Marigold.cz » 2011 » Září
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Českými médii se nedávno prohnala tajemná ledová koule, která se našla u Milovic. Nakonec se z toho vyklubal zábor veřejného prostoru a mediální manipulace agentury Outbreak na nápoj Jägermeister. Kluci z Outbreaku už se veřejně stihli pochválit, jak moc jim ta provokace a zpitomnění lidí vyšlo, jak skvěle ušetřili, když zabrali veřejný prostor, do něhož pronikli falešnou smyšlenou zprávou a mediální manipulací nutili lidi, aby se o “událost” zajímali.

3309.jpg

Zábor veřejného prostoru je dnes oblíbeným trikem značek, jak reagovat na reklamní slepotu lidí, kteří vytěsňují přetížení reklamní palbou ze všech stran. To se značkám nelíbí, takže se vnucují i jinudy, snaží se proniknout tam, kde nemají co dělat. Používají na to lež, mystifikace, podvody a tlačí na média, aby si takových věcí všímaly. Bude zajímavé zjistit, jak se budou značky tvářit, až nastane opačný efekt, až veřejný prostor udělá zpětný hup a vnikne na území značek tímtéž: manipulací, lží a dalšími prostředky sebezáchovného rázu.

Ostatně, případ Jägermeisteru je toho zajímavý doklad. Lidé z Outbreaku mi prozradili, proč zrovna v Česku vrcholí tlačenice stran “ledově namraženého”. Jägermeisteru se celosvětově propadají prodeje kvůli problémům s jeho zvýšenou toxicitou. Je to stejný problém, jako u umělých dochucovadel, která se také vyrábějí z fermentovaných kostních hydrolyzátů (=česky zkvašených zbytků rozdrcených kostí). Tyhle výrobky jsou ve vyšší míře toxické, jenže u dochucovadel to tolik nevadí, protože těch si člověk kápne pár kapek, maximálně vám v čínské restauraci trochu víc napuchne huba. Horší je to u Jägermeisteru, jenž typické barvy a chuti dosahuje rovněž fermentovaným kostním hydrolyzátem, ale pije se ve znatelně vyšším množství. Ledasco se dá schovat pod projevy opilosti, ale v EU už hrozil zákaz Jägermeisteru.

Firma tedy přišla s trikem, kdy doporučuje jeho pití “ledově namraženého”, což sice z části potlačuje chuť, ale především toxicitu. Na druhou stranu alespoň z panáka necítíte tu nahnilou kližku. A spotřebitelské kampaně mířily hlavně na východní Evropu, v té Západní už se Jägermeister zpravidla nedá koupit. Pokud vás téma zajímá do detailu, progooglujte si “Jägermeister toxicity”.

Vlastně to není žádné převratné zjištění a asi nic, co byste nevěděli nebo vám nedošlo, to je ten důvod, proč se to ledové namražení tak propaguje a proč bylo nutné natlačit nám ho do zpráv. Abychom zdravotně netrpěli při konzumaci fermentovaných kostí. Díky klukům z Outbreaku, že mi to téma připomněli a zájemcům o tato témata mimo jiné doporučuji ke koupi knihu Doba jedová.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 13:53 - Líbil se článek?

komentářů 20

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno 23×, průměr: 4,09)
Loading...

Kritika novinářů je dnes velmi oblíbená záležitost. Od premiéra Zemana ji postupně převzala většina politiků a z politiky proniklo přesvědčení o tom, že novináři jsou nemakačenskovská lemplovská žumpa společnosti i dále. V českých sociálních sítích nemine den, aby se někdo neopřel do novinářů s něčím, co je prý „klasický fail“, „jeden příklad z mnoha“ a další krásné paušalizující soudy.

Jsem novinář a teď přišla chvilka, nalít si čistého vína. Ano, česká média jsou žumpa, čeští novináři v zásadě břídilové. Jenže to je jen ta první půlka sdělení. Ta druhá, kterou už vy sami jste nedořekli zní: „stejně jako vy“. O tom bude tento článek, jenž jsem neměl čas napsat krátkým: o společenské situaci, novinářích a médiích.

Tento článek asi nemá smysl číst, pokud vám není přes třicet, to je takové malé varování do začátku. Nepopisuju problém, kterého byste si všimli a nedotknu se věcí, které umíte rozlišit. Tenhle článek už je opravdu jen pro starý nebo pro zajímající se.
(pokračování článku…)

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 20:42 - Líbil se článek?

komentářů 42

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno 126×, průměr: 4,78)
Loading...