8 znaků co zničí novou Operu

Noname píše: Jak asi víte, vyšla nová technology preview prohlížeče Opera. Nemá smysl se rozepisovat o tom, že je to nejlepší prohlížeč co je dnes na trhu, našel jsem ale jednu drobnost, která dokáže způsobit, že se naruší renderovací stroj Opery a ta již nedokáže vykreslit další obsah. Tím magickým řetězcem je <canvas>. Jedná se o relativně nový HTML element, který nově Opera podporuje a umožňuje kreslení grafiky pomocí skriptovacích jazyků. Je to skvělá věc, se kterou si třeba v HTML můžete zahrát Dooma a nebo třeba kreslit jako paintbrushi, i když hlavní síla je v běžné grafice na stránkách (zkuste třeba bez tohoto tagu udělat, aby byla stránka diagonálně rozdělena na polovinu a každá část bude mít jinou barvu – zvládnete to leda s ohromně velkým obrázkem a i tak to na různých rozlišeních bude vypadat všelijak).

Samozřejmě, je to technology preview Opery, takže ještě méně než beta, problém jsem reportoval, berte to tedy spíše jako ukázku zajímavé budoucnosti v html.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

5 komentářů

  • jo jo , … canvas … paradni vec … ve Firefoxu (o jehoz technologicke nadrazenosti jiste nema smysl diskutovat) slape uz nejakej ten patek bez problemu, ehm 😉

    (znas to … oko za oko 🙂 )

  • 🙂 taky me bavi zbytecne machrovani uzivatelu opery 🙂

  • [1] další důkaz toho, jak se Firefox jenom trapně opičí po Opeře!

  • pro Jezovec:
    opici? vzdyt pise ze ve firefoxu to funguje davno, takze se asi neopici…

  • Myslel jsem to samozrejme ironicky 🙂 , v reakci na to nekonecne "to je toho, Opera xyz ma uz davno a mela to prvni a navic jeste rulezz"