Patrick Zandl · 13. leden 2003

Jak se dalo očekávat, článek věnovaný CzFree.netu přinesl hromadu reakcí. Některé jsou v diskusi přímo pod článkem, další diskuse běží přímo na stránkách CzFree. V této diskusi stojí za to pročíst si příspěvek od Deu, duchovního (i jiného otce) CzFree. Diskusi u nás najdete zde.

A budeme se hádat. Deu totiž soudí, že pravidla provozu CzFree existují, ovšem jsou dostupná jen těm, kdož jsou zapojení. To je trochu hovadina, protože přeci nemůžete souhlasit s podmínkami natož vědět, že se podle nich připojíte a budete dále postupovat, když s nimi dopředu nejste seznámeni. Prostě trhlina v logice - že takové věci jsou na interním foru czfree, do kterého se z jiné sítě nedostanete, je blbost. Interně se mají diskutovat změny, finální podoba ale musí být veřejně jednoduchá. Nemám nic proti decentralizaci, hlasování, vládě lidu a podobným kravinám, ale někde musí být vše jasně deklarováno, jinak je to chaos, případě xchaos...

Nu, zbytek připomínek a věcí ohledně CzFree sesbírám a sumarizuji do nějakého dalšího článku, našlo se pár zajímavých věcí a ohlasů.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook