Krleš WordPress

Noname píše: Tak Patrick v mailu odsouhlasil přechod na WordPress, budoucnost ukáže, jestli to bude jen dočasné řešení problémů se zastaralým systémem a spamy, nebo jestli se z toho podaří vyvinout životaschopný systém pro Patrickovy plánynázory. Takže až budu mít hoďku čas (což bude doufám nejpozději příští týden), tak to tu převedu na WordPress nebo na WordPress MU, musím si nejdřív MU nainstalovat a zjistit rozdíly, jestli na to co Patrick chce není lepší klasický WP s nějakými pluginy.

A tímto se obracím na WordPress komunitu – ne že bychom byli úplní WP zelenáči, ale víc hlav víc ví. Uvítám náměty na zajímavé pluginy či „hacky“, aby to tu bylo co nejlepší. V Celém článku jsou pluginy a řešení, které zaujaly mě (netvrdím, že je tam všechny budu dávat, jen mě zaujaly), třeba se to bude hodit i dalším. Určitě uvítám, jestli máte někdo i nějaká nepublikovaná řešení a nebo jestli jen chcete nabídnout pomocnou ruku.

Tak držte palce.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

35 komentářů

 • Zkuste radeji ten WP MU at vim jestli na nej mam taky prejit =)

 • Když budeš s WP i WP MU potřebovat pomoci, klidně se ozvi. Poku vím, má za sebou jedinou funkční českou implemetaci WP MU. 😉

 • pluginů je stovky, mně hodně pomohlo čtení následujících stránek: boren*nu, wpstation*com, wpvqs*com, wordpress*net*pl, blog*wordpress-deutschland*org, silentbits*com, samdevol*com, ryan*wordpress*com, planeta*wordpress*org*pl, blog*pingomatic*com, johntp*com, easywordpres*com/labs

 • [3] to je mi k ničemu, právě proto že jich jsou stovky jich nebudu stovky pročítat, instalovat nebo zkoušet, zejména když 50% z nich ani není pro 2.0+ verzi (a často to bohužel zapomenou zmínit). Takže mě zajímají jen náměty na něco konkrétního zajímavého k tomu, co patrick hodlá provozovat.

 • [2] mimochodem jestli to bude klasický wordpress, tak použiju asi rovnou tvoji CS verzi http://acci.wz.cz/wordpress/
  Můžeš napsat jak se MU liší, proč ano, proč ne atp.? Nemáš náhodou českou MU verzi? 😉

 • hlavně nezapomeňte na nezbytnost jménem spam karma 2. proti spamu funguje bezchybně (dlouhodobě odzkoušeno na několika instalacích wordpressu).

 • Já mám pár základních pluginů, které pro WordPress chci 🙂

  IImage Browser
  Google Sitemaps
  WP-FLV (s úpravou pro stream.cz 🙂
  WordPress Reports
  Lazy Gallery
  Ultimate Tag Warrior
  Bad Behavior

  To jsou ty základní, na které si vzpomínám.

  Pokud se nepletu tak rozdíl mezi normální a MU verzí je v tom, že na MU lze dělat více blogů najednou…

  Jinak Acci česká verze je u mne ozkoušena a Marigold certified 🙂

 • [7] no nevím 😉
  tu wp-flv si tam zřejmě budeš pak muset dát sám když je nějak upravený.
  s tím MU to takhle vím, jenom si zatím nedokážu v hlavě srovnat, jestli bude pro tu tvoji ideu víceautorového marigoldu lepší MU, nebo klasický wp s více autory a rozlišení podle autor id a ne blog id. MU přináší možnosti jako mít různé pluginy pro různé autory a různé "global settings", ale tak nějak si myslím, že to právě naopak potřeba nebude. A protože MU vytváří pro každý blog vlastně kompletní kopii všech sql tabulek, tak by se to pak velmi blbě spojovalo.

 • [8] Právě proto si myslím, že MU nebude potřeba a jen by to zbytečně zesložitila… I když najít někoho, kdo má zkušenosti s tvorbou pluginů pro WordPress, by nebylo špatné.

 • [9] tak jsem rád, že to vidíme stejně. Takže tentativně rozhodnuto – bude to "jen" wordpress, nikoliv MU, jestli máte někdo nějakou ideu, proč by byl MU vhodnější tak sem s ní

 • Mě by spíš zajímalo, zda bude wp pouze mostem mezi různými systémy, nebo už konečné řešení. Příliš mnoho změn není dobré.

 • mimochodem – když byste někdo znal nějaké dobré a jednoduché řešení pro jednoduchý obchůdek na wordpressu, tak by se mi to hodilo. Všude vidím e-Commerce Lite jen http://www.instinct.co.nz/?p=16,… ale přijde mi to tak nějak neintuitivně udělaný, třeba je i něco jiného. Líbí se mi http://www.prestogifto.com/plugin-wp

 • [5] WP MU dovoluje vytvářet více blogů na jedné instalaci WordPressu, je to vhodné po tvorbu blogovacích systémů jako je třeba Bloguje. (Reklama: v praxi to vypadá nějak takhle). Co bude vhodnější, netuším. Jinak do WP MU ve pasuje čeština z normálního WP (až na pár výjimek).

  [6] IMHO nejlepší je řešení, co je zavedené na diskusi JPW, zatím funguje taktéž bezchybně.

 • [5] WP MU dovoluje vytvářet více blogů na jedné instalaci WordPressu, je to vhodné po tvorbu blogovacích systémů jako je třeba Bloguje. (Reklama: v praxi to vypadá nějak takhle). Co bude vhodnější, netuším. Jinak do WP MU ve pasuje čeština z normálního WP (až na pár výjimek).

  [6] IMHO nejlepší je řešení, co je zavedené na diskusi JPW, zatím funguje taktéž bezchybně.

 • [13] moc hezký web.
  Právě k těm blogovacím systémům – ono by to úplně stejně mohlo fungovat i s klasickým WP, i s klasickým WP můžu mít separátní stránku (blog) pro každého přispěvovatele, použít i jiné template a pod. Ten jediný funkční rozdíl je imho právě v tom, že mohu mít jiné global settings a pluginy, což ale stejně vesměs blogovací systémy typu bloguje nepotřebují.
  Co je to JPW?
  Mimochodem, jak tak koukám na tvoje projekty, moc se mi líbí http://rssad.mazlo.org/ – máš to i nějak integrované do wordpressu? Hlavně by bylo zajímavé, kdyby se dalo nadefinovat (vybírat), se kterými weby je takto možno linkovat. Tohle je totiž přesně Web 2.0 – budování komunity

 • naprosto offtopic záležitost: právě jsem našel úžasnou web aplikaci, musíte vyzkoušet http://www.actofme.co.uk/bush_speech/bushspeechwriter.html… 😉 (funkční audio nutné)

 • [15] JPW = Jak psát web
  RSSAd: Vybírat weby si nejde, ovšem bylo to v plánu. Vytvořit z toho rozšíření pro WP zabere tak 5 minut čisté práce.

 • [15] JPW = Jak psát web
  RSSAd: Vybírat weby si nejde, ovšem bylo to v plánu. Vytvořit z toho rozšíření pro WP zabere tak 5 minut čisté práce.

 • doporucuji na obrazky MyGallery mam s nim dobre zkusenosti…

 • Tangero se zde zmínil o novém designu – bude pri převádění M. na WP spuštěn?

 • [20] Pracuju na jeho zašablonování. Jinak připravený teoreticky je 🙂

 • [21] Bylo by možné zveřejnit ukázku? Nebo alespoň kdo ho dělal?

 • další komentáře ze starého marigolda, které jsem už líný převádět

  [23] Od: Acci

  inspiroval se tangero — #9 Pluginů jsem už také vytvořil několik, většinu pro své osobní užití.

  BTW: Počkal bych ještě pár (asi 4) dní, má totiž vyjít verze 2.0.5
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval noname — #24
  Pátek, 27.10.06, 21:07:58
  [24] Od: noname

  inspiroval se Acci — #23 vím, ale update jsou pak velmi jednoduché. Začal jsem, jenže … Už jsem to kdysi dělal, jenže teď to chci udělat pořádně a udělat pro to jednoduchý migrační nástroj, protože všechny předchozí už dávno nefungují a chci to udělat čistě přes sql update table. A zasekl jsem se na jedné kravině. Potřebuji spojit dva sloupce do jednoho (plus jeden řetězec), čistě teoreticky by mělo fungovat něco z tohoto

  UPDATE `nucleus_item` SET post_content = CONCAT (ibody,’řetězec‘,imore);

  UPDATE `nucleus_item` SET post_content = ibody || ‚řetězec‘ || imore;

  UPDATE `nucleus_item` SET post_content = ibody + ‚řetězec‘ + imore;

  jenže nefunguje ani jedno. Vypadá to, že mysql tyhle funkce nepodporuje. Nevíte někdo jak to co nejelegantněji vyřešit?
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval Druid — #25
  Pátek, 27.10.06, 23:07:28
  [25] Od: Druid

  inspiroval se noname — #24 Samozrejme ze to funguje:

  mysql> SELECT CONCAT(‚My‘, ‚S‘, ‚QL‘;
  +————————-+
  | CONCAT(‚My‘, ‚S‘, ‚QL‘ |
  +————————-+
  | MySQL |
  +————————-+
  1 row in set (0.02 sec)
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval noname — #30
  Sobota, 28.10.06, 00:23:59
  [26] Od: Lubomír Hauerland

  Třeba to nevyužijete, ale pro mě to byly hodně užitečné pluginy:

  Category template inheritor (http://wordpress.org/support/topic/58382#post-315039…) – zajistí, že subkategorie zdědí template nadřazené kategorie

  Custom Post Templates (http://boren.nu/archives/2005/03/13/custom-post-templates-plugin/…) – jakýkoliv post může mít svůj vlastní template
  odpověz na tento komentář Neděle, 29.10.06, 13:55:26
  [27] Od: Martin Fraňo

  V čom je rozdiel medzi klasickým WP a WP- MU? na WP ako taký existuje masa pluginov… MU je vlastne nadstavba a čo obsahuje?
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval Lubomír Hauerland — #28
  Neděle, 29.10.06, 17:56:35
  [28] Od: Lubomír Hauerland

  inspiroval se Martin Fraňo — #27 Je to wordpress určený buď pro stránku s libovolným množstvím blogů (na způsob bloggeru) nebo po magazíny, které mají obrovskou návštěvnost (About.com, Yahoo Blogs, New York Times). Jádro je hodně podbonmé, rozdíl je v nastavování práv a lepší optimalizaci velké zátěže. Pro jeden weblog je to ale myslím kanón na vrabe, samotný wordress je velice dobře stavěný.
  odpověz na tento komentář Neděle, 29.10.06, 19:05:51
  [29] Od: trAble

  To mne těší, že tu bude dalších pár lidiček, co budou pracovat s WP. Jist občas upozorní na něco, co by se mi také mohlo hodit. Rovnou tu nadhodím věc, kterou bych potřeboval vyřešit (položil jsem stejný dotaz i v diskuzi na jakpsatweb.cz, ale bez odpovědi):

  „Poradíte mi někdo, prosím, jak to udělat, abych přes to RSS dostal články z jednoho webu s WordPressem na druhý?

  Představa je taková, že mám více různých webů s Wordpressem, které jsou každý někam cílený. A pak je jeden zastřešující web, který publikuje vše, ale současně tam nějak odlišuje, odkud ty články přicházejí.

  Lze to provést? A pokud ano – jak? A prosím popsat co nejsrozumitelněji.

  Předem všem děkuji.“
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval noname — #31
  tento komentář inspiroval Acci — #32
  Neděle, 29.10.06, 21:50:22
  [30] Od: noname

  inspiroval se Druid — #25 funguje to pro select, ale nefunguje to pro UPDATE. Jak tedy udělat update tabulky – spojení více sloupců do jednoho?
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval Acci — #32
  Pondělí, 30.10.06, 11:20:56
  [31] Od: noname

  inspiroval se trAble — #29 musím vás zklamat, zde není podpora wp, hledejte ji na http://wordpress.org/support/
  jinak ale shodou okolností jsem v pátek při koukání po pluginech viděl tohle http://www.bloggingpro.com/archives/2006/06/06/wordpress-plugin-autoblog/… třeba vám to pomůže
  odpověz na tento komentář Pondělí, 30.10.06, 11:53:08
  [32] Od: Acci

  inspiroval se noname — #30 Teď jsem to zkoušel na MySQL 5.0.28 a funguje mi to bez problému i pro UPDATE.

  inspiroval se trAble — #29 Nebo česky na http://podpora.dgx.cz/wordpress/
  odpověz na tento komentář
  tento komentář inspiroval noname2 — #33
  Pondělí, 30.10.06, 16:52:02
  [33] Od: noname2

  inspiroval se Acci — #32 jo, jsem idiot, napsale jsem mezi CONCAT a závorku mezeru a ten blbec to neskousnul

  PS: zrovna zkouším tu tvojí 2.5, mám několik kritických připomínek
  1. přibalil jsi do toho wp-config.php, a tedy to nenabízí volbu instalovat, ale hlásí to chybu.
  2. nejsem si jist, jestli je to chyba u té tvé instalace, asi ano – po instalaci je rozmr.. čeština. Koukni na new.marigold.cz Databáze je v UTF, admin se ukazuje správně, je nastaveno Kódování webu a RSS: UTF-8 ale články atp. jsou blbě
  odpověz na tento komentář Pondělí, 30.10.06, 21:37:57
  [34] Od: noname

  netušíte někdo jestli lze udělat nějakou select funkci, která by uměla pomocí regexp nahrazovat část textu za jiný?
  Konkrétně potřebuji nahradit veškeré výskyty za něco jako img src=$1 height=$2 … (regexp mám připravené).

  IMHO to přímo v MYSQL nejde , ale když byste někdo věděl jak na to, tak by to pomohlo mému upgrade kódu, protože by byl čistě sql based.
  odpověz na tento komentář Úterý, 31.10.06, 17:06:39
  [35] Od: noname

  Tak jestli to tu někdo sleduje, tak se můžete kouknout na http://new.marigold.cz/ kde je nově nainstalovaný marigold na wordpressu. Ještě tam chybí pár pluginů a nastavení, uvítám komentáře.

 • k čemu je toto? Related Entries -> http://www.w-a-s-a-b-i.com/archives/2006/02/02/wordpress-related-entries-20/

  předem díky za info

 • ukazuje související články. K vidění zde v pravém sloupci „Související příspěvky“, plus jsem to pak ještě trochu přizpůsobil a odhaduje to možné články na 404 stránce (viz třeba http://www.marigold.cz/internet)

 • thanks you very much

 • hmmm, díky za ty pluginy. Hodí se!

 • thanks you very much

 • thanks you admin..

 • thanks

  Regards,

 • Экономия топлива до 30% и реальная возможность заработать на этом. Всем новым дистрибьюторам реальная помощь в старте! Бизнес который работает уже более чем в 250 странах!! Все подробности на сайте FFi – Экобизнес 21 века!.

 • Currently it looks like WordPress is the top blogging platform available right now.
  (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?