3G Týden: prodeje 3G telefonů v Evropě stoupají

Patrick Zandl · 31. květen 2004

Podle výzkumů GfK rostou prodeje mobilních telefonů třetí generace v Evropě. Za duben 2004 bylo prý prodáno přes 225 000 telefonů pro 3G sítě v Evropě (tedy evropského UMTS standardu). To představuje 2% všech prodaných mobilních telefonů a do prosince to údajně má být až 10% celkového objemu.

Podíl na zvyšujícím se prodeji 3G telefonů mají dvě události, obě nepřekvapivé. Zaprvé se na trh dostala větší množsví docela zajímavých telefonů a to od výrobců Nokia a LG. Druhou podstatnou událostí je fakt, že 3G mobily začaly prodávat i velké sítě jako Vodafone, T-Mobile, Telefonica a TIM - do počátku letošního roku prodeje táhla prakticky jen hutchisoní Trojka. Zdroj: The Inquirer.

Za květen a červen budou čísla ještě lepší. Italský Vodafone také začal prodávat 3G telefony, jeho italský konkurent TIM spustil službu TIM Turbo kombinující nabídku UMTS a EDGE přenosů.

<h2>Cingular Wireless testuje 3G</h2>

Americký operátor Cingular Wireless začal testovat UMTS síť v Atlantě. Techniku dodává Lucent a síť by měla nabízet i HSDPA.

<h2>NTT DoCoMo se zbavuje podílu v britské Trojce</h2>

Japonský operátor NTT DoCoMo se rozhodl ve čtvrtek prodat svůj 20% podíl v Hutchison 3G UK. Podíl prodá druhému akcionáři Hutchison Whampoa za 220 milionů dolarů. Zdroj: CBS.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook