1. Live stream koncert na mobilech v ČR

Patrick Zandl · 8. květen 2008

Noname píše: Je to přes dva roky, co má Praha 6 vlastní “televizi” - online zpravodajský kanál, který informuje 3× týdně o zprávách z Prahy 6. Před několika měsíci jsme tam doprogramovali i mobilní verzi televize, s níž můžete tytéž zprávy sledovat na prakticky všech typech mobilů (je k dispozici WMV, RealTime, 3GPP v.6 a 3GPP v.6 s automatickou detekcí typu mobilu (v databázi je aktuálně přes tisíc různých typů) a až se 3 různými kvalitami podle rychlosti (kvality) připojení (od 24 kb/s do 500 kb/s).

Nedávno získal tento projekt ocenění jako Nejlepší elektronická služba ČR v soutěži Zlatý Erb 2008. Stále se ale jednalo o “dead” streamy (jako že ne “live”), prostě to bylo “jen” pouštění nějakého statického videa byť optimalizovaného i pro mobily. A protože máme rádi výzvy, je tu další krok - živý přenos.

Dnes od 14:00 probíhá Dejvická slavnost - koncert s hvězdami jako Buty, Eva Pilarová atd. Tento přenos můžete sledovat “živě” jak přes počítač na TV6.cz, a nebo opět přes mobil na mobil.TV6.cz (opět v několika kvalitách a optimalizováno pro různé mobily). Samozřejmě nejlepší zážitek budete mít, když tam budete živě, s tím prostě ještě hodně dlouho žádné “živě” nemůže soupeřit. Adresa je Dejvická ulice, Dejvice, program končí v cca. 20:00, začíná ale už ve dvě, takže honem honem.

P.S.: uvítám, když nám dáte vědět, jak dopadlo vaše testování s různými typy mobilů, třeba tady v diskusi a nebo na tomas@kapler.cz. Váš report bude použit k dalšímu vylepšování.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook