Vláda NEchce přitlačit na rychlejší internet

Teda já vím, že už je Patrik nazpátek, doufám, že se nebude(te) zlobit, že se mu pletu do řemesla. Ale tahle zpráva mě nadzvedla ze židle a stojí za okamžité upozornění těch, kteří ji ještě nezaznamenali.

Impulzem k napsání tohoto příspěvku byl článek na iDnes Vláda chce přitlačit na rychlejší internet. Cituji:

Nový kabinet Stanislava Grosse se chce zasadit o svižnější zavádění rychlého připojení k internetu. Podle poslední verze vládního prohlášení má mít 80 procent Čechů v roce 2006 v dosahu některou z technologií pro vysokorychlostní internetovou přípojku.

Podle Petry Kocourkové z ministerstva informatiky to neznamená, že na konci funkčního období kabinetu budou mít čtyři pětiny obyvatel přístup na internet, ale pouze budou v dosahu některé technologie.

Za vysokorychlostní vláda považuje připojení o rychlosti 256 kbit/s.

Co si to ti šašci myslí, že jsme úplní debilové? 80% pokrytí Internetem nad 256 kbit zde budeme mít bez libovolného zásahu vlády do konce tohoto roku a je otázkou, zda-li už není nyní (muselo by se udělat sjednocení množin CDMA+ADSL+kabelovky a to vynechám Wi-Fi) a nebýt zásahů zejména této socialistické vlády, tak by bylo ještě dostupnější.

Jestliže dostupností myslí čistě místní nikoliv finanční, natož reálné využití, tak se jedná o zcela evidentní a naprosto prázdné populistické prohlášení na úrovni „v roce 2006 budeme mít rohlíky levnější než v EU“.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • Tak tak. taky sem se tomu jen utrpne usmal.

 • Teda já vím, že už je Patrik nazpátek, doufám, že se nebude(te) zlobit, že se mu pletu do řemesla.

  Proč bychom se měli zlobit? Já tvé články velmi rád čtu. Díky za ně. Pokud to nebude Patrikovi vadit (IMHO není důvod), tak bych byl rád pokud bys psal i dále.

  Pokud bys měl chuť a co sdělit, určitě bychom to my (čtenáři) uvítali. Teda určitě alespoň já!

  Co ty (vy) na to?

 • [2] Já také. Ta anonymita mě trošku štve, ale chápu … Alespoň jsis mohl vymyslet nějaký nick. Noname je hodně obecné.

 • Klidně pište/piš i nadále.:-)
  M.

 • Oni si nemyslí, že jsi debil, oni to vědí :lol:. Každý debil, který chce dnes rychlý internet si ho prostě sežene. Už rači nepiš.

 • Spis si zaloz vlastni blog.
  Pokud nevis jak tak tady je navod: http://www.marigold.cz/item
  <ted vazne/>
  Neboj se a zaloz si blog. Nektery 8) tvy prispevky jsou dobry ale uvital bych je na tvym blogu….

 • [2] – je to Patrikův blog, nechci mu do toho zasahovat, nechci sem publikovat, stálo mě to asi 30 hodin čistého času a obdivuji Patrika, že to vše stíhá při svých jiných povinnostech, já nemít de-facto dovolenou, tak bych sem nedal nic (vyjma takových krátkých zpráv). Byl jsem od něj požádán na občasné publikování v době jeho dovolené, vnitřně cítím, že jsem na tento článek dnes neměl právo, ale věřím, že on to vezme.
  [3] – mám nick Noname, pod ním vystupuji už asi rok a půl, mail noname@noname.non. Nechci se schovávat za nicky, na férovku raději přiznám, že prostě nemohu vystupovat jinak.
  [5] – díky :roll:, jinak nesouhlasím s tím, že každý kdo má rychlý internet si jej sežene, je tu 20-30% lidí, kteří nemají rychlý internet a z nich odhadem polovina nemá ani dostupné Wi-Fi a zařizovat si jej vlastními silami je mimo znalosti a možnosti 95% z nich. Krom toho ze 100% obyvatel jen 15% z nich má přístup k počítači a velká část z nich si jej nemůže dovolit, i kdyby nějaký internet chtěli. Ale fyzicky dostupný internet pro 80% lidí bude do konce roku jestli už není teď a za tím si stojím, není v rozporu s tvou větou, ale je v rozporu s významem prohlášení vlády.
  [6] no vidiš, slušnej systém, že bych si založil blog? 😉 Ne vážně, nemám na to čas. Můj blog by nefungoval, protože by na něm měsíc nic nebylo a pak by se tam objevilo pět článků. Funkční server typu Marigold je založen na pravidelnosti, nepravidelný blog by byl jen úzkou skupinu lidí (zejména vlastnící RSS čtečky), raději tedy jednou za týden pošlu článek tuhle či onde, kde si jej může přečíst více lidí, aniž by se museli koukat na další server, který jim 99% času nic nepřinese).

 • Tak a je to.Pak,že vláda nic nedělá a ona nám dokonce volebního období zajistí vysokorychlostní internet!
  A potom, že svazák Gross spolu S Mlynářem neplní sliby voličům.

  PS: No comment
  😯 😯 😯

 • [5] Seš vedle. Nebo z Prahy, nebo jiný velký díry. Buď sám k sobě hodnej a prober se.

 • [9] Ono to tady v té Praze taky není tak slavné, jak si mimopražští myslí. Bezdráty zarušené, často žádné nebo bez jakýchkoli záruk (popř. předražené), ADSL nebo kabelovka taky nejede všude…