O projektu

Můj web Marigold.cz vzniknul v roce 2002 jako poznámkový blog, kde jsem si psal o technologiích, které nikoho jiného nezajímaly, jako je WiFi, LTE, 5G, VoIP, iOS atd. Postupem času se z těchto technologií staly hlavní proudy ve světě techniky a tím jsem je zase přestal denodenně popisovat. Od toho jsou jiné weby.

Na co se soustřeďuji já (a tím i Marigold) je identifikace nových průlomových technologií, jejich potencílu ve společnosti i podnikání. A především změny, které přináší. Do našich spotřebitelských zvyklostí a životů. Ostatně, mám s tím třicet let zkušeností.

O technologiích jsem napsal tisíce článků. Pamatujete si Mobil.cz? Tak ten jsem zakládal. A desítku knih. Ta nejaktuálnější se jmenuje Mýty a naděje digitálního světa. A do hloubky se věnuje technologiím, které teprve přicházejí, jako je třeba umělá inteligence. Její recenze najdete zde.

Něco o mě

Pokud se chcete dozvědět něco dalšího o mně, tady je moje heslo na Wikipedii, můj blog se jmenuje Marigold.cz a na Pirátské Wiki najdete můj profil. Co děláme v Brandýse-Boleslavi, najdete na PiratiBrandys.cz.

Technické informace

Web běží na GitHub Pages pod licencí GNU 3.0. Všechny texty tedy můžete využít při uvedení autora (Patrick Zandl, web Jak na zastupitelstvo). Pokud umíte pracovat s GitHubem, můžete také přímo přispět editací souborů nebo jejich přidáváním zde na GitHub repository.