802.11g dnes! SMC nabízí ethernet WiFi adaptér. 3G bude s WiFi koexistovat


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Draft návrhu standardu 802.11g pro rychlosti 54 Mb/s v pásmu 2,4 GHz by měl dneska projít u standardizátoria IEEE. Společnosti reagovaly prohlášením, že v návaznosti na to vydají finální updaty pro svoje G zařízení tak, aby přesně splňovaly standard.


SMC následovalo krok Linksysu a představilo svůj bezdrátový ethernet adaptér SMC2671W, ovšem pouze na 2,4 GHz standardu. K čemu takový adaptér? K tomu, abyste byli schopni každé zařízení s ethernet konektorem připojit do WiFi sítě. Například i síťovou tiskárnu… Cena 99 USD, web administrace. Podrobnosti: SmartNetBuilder.


Na 3G Newsroomu vyšel zajímavý článek zabývající se spolunažíváním 3G a WiFi: Wi-Fi and 3G Can Coexist, Bring More Consumers into the Mobile World, Says ABI. Autorem je analytická skupina ABI a ta soudí, že spolužití je možné a průmysl se tak dostává do další vlny kmitu – zatímco předevčírem bylo 3G vítěz a včera byl vítěz WiFi, nyní je připouštěna koexistence těchto přístupových metod pro internet. I já si myslím, že 3G bude s WiFi koexistovat, stejně tak, jako si myslím, že WiFi ukazuje na nahotu představ, že lidé budou hromadně používat 3G data. V tomto ohledu opravdu WiFi uřízlo pod 3G větev, jenže větev pomyslnou, existující jen v business plánech a ne v realitě.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.