Rozpaky z validního obsahu a z CSS


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Mám rád nové technologie. Někdy je mám radši technicky než obchodně (WAP, UMTS atd), někdy mne dost zmáhají. Tak tomu je i v případě CSS a designu Marigolda. Za mých starých časů se design dělal hezky tabulkama – HTML kód byl otřesný, ale rozuměl jsem tomu. CSS rozumím v principu a moc se mi to líbí – jenže s tím jaksi nemám zkušenost praktickou a o validním dokumentu si můžu jen nechat zdát. Bohužel nejenom o validním dokumentu – chtěl jsem na Marigolda udělat takovou patičku a nějaký hezký boxík s odkazy na zajímavé servery. Po hodině snažení a 500 Kč investic do knih o CSS ze mne nic kloudného nevypadlo.


Každému, co jeho jest – pro nedostatek času patičku vyřeším jinak (ještě nevím jak) a rezignoval jsem na snahu mít kód Marigolda validní, protože bych se s tím tak patlal, že by mi nezbyl čas na jinou práci. Tahle „validní“ záležitost je pro fajnšmekry a do doby, dokud se stránka bude v hlavních prohlížečích zobrazovat, mne to trápit nebude. A pak? Pak uvidíme, asi přejdu na TXT formát 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.