4G v roce 2007, USR nabízí 54 Mbps WiFi jako proprietární řešení


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Korea chce být na špici 4G sítí stejně, jako je na špici sítí 3G – a tak zde bude spolupracovat domácí koncern Samsung a Nokia na vývoji sítí čtvrté generace. Ty už mají v Koree stanovené datum startu a to na rok 2007. Jsem na to hodně zvědav,v září bude v Korei 4G fórum pořádané právě Samsungem. Nu, jdu se podívat, co koštují letenky. Vy se netěšte – v roce 2007 my budeme možná používat 3G sítě a o 4G si budeme číst…


Další zajímavost je z dílen USR, tedy US Robotics. Firma již dlouho do svých WiFi výrobků používala čipset TI ACX100, který díky použití proprietární modulace PBCC (místo standardní DSSS) nabízel rychlost v pásmu 2,4 GHz až 22 Mbps. USR tuto rychlost nazval 802.11b+ a docela si v ní liboval. Nyní přichází s update firmware na rychlost až 54 Mbps jako proprietární technologii, nikoliv jako 802.11g – USR tuto technologii nazval XLerator Technology. Upgrade je dostupný pro zařízení USR2249 access point, USR2210 PC Card, USR 2216 a 2215 PCI, a USR8022 Wireless Cable/DSL Router. Stejnou technologii na stejném čipsetu používá D-Link a nazývá ji 4X. Podporu 802.11g bude mít USR koncem letošního roku.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.