CzechTek 2005: policie zmlátila naše děti, nás nechá tvrdnout na ucpané dálnici a nám je to jedno…

Můj vztah k CzechTeku byl vždy vlažný. Nikdy jsem na něj nejezdil, ale mám kamárady, kteří ano a od jisté doby také kamarády, kteří na něj jezdí služebně. Tedy na obou stranách barikády, kdysi barikády pomyslné. To, co se událo letos, se vymyká mému chápání.

Takže, rekapitulujme to, jak se celá věc jeví z tepla (věru tepla!) rodinného krbu středostavovskému buržujovi:

Lidé z CzechTeku si legálně pronajali pozemek, uzavřeli smlouvu a vyjeli si na něj na párty. Policie zakročila. Nejprve odmítla lidi vpustit na pozemek, čímž vznikla obrovská kolona aut, která ucpala dálnici. Policie to prezentovala tak, že techaři ucpala dálnici. Poprvé lhala, protože dálnici ucpala policie, která odmítla nechat techaře z dálnice sjet (na těchto fotkách je to dobře vidět). Podruhé lhala, když techařům tvrdila, že majitel pozemku odvolal svůj souhlas. Neodvolal, přetrvávající souhlas potvrdil novinářům. Police následně pravila, že souhlas s průchodem nedali majitelé sousedních pozemků, ačkoliv náš právní řád zakotvuje právo průchodu. Zde je to nejasné a spekulativní, někteří právníci tvrdí, že právní řád prostě nepočítá s tím, že průchod by chtělo uplatňovat tolik lidí najednou a že opravdu by mohli majitelé s průchodem nesouhlasit, jiní právníci tvrdí, že pokud nedojde k devastaci nebo dojde k uhrazení škod způsobených průchodem, nemají majitelé pozemků, skrze něž se prochází, co brblat.

Policie to vzala jako dostatečné oprávnění pro to, zaútočit na lidi, použít vodní děla a začít je rubat. Zmlátili naše děti a nás nechali na dálnici škvířit se v zácpě, takový je výsledek.

Jaké budou škody

Jaká byla celospolečenská nebezpečnost činu, jež hodlala několikatisícihlavá skupinka spáchat?

Chtěli porušit hygienický limit hlasitosti produkované hudby, což by znamenalo, že produkce by byla slyšet v několika sousedních obcích zhruba stejně, jako místní taneční zábava nebo sousedova okouřená televize, neb tento jest nahluchlý a znělky Novy jsou slyšet dodaleka. Jistě by poplašili uhnízděné ptactvo, pokáleli louku a holdovali drogám. Krom toho by prošli přes louku, která jim nebyla pronajata. Pak chtěli tancovat do úmoru.

Uhnízděné ptactvo již podle kalendáře i Brehma mladé stihlo vyvést a co nezvládli doteď, už techaři nepokazí. Pokálení louky loukám spíše prospěje, jak se přesvědčili redaktoři Týdne, když se jeli investigativně podívat, jak vypadá vloni za zdevastovanou prohlášená louka, kterou poctil CzechTek 2004. Zbývají nám drogy a hluk. Inu, drogy máme dostupné minimálně ve dvou provedeních všude včetně parlamentní kantýny a i poslanci se občas dostavují k výkonu své veřejné služby řádně nadrogovaní. Zabředat do debaty, zda cigarety nebo alkohol jsou horší, než marihuana nebo extáze, nehodlám, svůj názor na to mám a to ten, že buďto všechno nebo nic a slovy Jiřího Bartošky: „své zdraví jsem se rozhodl ničit si vědomě a dobrovolně,“ akorát on to říkal o kouření. Zbývá nám hluk a pošlapaná louka.

Kolik muselo být toho hluku, aby ospravedlnil policejní zásah a kolaps dálnice D5? Proč stejně nerozhánějí policajti demonstrace na Staroměstském náměstí, trsání komunistických papalášů v kempu Džbán či na Letné nebo přivítání našich omedajlovaných hokejistů? Proč se nerozhání cyklistický závod v centru Prahy nebo maraton, když obtěžuje mnohem více lidí? Copak tyhle akce nikoho neruší?

A jaké jsou náklady

Nyní trocha selské logiky a maličko trojčlenky. Na místě je 1000 policistů, počítejme benevolentní služné 100 Kč/h. Jednodenní přítomnost policie nás jen na platech stojí zřejmě hodně přes 2,4 milionu Kč. K tomu vodní děla, obrněný transportér, vrtulník, vysílačky, nějaká ta policie v zázemí, jídlo, pití a dost možná i munice. Když řeknu, že jeden den přítomnosti policie proti CzechTeku stojí k deseti milionům Kč, nebudu daleko od pravdy.

Co vážného se děje, že vydáváme tolik peněz na potření téhle akce? Nikdo neprovolává rasistická hesla, nehajluje se, nehlásá se svržení vlády nebo třídní revoluce. Paří se. Mládež se baví. Vydupe pár cestiček přes cizí louku.

Krátce k loukám coby pastvinám (alespoň tak jsou podle novin inkriminované louky využívány). Neznám místní situaci, ale obecně lze říci, že důvod držet louky coby pastviny, je v dotacích. Na jednu dobytčí jednotku spásající pastvinu dostáváte dotaci v závislosti na počtu dobytčích jednotek a rozloze pastvin. Pokud na pastvinách hospodaříte dost dlouho, nabídne vám je pozemkový fond ku prodeji, pokud jsou státní a to za cenu v těchto lokalitách do 5 Kč. Sám mám podobné louky a protože dobytek nemá možnost je nikdy letos spást, bylo by mi ukradené, kdyby mi je pár hiphopáků podupalo, mávl bych nad tím rukou a pravil, že jsou to debílci, když to museli zválet. Dotaci bych shrábnul stejně a věřte tomu, že ta dotace je na tom všem to nejzajímavější. Sena na krmení zvěře je všude hromada, pokud si ho sami nasekáte – a ještě vás budou mít rádi. Ergo pochybuji, že škoda na louce mohla být nějak zásadní, nota bene na loukách, kterými se jen prochází. I když chápu, že vytroubit to ruce, která sype penízky, není rozumné.

Oblíbenou námitkou je, co bych na to řekl, kdyby se taková partička utábořila mně za barákem. Asi bych se s nimi zkusil domluvit a když bych viděl, že opravdu jen paří, holt bych to bral jako daň za přelidněnost. Oni totiž opravdu nemají mnoho možností, kam si jít zapařit, aby nikoho nerušili, i na takové Antarktidě by ekologové protestovali. Máme tu smůlu, že musíme stavět více na toleranci, než na schopnosti rozstřílet na kusy člověka, který přelezl hranici vašeho pozemku.

Stojí to riziko za to?

Takže na jednu stranu tu máme desítku poškozených lidí, kterým vznikne škoda, jejíž výše je nyní diskutabilní a na druhé straně pět tisíc mládežníků, kteří se týden pobaví a odreagují. Kvůli tomuhle dilematu zasahují tisíce policistů a vodní děla? Je to adekvátní reakce od policie, která přehlíží demonstrace nepovolených stran jako jsou různé fašistické a komunistické frakce, nebo která není schopna sehnat dost lidí s postřehem, aby uhlídala jednoho pána v jeho vlastní vilce? Podle mne není. Ani za ty peníze, ani za to riziko.

K tomu riziku. Vodní dělo je stejně jako gumové projektily takzvaně „humánní zbraň“. Toto spojení vypadá jako paradox a používají jej prodejci podobných zbraní, protože to vypadá lépe. Obecně to znamená, že takové zbraně méně zabíjejí, nevylučuje to ale, že zabít nemohou. Zásah gumovým projektilem do obličeje je smrtelný podle typu zbraně až do vzdálenosti sta metrů. Ani případy smrti po zásahu vodním dělem nejsou ojedinělé, i když v tomhle případě jde spíše o to, že prudký vodní proud strhne člověka na nějaký předmět, čímž si dotyčný zlomí vaz atd. Výhodou samozřejmě je, že za to nebude potrestán policista, protože on za to nemůže. Vám jako otci nebo matce mrtvého to může být srdečně jedno, efekt je stejný, vaše dítě zemřelo. Je tohle riziko opodstatněné, když hovoříme o riziku podupané louky? Nemyslím si to.

Policie mnoho inteligence neprojevila

Nakonec alespoň prozatím mají organizátoři CzechTeku více rozumu, než policisté. Snaží se přizpůsobovat situaci, jsou relativně nekonfliktní, kam až to jde. Mohlo to dopadnout mnohem hůře. Někdo z organizátorů si mohl přečíst brožurku o tom, kde jsou vodní děla bezmocná. Mohlo je napadnout srazit auta k sobě kolem jimi pronajaté louky, takže by byli chráněni před vodními děly. Mohlo je napadnout vzít dlouhé stanové tyče, nařezat stromky v okolním lese a srážet jimi policisty, kteří přelézají tuhle vozovou hradbu poté, co zjistili, že je pravdivá poučka o tom, že vodní děla nejsou proti hradbě účinná. A mohly poté ujet nervy vystresovanému, nezkušenému a horkem i situací vydeptanému policistovy, který by rozmlátil nejbližšímu techaři ksicht do podoby kaše. Nebo ještě hůře, mohly ty nervy ujet veliteli zásahu, jemuž právě bublal do ucha nadřízený sedící v klimatizovaném kanclu. Opravdu, mohli umírat lidé. A to jen kvůli tomu, že si pět tisíc lidí chtělo zapařit na pronajaté louce. Nic z toho se nestalo nikoliv díky Policii České republiky, ale jí navzdory. Díky tomu, že se techaři nenechali vyprovokovat k ničemu více, než obscénním gestům. A ministr vnitra Bublan má tu drzost prezentovat nezpochybnitelnou policejní brutalitu, nezvládnutí a špatné vyhodnocení situace za úspěch a nezbytný zákrok?

Bublan je vůl

Ministr Bublan jako osoba zodpovědná za zákrok nechal zmlátit naše děti, vystavil je neopodstatněnému riziku a nás nechal trčet v koloně na zacpané dálnici. Kdyby měl tenhle člověk soudnost, nic z toho se nestalo. Kdyby měl dostatek lidské slušnosti, omluvil by se ve večerních zprávách v televizi a o hodinu poté by situaci vyřešil služební zbraní v klidu své kanceláře. Kdyby měl dostatek politické slušnosti, tak by po omluvě v televizi alespoň odstoupil s tím, že jeho strana o ničem nevěděla a je to jen jeho osobní lapsus.

Není ani slušný člověk, ani slušný politik, je to sociální demokrat. Pamatujme na to prosím v den voleb, protože to začíná mlácením tanečníků a končí to lágry.

Update: Já vím, že nomenklaturně je Bublan nestraník, ale nominovaný sociálními demokraty a tedy bezpochyby s jejich politikou souhlasící. Čili se nezlobte, že ho považuju za socdemáka…

PS: na totéž téma zajímavě píše i Binární Ládin, diskuse pod článkem také stojí za to. Blog (zřejmě) organizátorů CzechTeku najdete zde, stojí za sledování. Další fotky účastníků najdete zde. Další články z novin a blogů na téma CzechTek vypíšete zde pomocí Právě Dnes.

Update: další a podrobnější vysvětlení jsem přidal do článku Tak ještě jednou a pomalu: CzechTek nebyl právně zcela v pořádku, ale zásah proti němu byl nepřiměřeně brutální

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

655 komentářů

 • Kdyby měl dostatek politické slušnosti, tak by po omluvě v televizi alespoň odstoupil s tím, že jeho strana o ničem nevěděla a je to jen jeho osobní lapsus.

  Bublan je nestraník, to jen na okraj 🙂 Jinak moc peknej clanek a s vetsinou se ztotoznuju…

 • Díky za článek.

 • Pěkný článek, ale použít slovo hiphopáků (bylo by mi ukradené, kdyby mi je pár hiphopáků podupalo) v souvisloti z CzechTekem je trošku nešťastné. Většina hiphopáků, jak je nazýváš, totiž v době konání CzechTeku vesele pařila na koncíku Jedi Mind Tricks v pražském Abatonu 🙂

 • [1] straník nebo nestraník – předevšim je to nesvéprávnej kretén… měl by viset… o Paroubkovi ani nemluvě…

 • [3] Patrick uz neni takovy mladoch aby se v tom orientoval (hiphopaci vs. technari) ale to jen takove rypnuti na okraj ;o)

  Kazdopadne vyborny clanek.

 • Na rovinu – nechápu, proč lze s klidem pořádat x letních festivalů, akorát s Czech Tekem jsou vždy problémy. Po právní stránce se v tom nevyznám, ale problém asi bude i v tom, že přístup "seženeme povolení a navezeme se tam v počtu pár tisíc lidí" už od počátku nevolá po moc vstřícné odezvě. Tolerance by měla být oboustránná, pro organizátory ale začíná a končí podepsaným papírem s majitelem pozemků. Mně se to taky nelíbí a nedivím se, že místní by je nejraději hnali.

  Druhá věc je, že pokud to tak vidí většina lidí, dají se na tom honit politické body. Kontrast s koncerty fašistů a mítinky komunistků je skutečně dost ostrý. Psát, že policie zmlátila naše děti, je už ale v tomto případě trochu ujeté až histerické, nemyslíte?

 • ;*) oprav si titulek – máš tam 'tvrdnou' místo 'tvrdnout'…
  a dík – je to jeden z mála objektivních a přesto kultivovaně napsaných článků o tom, jak se věci mají…

 • co furt fšichni máte s těma organizátorama..? kdy už, ku*va, konečně pochopíte, že spojení CzechTek a Organizátoři je naprosto absurdní protimluv…

 • Jen pro upřesnění, policie nikoho zatím nezmlátila, tedy ani mé ani Vaše děti a vodní dělo bylo použito pouze na ochlazování zasahujících policistů. Jediný zraněný je policista, na kterého někdo úmyslně nebo neúmyslně najel.

  Jak to dopadne dneska, to je otázka. Důvody k zakročení policie má, ne že ne, otázkou zůstává, zda to sojí za to.

  Každopádně je spíš třeba se ptát, proč desítky jiných festivalů proběhnou v klidu a CZ je vždycky takový "bordel".

 • tyhle uvahy fakt miluju! Tady bych to necekal. Skoda!

 • jo svoboda je nebezpečná..
  boří ostatním "jistoty", jejich klídek…
  tož

 • Ministr Bublan jako osoba zodpovědná za zákrok nechala zmlátit naše děti :))))))))))))))))))))

  Boze muj!!! Tangero, snad je to snad jen tim dnesnim vedrem!

 • [6] hysterie se píše s Y vole!!!

 • Tak ta hovada vtrhla na legálně pronajatý soukromý pozemek a použila SLZNÝ PLYN!!! Kde to jsme? Slzný plyn proti vlastním lidem??? Redaktoři ČT24 nejsou puštěni na místo policejního teroru, aby tento zasraný zásah nemohli natáčet. Všechna fakta budou zmanipulována. Socani zasadili demokracii v ČR poslední ránu…

 • uzasnej clanek, dekuju moc. situaci kolem czechteku docela sleduju, ale tohle shrnuti je opravdu dobre udelany…tleskam 🙂

 • plne se ztotoznuji

 • Policie to vzala jako dostatečné oprávnění pro to, zaútočit na lidi, použít vodní děla a začít je rubat. Zmlátili naše děti a nás nechali na dálnici škvířit se v zácpě, takový je výsledek.

  Tohle je ale zjevná nepravda. Vodní dělo bylo použito jen jednou k osvěžení jak příslušníků, tak technařů. A na dálnici nikdo nikoho nemlátil. Policisté jen postupovali a technaři pokojně odešli.

  Police následně pravila, že souhlas s průchodem nedali majitelé sousedních pozemků, ačkoliv náš právní řád zakotvuje právo průchodu. Zde je to nejasné a spekulativní, někteří právníci tvrdí, že právní řád prostě nepočítá s tím, že průchod by chtělo uplatňovat tolik lidí najednou a že opravdu by mohli majitelé s průchodem nesouhlasit, jiní právníci tvrdí, že pokud nedojde k devastaci nebo dojde k uhrazení škod způsobených průchodem, nemají majitelé pozemků, skrze něž se prochází, co brblat.

  Jenže, czechtekk žádné organizátory nemá (tedy oficiálně) a tak by nebylo na kom škodu vymáhat. Nijak se nezastávám pana ministra Bublana, ani naší drahé policie. Jen bych se vyhýbal takhle jasným soudům, protože interpretací se všude válí habaděj a jak je to doopravdy vlastně nikdo neví.

 • Drsný!!

 • Ja vím, že je. Ale nemůžete se nechat posadit na ministerstvo od sociální demokracie a být nezávislý. To prostě nejde. Platí to na obě strany. socdem si vybrala jeho, on je a akorát není oficiálně v partaji.

 • tak,ze .cela tahle republika je zasrana komerci,takze kdyz prijde cz.tecka tak je vse spatne.at zije svoboda tekknu avsem okolo.hlavne nepovolit.ja man rastamann blatna

 • Jo, něco takového jsem se taky chystal napsat. Díky za ušetřenou práci 🙂 Až na pár drobností bych se pod Tvůj článek mohl s klidným svědomím podepsat.

 • Článek plně vystihuje můj postoj. Mimochodem právě začíná demonstrace před ministerstvem vnitra na Letné. Měla by se opakovat několik dní po sobě.

 • Proboha, zkusili jste nekdo neco zorganizovat? Pronajmout si areal ani v nejmensim nestaci!

 • [8] to nemáte pravdu. Z hlediska zákona Czechtek organizátora má a je jím Václav Šroub, ten člověk, který si na své jméno pronajal ony louky a jehož jméno je na smlouvách. Pokud dojde k soudu, spadne to všechno na něj – veškeré pokuty a postihy. Pokuty může přerozdělit mezi další lidi, pokud se s nimi dohodne, ale postihy si vyžere sám, leda by se svěřil, kdo další za to může. Nedělejte si o justici nějaké iluze, ta se s tím mazat nebude. Papír je papír.

 • jezis co z toho delate za horor ? kdyby organizatori postupovali normalne, tak by se to odehralo jako x dalsich festivalu … jo a takova akce neni veci jenom majitele pozemku, protoze se s tim bordelem po nich nebude z "italinvestu" nikdo zabyvat …

 • Hele muze nekdo kdo tam primo byl udelat poradny vyklad situace?
  Nestrany vyklad tady to jsou jen same dohady to je hruza..

 • Tak už chápu, kde jsou všichni ti policajti, které postrádáme tam, kde by se měli zasadit o naši bezpečnost. Kdy nás konečně za naše daně budou chránit? Kdy budeme moct rozhodnout, na co ty daně vůbec chceme dávat? … Všichni vědí, že tahle akce se prostě konat bude. Proč to nemohou udělat tak, aby se nemusely vyhazovat peníze jen tak někam do vzduchu… Ach jo! Docházejí mi slova, protože stejně si nakonec ve volbách vybereme mezi "větším" a "menším" zlem. Chybějí nám tu kvalitní osobnosti. Za ty, kteří nás reprezentují, se můžu jen stydět. Žádná čest a žádný zdravý rozum. Proč se za naše reprezentanty musím stydět?

 • Chvalim autora taky.

 • [25] kde se bere jistota, ze po nich zbude bordel? ja nevim, ale kdyz si najdou misto daleko od civilizace a deklaruji dopredu, ze po sobe uklidi, tak proc jim proboha branit v jejich zabave? Kvuli poslapane trave, ktera je IMHO poslapana prave proto, ze policie znemoznila pouzit pristupovou cestu k te louce, takze lidi logicky hledaji jine cesty… zachoval by se tak snad kazdy.

  Je zajimave, ze kdyz 'fasisti' pochodujou mestem, tak je policie doprovazi a necha je byt…

  Hlavne ze zablokuji dalnici (dnes oficialne uzavrela policie oba pruhy D5) – cimz jen opet jen POLICIE bezduvodne komplikuje zivot normalnim lidem. Kde to jsme?

 • Jin malé doplnění. Bublan není sociální demokrat.

 • Patriku, diky!
  Jsem moc rad, ze jsi to shrnul timto zpusobem, protoze se s tim jako mladas (27let) naprosto ztotoznuju. Na Czechtek jezdim od devadesatehodevateho a vsichni jsme vedeli, ze ty lidi se proste sjedou. Represe patri republikanum ve spojenejch statech a ne sem! Pokusim se dat dohromady fotky ze zasahu proti koncertum Plastic people a podobnejch akci z minulyho totalitniho stoleti. To pak bude krasny porovnani s dnesni "demokratickou" situaci, ze jo? Kruci, ten Bublan si to musi odnest, stejne jako Paroubek. Tohle se jim vrati v jejich naivite az se budou divit

 • Nestranny vyklad ti poda pri trose stesti soud, u ktereho pevne doufam skonci minimalne velitel tohoto nesmyslneho zasahu. Koneckoncu, alespon on by jakozto ten, ktery te akci nakonec primo veli, mel byt natolik svepravny a kompetentni, aby dokazal posoudit, zda jim/jemu narizeny zakrok je v souladu s ustavnimi a dalsimi zakony tohoto statu.

  O tom, ze by pred soudem skoncili jeho nadrizeni nebo snad dokonce ministr vnitra, si bohuzel nedelam iluze. Ale mozna by pan ministr alespon mohl zaplatit *ze sveho* naklady na tu saskarnu a skody vznikle postupem policie, ktere mnohonasobne prekracujici potencialni skody, ktere by mohl zpusobit Czechtek za celou dobu sveho trvani. Pokud na to nema, treba mu vypomuze Sarka Grossova za pomoci sve zname bordelmama.

  Pravni stat a zdravy rozum tady za posledni dva dny dostal opet radne na prdel. 🙁

 • Naprostý souhlas. Bublan je nebezpečnej tupec. Doufám, že mu tahle akce zlomí vaz. Taky nejsem zrovna fanoušek techna a na CzechTek bych nikdy nejel, poněvadž mě to prostě nebere. Ale lidí jako je Bublan a Paroubek u moci se začínám vážně bát. V době, kdy šli do hajzlu Husák, Jakeš, Štěpán a spol. jsem se těšil, že nic podobnýho už nezažiju. A najednou tu zas o tom, kdy, kde a jak má zasáhjnout policie rozhoduje předseda vlády s ministrem vnitra!!! Nenechme si to líbit. Pamatujme si jejich společnou firmu: ČSSD (o KSČ(M) už to víme dlouho).

 • JEDNA AKCE NEHNE POLITIKOU.. IKDYZ TO NASERE

 • JEDNA AKCE NEHNE POLITIKOU.. IKDYZ TO NASERE

 • Nezlomi, bohužel. A jak tak koukám kolem sebe, náš Brouk Pytlík Paroubek ještě slízne nějaký ten bodík v hodnocení popularity. Je to smutný, ale lidi jsou blbé:-(

 • Docela zajímavý článek, ale nemohu s ním jako s celkem souhlasit, je příliš zaujatý a tendenční a emotivně laděný ("mlátí naše děti" apod.). Souhlasím s jednotlivostmi například s evidentní neadekvátností nákladů vynaložených na celý zákrok (které jistě za těch pár dní v řádů desítek miliónů budou) nebo s do očí bijící paralelou s tichou tolerancí (dle mě nepatřičnou) komunistických veřejných mítinků.
  Musím se však přidat k hlasům některých, kteří upozorňují na to, že Czechtek nemá defacto žádného organizátora. Ano, na smlouvě o pronájmu pozemku je podepsaný jakýsi pan Šroub, ale to ještě není důvod ho považovbat za organizátora. Protože podle toho, co o tom vím, tato akce v podstatě organizována nebyla a chybí jí zajištění v běžných věcech hygieny, například.
  V článku také píšete "…pak pokud nedojde k devastaci nebo dojde k uhrazení škod způsobených průchodem, nemají majitelé pozemků, skrze něž se prochází, co brblat… " – nejsem právník, ale nesdílím s vámi tutéž jistotu, že je kdokoliv povinen si nechat cokoliv rozbít když bude mít záruku nahrazení škod (a to sem vkládáme předpoklad záruky, která je v případě CzechTeku velmi diskutabilní, už vidím, jak si ti majitelé pozemků na panu Šroubovi něco vymáhají, potažmo v rámci českého soudního systému). Já osobně si právo na soukromý majetek vysvětluji jinak, tj. nedotknutelností toho majetu (vyjma vyjímek daných zákonem jako válečný stav, obecný zájem apod.).

 • Patricku, v tomhle s Tebou teda nesouhlasim. Pokud si chteji poradat CzechTek, at si vyridi vsechna povoleni a udelaji regulerni festival, v lete jich je spousta. Kdyz se porad ohaneji tim, jak je to legalni, proc do posledni chvile taji, kde se to uskutecni atp.? V CZ existuje nekolik desitek velkych letnich hudebnich festivalu, kdyby organizatori byli co k cemu, policie by jim akorat tak pomahala usmernovat dopravu, kdyz jsou debilove, nesmi se divit tomu, co se deje. Ano, stve me, ze zasah policie je tak drahej, ale nevycitam ho policajtum, kdyz jdu do dusledku, vychazi mi z toho zase jen to, ze u zrodu je blba organizace ze strany technaru. A to, jestli jich je 100 nebo deset tisic, neni omluva.

 • [39] Vreco, já to chápu, proč to neohlašují dopředu. Nechal jsem si to vysvětlit. Je to proto, že je to něco jako soukromá párty, prostě chtějí, aby tam přišli jen ti lidi, kteří tam přijet mají a co se to tedy dozvědí patřičně šířenými zprávami. Ne aby tam přijela každá smažka. A protože je to zdarma, tak nemají jinou možnost, jak to omezit, než to tajit. Leda by to organizovali vyloženě na profi úrovni a za hromadu peněz.

 • [38] V televizi byla vidět obrovská řada toitoi hajzlíků, hygiena tam evidentně byla zajištěná podobně, jako na jiných srovnatelných akcích.

  Průchod pozemkem je právo, které existuje a kdyby bylo zpochybňováno, udělalo by to dost problémů. V tomto případě šlo údajně (čerpám z novin, sám jsem tam nebyl) o cesty, které vedly i jinými pozemky, než pronajatými. Tam není co řešit. Předjímat, zda by někdo něco zdevastoval, podle mne není věcí policie, ty lidi tam ještě nic neničili a už se jim bránilo vjet na pronajatý pozemek…

 • [40] No pri poctu peti tisic ucastniku po selekci, tzn. puvodne jich mohlo byt deset az patnact tisic, mi to moc jako soukroma akce neprijde… a kdejaka smazka? Tipuju, ze 90% tech lidi smazi 🙂

 • [37] tohle sem netahej, tohle je slušná diskuze

 • k tomu clanku se neda nic dodat… respekt

 • [38] některým jednoduchým lidem zjevně stačí podmiňovací způsob pro zdůvodnění policejního teroru.

  Osobně se mi techno naprosto nelíbí, dokonce bych řekl, že nesnáším lidi s dredy, zdá se mi to "špinavé", ale přesto dokonale symatizuji s CzechTekem, protože jsem tolerantní a pravicový člověk, a CzechTek to je akce svobodných lidí, kteří si legálně pronajmou pole, a tam si zatancují.

  Paroubkovi se ale techno nelíbí, on miluje neonacisty a komunisty, a proto se rozhodne CzechTek na řádně pronajatém pozemku zlikvidovat, nažene tam tisícovku policajtů se slzným plynem, dělbuchama, vodním dělem a obrněným transportérem. Taky ti policajti na té legálně pronajaté louce lejou vodu do soukromé aparatury, aby nehrála. A v televizi Bublan blábolí, že cílem bylo, aby to nehrálo. Hm. Odkdy je hudba trestný čin???

  A to všechno, opakuji, se děje na soukromém pozemku, který je legálně pronajat.

  Kdyby byl Paroubek a Bublan slušný člověk, tak odstoupí. Ale on není slušný člověk.

  ČT 24 na místě policie zakáže natáčet, nechtějí reportáž o nesmyslnosti a brutalitě jejich akce, ale pokud člověk poslouchá vysílání, nebo i TV NOVA, tak jasně vidí, že ta reportárka co je na místě s CzechTekem sympatizuje a policii odsuzuje.

  On skutečně není jediný důvod ty lidi takto zmasakrovat. Připomíná mi to koncert Plastic People, a jeho rozehnání, protože něco takového neodpovídalo zájmům té jediné správné STRANY a lidu.

  Člověk, který podporuje v této kauze policii, je omezený tupec, který nevytáhl paty z domu, a nechápu cenu svobody. Ale takto omezených lidí je v národě spousta, jinak bysme zde neměli pár desítek let komunismus. V roce 1989 to byli právě studenti, co chápou cenu svobody, na CzechTeku jsou taky mladí lidé…

 • [38] jednodušeji řečeno, počkej až někdo zmasakruje tebe, či pošle do kriminálu, na základě "podmiňovacího způsobu" 😉 Pak ti vážnost situace dojde..

 • [42] spousta lidi si vecer vyleje a vyhuli (nikotinem) mozek v hospode (a pak treba dela bordel) a nikomu to taky nevadi 😉

 • Z mého předchozího příspěvku bylo, doufám, jasné, že v podstatě neschvaluji ani přístup technařů, ani rozsah zákroku policie. Chyby jsou na obou stranách. Ovšem zatímco akci CzechTek považuji za (možná zbytečnou) provokaci a plánovitě adrenalinovou záležitost bez nějaké závažnější společenské nebezpečnosti, policejní postup je v tomto směru mnohem varovnějším signálem. A pokud po těchto událostech poroste Paroubkova popularita dál (viz iDnes bude to opravdu na pováženou.

  (Jak vidíte, nehájím ani jednu stranu, celý ten incident je politováníhodný a viníky bych opravdu viděl na obou frontách, bohužel.)

 • [45] Smutny je, ze i mezi mladymi se najdou ti, kteri zasah policie obhajuji

 • souhlasím s mladými,pamatuji velmi dobře totáč-nedejte se!babička

 • Vážený pane Zandle,

  vřele děkuji za vyčerpávající a víc než trefný názor.Několik mých přátel včera večer i přes problémy, které už od pátečních dopoledních hodin panovaly na hlavním tahu na Rozvadov, směr Mlýnec vyrazilo.Já osobně bych na Czektek nejel, ale elektronickou hudbu (a nejen ji)poslouchám již několik let.Váš názor přesně trefil hřebíček na hlavičku.Už jen tím, že zásah policie ČR(a v tomto s Vámi plně souhlasím) jediné, co přinesl bylo ucpání dálnice pro ostatní řidiče směřující na Rozvadov.Dále si myslím, že situace se ukončením zásahu vůbec nevyřešila, neboť většina teknařů se rozmělní, dle mého názoru do více proudů a akce podobného rázu se možná už rozjede dnes v noci na více místech.Díky Vám a Vašemu názoru vím, že v tomto státě ještě žijí lidé, kteří si dokáží spojit jedno s druhým a nepodlehnou do slova a do písmene nesmyslům, které dokáží vyplodit naše politické esa v kombinaci s masmédii :-(.
  To opravdu v tomto státě asi neexistují prostory, kde by si teknaři bez problému užili své svobodné akce bez vstupného a v rámci sloganu DIY?Nešlo opravdu jinak řešit tuto situaci než formou finančně nákladných operací podobného rázu?Asi ne!!!

  P.S.PRO ZAJÍMAVOST ODKAZUJI NA JEDEN ZE STARŠÍCH ČLÁNKŮ ČASOPISU REFLEX SOUVISEJÍCÍCH S NEDOSTATKEM PENĚZ PRO DVĚ VÝZNAMNÉ KULTURNÍ INSTITUCE

  http://www.reflex.cz/Clanek19957.html

  texttext

 • pokud se plati 10 mil dene za policii ktera dela akorat bordel 2* zablokuje dalnici,zamezi pristup na pozemek a tak si lide museji najit jine cesty pres soukrome pozemky ard.
  kdyby policie nezasahovala kolik by byli skody??? byli by vetsi nez 10 mil ??? myslim si ze ne…
  jinak techno nemam rad, ale tady uz nejde ani tak o nejaky koncert…

 • Jj, souhlasim; navrhnete jim nekdo, az se zvednou a jedou do Prahy 🙂 Nic proti Prazakum, kolaps by to byl slusnej, ale aspon by zacalo nadavat vice lidi a priste by je cajti nechali…

 • Vyborne napsany, za tim stojim i ja. Je to pruser a doufam ze to skonci pruserem na nejvyssich policejnich a politickych mistech. jestli tohle projde, tak zijeme v policejnim state a je to opravdu konecna, pak uz si fizlove muzou delat co chteji kdy chteji a s tim zasadne nesouhlasim. Samozrejme naklady na akci budou desitky milionu, skoda na pozemcich a okoli v radu deset tisic a to se vyplati.

 • [45] Radku, podmiňovací způsob se v tomto případě blížil jistotě. Nebo si myslíte, že když přes vaší loukou několikrát přepochodují tisíce lidí, že budou vypadat jak předtím, nerozdupané, nepokálené, bez odpadků? Myslím, že jsem také liberál, ale snažím se být i realista. Neobhajuji zásah policie ve formě a rozsahu, jakým proběhl, to je neomluvitelné. A stejně tak mi vadí bránění novinářům v jejich práci, paďourské argumenty Bublana a Paroubka apod. Ale pochybění ze strany CzechTeku (píšu to takto obecně, protože nevím, jestli se dá mluvit o nějakých oficiálních organizátorech) je evidentní, minimálně už tím, že celá akce nebyla předem ohlášena a plně zajištěna.

  Ad Člověk, který podporuje v této kauze policii, je omezený tupec, který nevytáhl paty z domu – Kdybyste četl mé názory pěčlivěji, viděl byste, že policii v tomto nepodporuji. Jestli jsem omezený tupec ať posoudí jiní, kteří mě znají mnohem lépe, nicméně že bych nevytáhl paty z domu se o mě zrovna říci nedá. Svůj "rodný dům" jsem opustil před 12 lety a od té doby jsem žil v pěti různých zemích.

 • Jen tři poznámky:
  1) dle katastru (přístupný je zkráceně i z netu) mají ty pronajaté pozemky cca 150000m2(15ha).
  2) čekal bych tam věcné břemeo průjeszdu (majitel se tam musí taky nějak dostat.
  3) a policie se se svými 40 (někde tvrdí i 70) dodávkami a několika autobusy "které stojí u louky" dostala na to místo jak? A když tam policisté jeli, doufám, že si podle své logiky vyžádali oprávnění, aby tam neudělali škodu. (případně jakou škodu způsobá cca 1200 pochodujících policistů na cizích pozemcích a loukách – ano, je to blbost, ale když to uplatňují oni, tak je nutné to uplatnit i proti nim).

 • [39] Vreco, ses mimo misu. Krasa CzechTeku a podobnych akci je prave v tom, ze jsou do posledni chvile tak trochu tajny a hlavne nekomercni (vstupny zdarma, DJove hraji bez naroku na honorar apod.) Lidi, co na ne jezdi, se chtej u te muziky par dnu hlavne bavit (nejlip v otevreny prirode, nechtej se smazit v halach) a hluboce opovrhuji komercnima festivalama typu Machac z rady duvodu. Zjisti si nekde vic info na tohle tema, nez se k tomu budes priste vyjadrovat 😉

 • výbornej článek, plný souhlas.

 • Ono kdyz si vybavim co slouzi u policie za brzdy tak se nedivim ze maji takovy problemy , ješte ze jsou policajti tou hloupejsi casti naroda

  !

 • Pokud jsi nepochopil proc, tak to uz jsi jsi opravdu stary paprda, sorry. Je to neco podobneho jako peer-to-peer site a kamenici.
  astray

 • Clanek se mi liby, krasne shrnuje a neurazi :). Tohle na czekteku05 vsak neni jediny extempore. takovej veci ktery se ututlaj nebo prochazej ve verejnym zajmu jsou miliardy a tak tahaj prachy z kapes danovejch poplatniku, bezucelne. Jen napriklad socialni dan tedy pardon, pausalni. Ty co vydelavaj a dane plati v milionech ty to samozrejme netrapi, ale otecove rodin, ktery praci normalni nesezenou, jelikoz by jej v oboru neuzivila v dnesni ekonomicky zdeformovany dobe, musi, jelikoz zivnost je jeho jedina obziva.

  Lidi ktery tomu rozumej, neni malo, ale vi o tom ale nevi jak se proti tomu branit? Jde to vubec? Branit se pred hlouposti zastupcu ve vlade ktery tam jdou kuli nevzdelanosti jinych?

 • Díky za tenhle článek, doufám, že se dostane do rukou co nejvíce lidem. CzechTek jsem nikdy nemusela, ale po minulém roce, kdy jsem tam strávila tři dny, to je pro mě ta nejlepší akce jaká může být. žádný "bárbíny" a "modelové", který si hrajou na technaře, ale skutečně pohodový lidi. Doporučuju všem, musíte to vidět. Má to neuvěřitelnou atmosféru, nedá se to popsat. A jestli tam 90% lidí smaží – no a co? jeďte se podívat na povolené komerční festivaly, jak se tam smaží. Zdravím a doufám, že to systémákům vyjde 🙂

 • [56] presne tak, dusledne ty policejni bolseviky zmasakrujte podle prava. namatkou by mne zajimalo:
  1) jakto ze policista umyslne lhal (o zruseni smlouvy majitelem)
  2) jakto ze zablokovali verejnou dalnici (na zaklade PODEZDRENI ze vlasatci by mohli neco znicit?)
  3) jakto ze to zakazovali kvuli hluku, limity plati v noci a v dobe kdy blokovali dalnici a strikali lidi vodnim delem nic nehralo a byl den
  4) Kdo jim (prislusnikum) kurva povolil vstup na soukromou louku? A meli pisemny souhlas majitelu prijezdovych komunikaci?

 • [38] chces rict ze skody za pruchod pozemku jsou v radu desitek milionu? Neumim to posuzovat tak do detailu, ale to co se tam stalo, vnimam coby řádný a bdělí obcan CR, jako vykricnik, mozna az hrozbu co vse se muze prihodit pod zaminkou verejnych zajmu… To mne irituje. Precti si ten clanek. A zkus u toho myslet mozkem.

  Bavi me hudba jina, ale doufam ze jsem svobodomyslny a snad i tolerantni clovek.

 • Nechci se tady zastávat ani technařů a ani policie.Ani jedni mi k srdci nepřirostli.Ale vysvětlete mi jedno.Jak k tomu přijdou tamní obyvatelé.Zabrané a zaneřáděné pozemky.Hluk, který přesahuje hygienické normy, zablokované místní komunikace.Copak tito lidé nemají žádná práva?Pročpak si tu muziku nepouštějí doma a nebo ještě lépe, pod okny některých politiků.Pokud tu má být právní stát,tak musí zákon platit pro všechny.Tohle mi připomíná doby,kdy určité "děti" si mohli všechno dovolit, protože jejich tatík seděl na okresním výboru strany.Takže se na to podívejte z této třetí strany…obyvatel, kteří s celou akcí nechtějí mít vůbec nic společného

 • [55] a jakou cenu má pošlapaná louka trávy? 10.000 Kč? A policie ji nepošlapala? A je nutné nasazovat slzný plyn, 1.00 policistů, nějaký ten dělbuch, a další věci na lidi, co jsou naprosto neškodní a chtějí si jen zatancovat? Tento zásah policie fakt může obhajovat jen blb, sorry.

 • [17] proboha prstante se porad ohanet tim, ze vodni delo bylo pouzito jen na osvezeni. kdyz nekdo sedi na kresle (myslim tim technare, co si na cztechu na louce pohovek a kresel nanosili mrte) a pusti do nej proud vody z vodniho dela, ze odleti i s kreslem par metru, prijde vam to jako osvezovani?

 • Ač bych mohl některým účastníkům CzechTecu dělat dědu a techno nesnáším, nechápu, proč si policie vybrala pro své cvičení právě tuto akci. To co tam provádí je zjevně neadekvátní. Doufám, že to někdo objektivně točí, protože nám budou zas rvát klíny do hlavy, proč museli zakročit. Proč jim neumožní tu akci udělat někde ve vojenským prostoru, stejně zdevastovaným bratrskými vojsky? To by snad soudruh Paroubek mohl zařídit, ne?

 • Dokonce i ministr vnitra František Bublan uvedl, že člověk, na jehož pozemku se měla party uskutečnit, a na který mířily desetitisíce lidí, pronajal louku na oslavu narozenin pro 50 lidí. Když se ale dozvěděl, o co jde, přestal s tím souhlasit, řekl ministr vnitra.

  a dnes v televizi tvrdil spolecne s paroubkem ze vubec nevedi co se tam deje a ze sou v zahranici na dovolene a vse ze zalezi na veliteli zasahu,,tak jak mohl vedet ze ta louka byla pro 50 lidi kdyz nevidel smlouvu :-O

 • Bydlím v Plzni a na celé akci jsem se byl dnes odpoledne ze zvědavosti podívat. Nejsem příznivcem techna, přijel jsem jen proto, že jsem chtěl vidět, jak to na místě opravdu vypadá. Následuje několik mých postřehů.

  Na dálničním sjezdu u Mlýnce mě zastavili policisté a ptali se kam jedu. Řekl jsem, že do Mlýnce a proč se ptají. Že prý dostali příkaz, že nesmějí nikoho pouštět, jenom ty co tam bydlí. Že nejsou odtud a nevědí, kde ten Mlýnec vůbec je a že vlastně ani nevědí, proč mě nemají pustit. Prý se tam někde blízko koná něco ilegálního. Zeptal jsem se, co s tím mám já společného a podobně. Takové otázky jim evidentně dělaly problémy a nakonec na mě mávli, ať jedu dál.

  Celé okolí dálničního sjezdu, blízká vesnice a přilehlé silnice byly obklopeny stovkami zaparkovaných aut a tábořícím technaři. Vstup do obce Mlýnec kontrolovali policisté a zřejmě buzerovali každé projíždějící auto podobným způsobem, jaký jsem zažil na dálničním exitu.

  Od silnice vede na místo konání akce krásná zpevněná, místy dokonce asfaltová cesta. Tu policisté hlídali a nepouštěli tam ani chodce ani auta. Jediný provoz, který tam by vpuštěn, byly desítky policejních dodávek a náklaďák s vodním dělem. Protože technaři nesměli použít cestu, chodili po louce a na několika místech poničili drátěný plot, kterým bylo třeba projít. To, že na pozemek neexistuje přístupová cesta, je podle toho co jsem viděl čirá lež.

  Samotné pozemky, kde se akce konala, byly posečené louky, na kterých nebylo nic jiného než suchá tráva a plevel. Neumím si představit žádný způsob, jak by jim přítomní technaři mohli ublížit. Technoparty se skládala z lidí, kteří se procházeli po louce, polehávali na ní a opalovali se, tábořili ve stanech, poslouchali hudbu, tančili, hráli frisbee a podobné hry a kupovali si občerstvení u stánků. Jeden ze stánků měl štít "Paroubkův bar". Přesně takovou činnost vidíme v těchto dnech na každém koupališti u rybníka. Byla tam pohodová a uvolněná atmosféra, lidé se dobře bavili. Většina účastníků byla středoškolská mládež, mladí kluci a děvčata. Patrickův výraz "naše děti" je myslím zcela na místě. Na místě bylo několik tisíc lidí. V novinách jsem si přečetl, že je na místě cca pět tisíc účastníků, čemuž jsem ochoten věřit.

  Přibližně kilometr od celého místa se zlověstně shromažďovali policisté – na příjezdové cestě se řadily vedle sebe desítky policejních dodávek obklopených figurami v černém oblečení. Nad hlavami nám neustále přeletoval policejní vrtulník.

  Strávil jsem na místě cca dvě hodiny, celé ho obešel a pak se rozhodl, že pojedu zpátky domů. Celá akce probíhala poklidně a představa, že by mohla někomu vadit, mi přišla absurdní – očekával jsem, že policisté jen znuděně přihlížejí celé akci a budou tak činit celý víkend, protože žádný důvod k zásahu podle mě neexistoval.

  Kráčel jsem tedy zpět ke svému zaparkovanému autu. Prošel jsem kolem policejního kordonu. Policisté se váleli v trávě, odpočívali a jednoho z nich jsem slyšel říkat: před chvíli jsem volal rodině, že dnes máme zásah, tak ať mi drží palce. Prostě trénovaní nic netušící chlapci, kteří celý rok nacvičovali a teď se těší do akce.

  Přešel jsem na druhou stranu dálnice a přicházel k obci Mlýnec. Z dálky bylo slyšet monotónní tuc-tuc. Vtom po dálnici přejel kamión a jeho hluk zcela bez problému přehlušil soundsystémy technařů. Co vadilo vesničanům více? Těžko říct.

  Z celé akce bylo vidět, že organizátoři se pečlivě snažili, aby jejich akce nemohla nikomu vadit. Pronajali si pozemek, na kterém bylo nemožné napáchat jakékoliv škody. Kvalitní přístupová polní cesta (fakt tam je!). V těsném sousedství dálnice, jejíž hluk převyšoval hluk z celé party.

  Jejich snaha zřejmě byla zbytečná. Najel jsem na dálnici na Plzeň a po půl hodině jsem slyšel v rádiu, že dálnice za mnou byla uzavřena a policie zahájila zásah. Byl jsem v šoku a jsem v něm ještě pořád, protože něco takového jsem čekal ze všeho nejméně. Poklidná zábavná akce mladých lidí byla napadena dělbuchy a slzným plynem. Policejní provokace, která je přinutila k poškozování okolí. Zlobte se na mě, obviňujte mě z nemístných emocí, ale opravdu nemohu říct nic jiného, že jsem si dnes připadal jako v listopadu 1989. Policie opět bezdůvodně mlátí mladé nevinné lidi. Jestli tohle není "gestapo", pak už nevím, co je. Jsem pobouřen na nejvyšší míru a doufám, že tohle už naší arogantní vládnoucí garnituře neprojde.

 • Souhlasim. perfektni clanek. Pekne shrnuto. Diky Tangero.

 • [6] nemyslím si že je to u jeté protoho kdo tam opravdu své děti měl/má

 • [64] [66] Pánové, kdybyste raději místo nadávání mi do blbů, omezenců, lidí nemyslících mozkem apod. přestali na chvíli vidět rudě a četli má slova pozorně. Pak byste viděli, že zásah policie, zejména její rozsah, rozhodně neschvaluji. Již ve svém prvním příspěvku [38] jsem uvedl, "Souhlasím s jednotlivostmi například s evidentní neadekvátností nákladů vynaložených na celý zákrok" a v podobném duchu jsem se pak vyjádřil ještě několikrát.
  Dodal jsem k tomu samozřejmě i to, že ani postup technařů nebyl zřejmě zcela v rámci zákona a že z jejich strany je v tom značná dávka vědomé provokace. Nejspíš by to své setkání mohli uspořádat "konvenčněji" (z hlediska zákonů), ale to by spoustu "skalních" pak už možná tolik nebavilo.
  Ale, a to opakuji znovu, podle toho, co jsem doposud četl, to policie značně přepískla.

 • no, vladnu vam tam teda pekni fasisti, aspon na ministerstve vnutra

  len dufam, ze si tym cesko spravi medzinarodnu hanbu a ze to poskodeni potiahnu na ten medzinarodny sud pre ludske prava, nie kvoli poskodeniu ceska ale ludi zodpovednych za ten neadekvatny zasah, ktori z toho budu mat pak snad aspon nejaky postih

 • [70] perfektní komentář

 • [70] Velmi pěkný komentář, díky. Není od věci číst také něco z "terénu".

 • Lidi snad je nemůžeme volit to je ted jediná síla. A až zase budou potřebovat naše hlasy,ve volbách polezou do prdele i lide s Czech Teku,a nic nebude pravda.Díky za článek,toliko pravdy,až mrazí.

 • myslel jsem si do ted, ze zandj je normalni clovek. ale potom, co jsem si precetl, ze mlatili nase deti, tak si myslim, ze uz ma vylitej mozek, chudak

 • Diky za pekny komentar. Tady je nazorne videt, jak na politici a policie vymyvaji mozky. Mimochodem by me velmi zajimalo, ktery ze soudni znalec tam byl hodnotit ty skody a ktery statni zastupce se te policejni saskarny zucastnil.

 • Každý si postěžujete a za týden už na toto téma neřekne nikdo ani "Ň".

 • díky moc za velmi dobrý příspěvek – a máš-li možnost někde jej byť i ve zkrácené formě publikovat i pro neinternetovou veřejnost, udělej to!

 • [9] ochlazování policistů? to ti nakukali na nově nebo v hospodě?

  jinak děkuji za hezký článek :o)

 • Znám mnoho festivalů. Jejich organizátoři musí zajistit spousty papírů a povolení. Na samotné akci nesmí nic ohrožovat život a zdraví účastníků i zachováno musí být také živnotní prostředí. Nic nebrání zástupcům CzechTeku, aby svůj festival legalizovali. Mělo by to několik výhod. Nemuseli bychom utrácet miliony za zásah policie i helikoptér, technaři si pořádně zadovádí ve stylu tuc-tuc-tuc a přitom se budou chovat podle pravidel této společnosti. Jenže to je asi pro mozeček těchto akcí těžké pochopit. Dunivé rytmy techna mu z hlavy vytloukly veškerou ohleduplnost vůči lidem v okolí i trpící přírodě. Jeho vyhulený mozek mu neumožňuje absolvovat úřední kolečko a rozumným způsobem se dohodnout.

  Patrick Zandl technařům a jejich ilegální párty zřejmě fandí a svoji úvahu končí tím, jak by se zachoval, kdyby mu začali pod okny pořádat CzechTek: "Asi bych se s nimi zkusil domluvit a když bych viděl, že opravdu jen paří, holt bych to bral jako daň za přelidněnost." To je skvělá inspirace pro pořadatele, nemyslíte? Docela by mě zajímalo, jak by se Patrick zachoval ve skutečnosti, kdyby mu pod okny dunělo techno a on neměl možnost odjet dočasně třeba na chatu. Obávám se, že by v té chvíli souhlasil s policejním zásahem a technaře poslal do háje.

  Moji celou reakci najdete v mém blogu:
  CzechTek 2005: Akce na hraně zákona

 • [45] supééérrr. Chtělo by to říct i většině národa, která právě juchá u estrády na tv nova a nechává si vymývat svoje mrňavé mozky v přesvědčení, že "je to hawai". Díky za článek :o)

 • Zítra, v neděli 31.7. ve 14:00, se před ministerstvem vnitra, ulice Nad Štolou, Letná, koná demonstrace proti zneužívání policejní síly, jak se stalo na technoparty CzechTek.
  Všichni rozhořčení občané, voliči a plátci daně, kterým není tato věc lhostejná, jste zváni.

 • Vzpamatujte se ! ČR je poslední baštou, kde tuto zfetovanou lůzu produkující vražedné decibely ve dne v noci ještě torelovali.Ať si to jdou zkusit do jiné země EU. Hnali by je svinským krokem. Bohudíky už i u nás se jim konečně dalo jasně najevo, že to NE ! Mají plnou hubu lidských práv a svobody, ale naplno to vše porušují vůči jiným, nezúčastněným. Policejní zásah byl naprosto správný, adekvátní ! Měli by si něcopodobného zkusit v "nejdemokratičtější" zemi USA …

 • [83] Jak reaguju, se můžete přijít podívat v létě každý pátek k nám do Zeleného údolí, kde bydlím. Hned naproti oknům tu pořádají open-air koncerty, které duní do noci. Je to asi méně hlasité, ale zato blíže, než ta louka k vesnici u czechteku.

  Jsou dvě možnosti:

  1) házím po nich slzný plyn a stříkám na ně z vodního děla
  2) koupil jsem si speciální sklo a žaluzie, takže nic neslyším.

  tipněte si…
  Mám to tu každý pátek a dá se s tím poradit si.

 • [70] co to je za akci, ktera nebyla ani radne ohlasena, a jeji misto bylo do posledni chvile utajovano, a ptam se proc?

 • [70] Perfektní komentář.
  Doporučuji poslat to do nějakého tisku – Reflex, Týden, Respekt, je to napsané velmi dobře a určitě je to bude zajímat. O CZT budou muset udělat povinně článek a takovýhle "komentář nezaujatého účastníka" budou nutně potřebovat.

 • [45] CztechTek ještě nikdy nikde žádná lidská práva a svobodu neporušil!!!

 • Nepiju, nekouřím, nehulím, nefetuji, nelžu, pracuji, platím daně, neubližuji lidem, neubližuji přírodě, nevolím ČSSD…
  (jeden z účastníků akce, jmenuje se příjmením Anděl)

 • Nevim, jak ostatni pritomni, ja hned v pondeli zaslu na policejni prezidium zadost o poskytnuti informaci o tom,

  1/ Kolik policistu se cele akce ucastnilo
  2/ Kolik cinily celkove naklady na tuto policejni akci
  3/ Na kolik odhadl pritomny soudni znalec rozsah skod na pozemcich, ktere vznikly pred zahajenim zasahu
  4/ Jaka je vyse skod na pozemcich po provedeni celeho zasahu
  5/ Kdo v tomuto zasahu vydal prikaz
  6/ Jaka je vyse skod vzniklych v souvislosti s sobotnim uzavrenim dalnice D5

  Pokud vas zajima neco dalsiho, prejte se taky – podle zakona o svobodnem pristupu k informacim je policie povinna odpovedet do 15 dnu.

  Pryc se socanskou totalitou… 🙁

 • [90] já také nepíšu nic jiného, naopak celý CzechTek maximálně podporuji, viz 2 články na http://hulan.cz/blog/ 😉 Asi to patřilo na někoho jiného, ne? 🙂

 • [88] To je přesně to totalitní myšlení, které předvedl v televizi Bublan (přitom od něj bych to zrovna nečekal):

  "Udělali si s nějakým chudákem si pochybnou smlouvu", "V podstatě obešli zákon, protože do poslední chvíle tajili řadu informací spjatých s konáním akce", "zákrok je podložený názorem soudního znalce" atd.
  Jinými slovy: "jsou to mizerný smažky, smradlaví dredaři tak dostali do huby."
  Prostě humus, jak kdyby mluvil Jakeš.

 • [87] Třetí (jedině správná) možnost – jdu si po právu stěžovat. Bude-li tato stížnost uznána oprávněnou, akce se již více nepovolí. Všichni dokáží jen planě nadávat nebo si kupovat zátky do uší. Ale jednat se někomu nechce

 • [93] jo, promiň, bylo to pro JP.
  Napsal jsi opravdu fajn článek 🙂

 • [95] jo, to jsem zapomněl. to jsem taky udělal, jenže všechno je v limitu i když na maximální hranici. A jelikož jsem stejně chtěl pořádný žaluzie, tak jsem to ani neřešil – chrání nejen před hlukem, ale hlavně před horkem a jak se mi hodí.

 • [9] clovece, probud se, kde zikes? Ve vsech oficialnich zpravach rikaji zachranari, ze je 30 zranenejch (trzne rano v obliceji apod.) Jak jsi na to prisel, ze "policie nikoho nezmlatila" – mozna ze vcerejsich zprav o sprsce pro umdlevajici policajty? Tak jen pro tvoji info – ted je SOBOTA vecer, ne patek…!

 • nechcem policii co vladne, ani vladu , co neumi pouzivat sve vlastni sily … mnoho dalsich argumentu mnoha dalsich obyvatelu teto Zeme svedsi pro to jit v nedeli odpoledne na demostraci pred ministerstvo vnitra. v sobotu vecer se tam seslo jiz 50 lidi

 • Hasaliku Hasaliku, tobe to nikdy moc nemyslelo. Tebe omlouva jenom tvuj vek, asi jsi holt nedostal na Narodni pendrekem a z komunismu si mozna pamatujes tak maximalni zvejkacku Pedro a Vitacit (ne, tu hudebni skupinu ted nemyslim).

  A tim volanim po zakonu, ktery by tyhle akce upravoval, jsi to opravdu dorazil. No, mozna by z tebe byl nadejny statnik urednik u soudruha ministra Bublana, ktery tak dojemne pecuje o uschlou trava na statem dotovanych loukach, ze nevaha na zachranu ohrozenych pampelisek a brouku vynalozit desitky milionu ze statni pokladny.

 • Bravurní.

 • Přečetl jsem si toho o Czechteku 2005 (aspoň myslím) dost. Na místě jsem nebyl, jsem tedy logicky odkázán na názory jiných, kteří ale mnohdy na místě taky nebyli a čerpají z jiných zdrojů s přídavkem vlastních emocí. Původně jsem nechtěl napsat vůbec nic, nevměšovat se mezi vás ostatní, zaryté odpůrce policejního zákroku a ministrů, nebo mezi zaryté odpůrce Czechteku. Po pravdě řečeno, nechápu ani jednu, ani druhou stranu, a už vůbec ne tohle mediální šílenství, na kterém si řada lidí, Patricka Zandla nevyjímaje, vydatně přihřívá svou polívčičku. Takže pokud to, stejně jako já, nechápete, neměl by vaší pozornosti uniknout
  tenhle Pixyho článek
  – plně se s ním totiž ztotožňuji. Přestaňte konečně křičet a plivat, zvláště ve chvíli, kdy se to celé naprosté většiny z vás ani trochu osobně netýká. Výsledek akce stejně neovlivníme, tak jen doufejme, že média přinesou konečnou reportáž pokud možno co nejméně zkreslenou.

 • Dají se někde sehnat videa těsně před zásahem, během a po zásahu? Možná by měly daleko vyšší hodnotu než plané tlachání, protože jsem nezaznamenal, že by kdokoliv z Vás byl na místě v době, kdy policisté pochodovali proti účastníkům.

 • [95] a policie to posle do prdele… vyzkouseno v praxi.

 • Proč se tento festival konná jen v ČR a ne třeba v Německu, Francii či Itálii.

 • Opravdu velmi kvalitni clanek pro ty kteri chteji premyslet… bohuzel nekteri 'obcane' tohle nedovedou a jine nez masmedialni informace nevyhledavaji, takze pouze pro mensinu… To ze se festival kona na pronajate louce je pokrok od minulych let a my jako Cesi by jsme meli byt hrdi ze jsme v  ramci moznosti 'tolerantni' vuci alternativni 'kulture', to se neda rici o jinych rezimech, bohuzel dnes jsme jako narod zase nakrocili o dloouhy krok zpet…

 • Opravdu velmi kvalitni clanek pro ty kteri chteji premyslet… bohuzel nekteri 'obcane' tohle nedovedou a jine nez masmedialni informace nevyhledavaji, takze pouze pro mensinu… To ze se festival kona na pronajate louce je pokrok od minulych let a my jako Cesi by jsme meli byt hrdi ze jsme v  ramci moznosti 'tolerantni' vuci alternativni 'kulture', to se neda rici o jinych rezimech, bohuzel dnes jsme jako narod zase nakrocili o dloouhy krok zpet…

 • Všichni taky hulákáte, ale Paroubek je nejpopulárnější politik, s tím je spojen i nárust preferencí u ČSSD a ani komunisté na tom nejsou zrovna špatně. Nakecat toho češi uměli vždy velkou spoustu, ale něco zásadního uděla, to už bylo horší. Jsem zvědav, jestli se něco změní. Uteče pár dní, všichni zúčastnění se rozejdou (rozjedou) do svých domovů a život půjde dál. Určitě by nebylo od věcí hledat cesty k tomu, aby se toto ji neopakovalo. Paroubek stejně bude mít nálepku nejpopulárnějšího politika, ČSSD bude mít zase ty svoje procenta, stejně tak i komunisté. Tato diskuse rozhodně nic nevyřeší. Policisté jsou každým rokem horší a horší a vrcholí to pak takovým fiaskem. Vládnou nám v současné době volové a proto se policisté musí jako volové chovat. Představte si, že jste běžný policista, jež je poslán na akci s tím, že za každou cenu nesmí pustit nikoho do určitých míst. Co uděláte jako jedinec, když na Vás půjde několik příznivců CT? Uhnete a řeknete, "já taky nechápu, proč Vás nemůžeme pustit, běžte". Nepustíte nikoho, protože se může stát, že druhý den byste už do práce ani chodit nemusel. Neviděl bych chyby v jednotlivých policistech, ti dělají jen svou práci. Hlavní vina padá na ty, kteří nám v současné době vládnou. Podívejte se na aféru "Krejčíř". Bublan s úsměvem odpovídal na otázky a místo si udržel vlastně naprosto v pohodě, ač měl letět jako namydlený blesk. V televizních debatách ohledně teroristických útoků odpovídá na otázku nejprve posměšným úsměvem a následným mlžením. Jak se může při takových vážných věcech smát? To nám teda opravdu vládnou pěkní tupci. Paroubek je v Maďarsku na dovolené, zřejmě u Balatonu, protože je velice horko a dusno. Bublan o ničem nic nidky nevěděl, ale ví nadruhou stranu vše. Jediné, jak přerušit sérii těchto fatálních omylů ze straný vládnoucích špiček je nevolit je. Tohle je dle mého jediná cesta, jak můžeme jako jednotlivci změnit to, co se teď děje. Tím, že budeme "jen" debatovat, tomu nepomůžeme. Diskusi na toto téma bych nazval přípravou v blocích na start.

 • Možná bychom se mohli inspirovat ve Velké Británii, kde už před 11 lety přišli na to, že jediným řešením je podobné akce zákonem zcela zakázat, viz http://www.blisty.cz/2004/8/6/art19229.html
  Pořádat akci podobného rozsahu bez svolení místních úřadů prostě nemůže dopadnout dobře.

  Pár faktických chyb: Dálnici ucpali opravdu teknaři, nikdo je nenutil, aby ucpali všechny jízdní pruhy, a poté, co jeden pruh policie uvolnila, aby si jich tam 150 sedlo. Nebo to byli převlečení policisté?

  Ze zveřejněné smlouvy http://imgs.idnes.cz/oprilohy/infografika/technoparty/smlouva1.htm… zcela jasně vyplývá, že pan Václav Šroub zodpovídá za pořádek na pozemcích v průběhu akce i po jejím skončení. Tvrdil, že si na soukromou oslavu pozval 50 – 100 lidí a ostatní lidi že neví, kde se vzali a že ho nezajímají. Smlouva ale hovoří jasně – jen on jim na pozemek mohl povolit vstup. Ať se k tomu hlásí nebo ne, na tomto pozemku byl zodpovědnou osobou on.

  Klíčovou osobou je i pan Constantin Plesky, který loni podal na účastníky CzechTeku trestní oznámení, ale letos jim pozemky pronajal. Je to dost zajímavá osobnost, viz http://www.louc.cz/05/1300817.html… a jeho dnešní stanovisko http://zpravodajstvi.centrum.cz/archivln/clanek.phtml?id=381335… – otázkou zůstává, co uvedl do toho policejního protokolu, že si to obě strany vysvětlily opačně.

  Akce se nemělo zúčastnit 5000 lidí, ale 20000 lidí, 5000 lidí se přes všechny perzekuce dostalo na louku, ale tisíce jich zůstalo rozptýlených po okolí a omezovali až ohrožovali místní obyvatele, a tisíce se jich nechaly policejními manévry odradit, takže ten odhad byl docela realistický.

  S těmi vodními děly – podle reportérky ČT24 nebyla vůbec použita proti demonstrantům, jen na hašení ohňů.

  [40] To mi přijde dost mimo – to mohlo fungovat tak do pátku rána, pak už se to všechny "smažky" dozvěděly ze sdělovacích prostředkům a nic jim nebránilo přijet, Václav Šroub ani jiní (neexitstující) organizátoři nijak neřešili, kdo je smažka a tedy ho tem nepustí.

  [45] Reportérka ČT24 se dostala přímo mezi zasahující policisty, tak na tom tak špatně nebyla.

  Z více zdrojů přišla informace, že nefungovaly mobilní telefony. Bylo by zajímavé vědět, jestl tam jen není signál (u dálnice?) nebo jestli nechala policie nějaké BTS vypnout.

  Zákrok policie považuji za dost neprofesionální a Bublanovo breptání za katastrofální, jak někdo takový může řídit ministerstvo.
  Řekl bych, že jednou z motivací je pokusit se s CzechTekem definitivně zúčtovat, aby Česko nebylo považováno za ostrůvek v Evropě, kde lze tyto akce beztrestně pořádat.
  Provedenení je ale prachbídné.

  Politický kapitál se z toho snaží vytřískat všichni, zleva, zprava i ze zelena, to je další problém, že už to nikdo nebude řešit věcně, ale jen stranicky.

  Taky by si měli účastníci rozmyslet, jak to s nimi vlastně je. Pokud je tiskové prohlášení na http://www.freetekno.cz/?d=1&id=124… autentické, tak bych předpokládal, že se jím většina bude řídit a že může sloužit jako jakási orientace k tomu, co si vlastně oni účastníci myslí. Jestliže se tam píše "Naším cílem je dobře se pobavit", je absurdní považovat akci za revoltu. Jestliže je tam napsáno "Jsme subkultura založená především na osobní svobodě jednotlivce a respektu k ostatním.", tak proč ten respekt k ostatním neprokazují?
  Taky se tam tvrdí, že byly splněny všechny zákonné povinnosti. To asi těžko, třeba seznam skladeb na OSA asi nikdo neposlal 🙂

  A ona "neexistence" organizátorů je jen jako průhledný trik zbavit se odpovědnosti – akce samozřejmě organizátory má. Stejně jako to že mělo jít o "soukromou" akci. Je vidět, že obě strany nehrají fér.

  Shrnuto – článek mi přijde ne moc odpovídající realitě a psaný s horkou hlavou, proč ne, moc bych si ale přál, aby se objevily články skutečně se pokoušící objektivně analyzovat co se stalo a proč se stalo a jaké to má souvislosti a co by se mělo nebo nemělo stát příště. Zatím jsou skoro všechny články velmi povrchní nebo emocionální. Nebo jde o politikaření.

 • Vite, vy to mozna berete na lehkou vahu, ale takova banda libertarianu a svobodomyslnych lidi by mohla ohrozit i samotne zaklady nasi, Ceske, demokracie a civilizace 🙂

  A navic ty manicky jsou strasne nebezpecny, protoze nekteri z nich pry maji dlouhe vlasy a nekteri z nich dokonce snad nemaji v poradku doklady na psy…

  Proto volam (stejne jako rudy soudruh "ROKO" Paroubek): Republiku si rozvracet nedame a soudruzi prislusnici vi nejlip jaka maji prava. Pracujici potrebuji hlavne klid na praci! A maji-li dlouhy vlas, at nechodi mezi nas!

  P.S. jestli on ten Hucin nemel pravdu, srovnej dnesni zasah s tim jak netecne reagovala policie kdyz 1. maje na Letne planovali bolsevicti vrazi svrzeni rezimu a znarodnovani…

  P.P.S. Kdo povolil vstup policistu na soukromy pozemek? kolik travy ponicilo 1.200 policistu? Kam chodili srat a mocit? Kdo zablokoval vyjezd z dalnice? Ktery z policistu lhal o tom, ze majitel s tim nesouhlasi? Jak bude postizen? Proc to jako poplatnik a obcan musim platit??

 • [86] Mno to bude prave asi tim, ze v USA zadna demokracie neni. Jestli je demokracie to, ze deti musi chodit do skoly stejne oblekani, mit posekane travnicky a nesmeji drzet u sebe alkohol (coz je obtizne, kdyz si ho nekdo koupi v obchodu a chce donest domu), plati 100 americkych dolaru jako pokutu za to, ze jsou na ulici spolecensky unaveni, tak nas kordon policistu je armada andelu 😉

 • [109] Mobilní signál na místě byl, nejbližší BTS je na okraji louky s jasně viditelnou anténou. Shromaždiště policistů bylo pár kroků od ní. Jestli při zásahu nefungovaly mobilní sítě, musely být úmyslně vypnuty. Technoparty se nekonala v žádné odlehlé pustině bez signálu, ale v těsném sousedství dálnice D5.

 • [40] Pokud je tam vstup zadarmo, tak by mě zajímalo, kde vzali organizátoři 100 000 na pronájem louky. Nějak nevěřím na dobrodročinnost. A jakmile se začne prezentovat názor "socani nám mlátí nebohé děti", tak mi to už rovnou smrdí. Spousta akcí běží legálně a nejsou s nimi problémy. Tady pár ožralých a zfetovaných magorů není s to pochopit:
  – na akci nemám jezdit, když nevím, zda je právně ošetřena nebo bez organizace
  – když zablokuje policie silnici, tak asi něco není v pořádku
  – když už se tam tajně prodřu, po výzvě k odchodu odejdu

  Průměrně blbá laboratorní krysa by se zastavila již u prvních bodů a když se někdo dostane až na konec, tak není hoden opěvování, ale spršky a výchovného pohlavku.

 • Celé to zní sice pěkně, ale nějak mi to smrdí. Během léta se pořádají desítky festivalů a žádné výraznější problémy nejsou. Proč se tahle banda feťáku snaží být každoročně něco extra a nezařídí si všechny náležitosti jako ostatní? Z mého pohledu je to naprosto legitimní zásah a doufám, že si to účastníci exemplárně odskáčou.

 • kdyz si nekdo plete demokracii s anarchii patri mu nakopat zadek. vsem tem zastancum utlacovanych chudinek na czechfetu doporucuju jedno, pristi rok si je vemte na svoji zahradu, do domu nebo kamkoliv na vas majetek a az vam z nej udelaji kulnicku na drivi tak laskave nevolejte policii aby zakrocila.

 • Brácha byl na CzechTeku v době, kdy policie začala zasahovat a prý to přišlo bez předchozího upozornění.. když si všimli, že se policie blíží, tak prý chtěl s kámošema odklidit stan a věci někam dál, ale nestihli to. Policajti začali házet granáty se slzným plynem a jeden z nich roztrhal jejich stan. Bráchovi a jeho kámošům se naštěstí nic nestalo, byli od nich daleko, ale toho stanu je škoda,.. Nevíte někdo jak postupovat, když policie při takovém nepřiměřeném zákroku ničí cizí majetek?
  Nechápu, proč tam vůbec zasahovali, louka byla dostatečně daleko, takže to určitě nerušilo hlasitou hudbou, louku měli pronajatou, majitel věděl, co na té louce je a souhlasil s tím tak proč sakra ta policie s posilama z celé republiky? Tam nejsou přece žádní teroristi, jen lidi, kteří se chtějí bavit.

 • [87] Ano, ale jsou to akce jistě povolené. Pokud vás dunění ruší, můžete jim zkusit na tuto akci poslat hygienika.

  Pokud hluk překročí stanovené normy, mohou hygienici uložit organizátorům pokutu.

  Podle mého názoru je VELKÝ rozdíl mezi legální a nelegální akcí.

  Váš zápisek v blogu schvaluje nelegální akci a odsuzuje zákrok policie pro účastníkům.

 • [116] Pokud policie postupovala v případě tvých kamarádů nepřiměřeně, je třeba pořídit důkazy (roztrhaný stan, fotky) a poté podat stížnost adresovanou inspekci ministerstva vnitra.

  Na druhou stranu tomu příliš velkou šanci nedávám, protože byli účastníky ilegální a neschválené párty.

 • [114] ?!?!?!
  Znáš někoho, kdo poslouchá techno? Myslíš, že tím je automaticky faťák? Tohle, cos právě napsal, je presumpce viny, která je už ústavou zakázána a ty jako občan ČR ses zavázal ústavu respektovat!

 • [92] Rozkaz k zásahu vydává na místě velitel zásahu. Ten vydává rozkaz k zásahu na základě pokynů svého nadřízeného. Tolik info, které mám přímo od policie.

 • Já když budu pořádat akci, ať už bude jakákoliv, pak samo uvedu předem místo i čas konání akce a vše zařídím tak, aby nemohly vzniknout jakékoliv problémy. Je to přece pro mne, jako pro organizátora priorita. Pokud tak neučiním, musím čekat problémy a když přijdou, nesmím fňukat.

 • [29] jenze tihle "fasisti" maji narozdil od zfetovanejch dredu vybehany vsechny povoleni, pravne vse podchyceny a neporusuji zadny zakon (dokud nezacnou treba "hajlovat") tak na ne cajti nemuzou. ovsem tohle tem vymytejm hlavam z czechfetu nedochazi.

 • [115] Soráč, ale asi seis nevšiml, že se to celé konalo na soukromém pozemku daleko od okolních sídel, tedy, že letos NIKDO POD OKNY NEHRÁL!

 • No, ono schvalovat pouziti vodnich del a slzneho plynu proti naprosto neskodnym lidem muze jen clovek s opravdu omezenym rozhledem. A ber si to klidne osobne, pokud to schvalujes.

  A jen tak zcela mimochodem §6 zakona o policii CR:

  (1) Při  provádění služebních zákroků a  služebních úkonů je policista
  povinen dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní a nepřipustit, aby
  osobám v souvislosti s touto činností vznikla bezdůvodná újma a případný zásah
  do jejich práv a svobod překročil míru nezbytnou k dosažení účelu sledovaného
  služebním zákrokem nebo služebním úkonem.

  Cela tahle saskarna, co policie predvedla, je s vyse citovanym v naprosto evidentnim rozporu. Neboli – bylo-li ucelem zamezit dalsimu poskozovani cizi veci, tak mela policie vykazat ucastniky na pronajatou louku a tecka.

 • [121] Kromě oznámení místa konáná údajně byly dodrženy všechny ostatní, státem předepsané podmínky, byla zajištěna základní higiena – toitoiky a cisterna…
  A tomu, že nenapsali, kde to bude se nedivím. Taky se podívejte, jak na ně hned vlítli…

 • jeste dodatek, pane zandl ten titulek smrdi bulvarem na sto honu, policie vam snad zmlatila deti? nebo jste rodic ktery by dite podporoval zrovna jezdeni na czechfet? je tuny dalsich festivalu kde jde o hudbu, ale tento to neni. a tvrdnout na dalnici vas nechali dredari ne policie. ta pouze uzavrela sjezd z dalnice a ucastnici teto akce zablokovali dalnici misto aby pokracovali (jako ostatni) pred nimi dal! mate v tom dosti zmatek.

 • No, to si snad delas uz vazne srandu. Takze priklad – zavolam policii, ze v mem dome je zlodej. Prijede policie a zlodeje zneskodni tim, ze cely barak vyhodi do vzduchu. Tomu rikam opravdu profesionalni postup. Uff.

 • [124]
  "naprosto neškodným lidem" 😀
  ťuťu-muťu

 • [124] Skutečně byly dodrženy všechny podmínky? Kromě oznámení místa akce je totiž nutné oznámit místním úřadům i další podrobnosti a získat zdánlivou maličkost – souhlas úřadu s konáním akce.

  Zeptám se jinak. Proč jsou všechny ostatní festivaly legální a CzechTek není legální?

 • [strongDobře vám vy fetky – vy nejste žádné děti, ale spratci co je rodiče málo mlátili do těch jejich zasranejch kebulí neboť by možna nedělali takové píčoviny jako hulili, brali ty sračky a kurvili si mozky. Pak vyjdete na ulici a strašíte národ. Pendreky na vás vy lůzo – jsem rád že všechno je to oprávněný zásah neboť nestrpím bezpráví. Každý správný PATRIOT musí poznat, že vy jste jednou z příčin špatného vlivu na naši společnost. Měli by jste se nad sebou zamyslet. Srát si do vlastního hnízda, vykřikovat ty nesmyslné žvásty o bezpráví apod. – a ti z vás co nemají rádi cikány – zrychtujte se neboť tak se tato naše malá špinavá komunita chová (nejsem rasista). Chci pořádek a toto je můj vzkaz pro vás – CzechTek není o hudbě, ale o protestu. Nemám pravdu? Banda anarchistů. Nemám rád anarchismus – ani básníky kteří se zaobírali tímto směrem – zavání to chaosem. Vy jakožto banda vyvrhelů schovávající se za poslechem hudby by jste se měli zamyslet. Pokud si myslíte, že vám píše nějaký děda na druhém konci (bez)drátu a snaží se kázat, tak se šeredně mílíte. Jsem vaší věkové kategorii velice blízský a rozhodně si nechci nechat kurvit zem po které bude chodit naše budoucí generace nějakým společenským odpadem jako jsou feťáci, vymyté mozky a lidi podobného ražení. Doufám, že to neplatí pro všechny jenž se této akce účastní a najdou se i lidé jenž si skutěčně přišli poslechnout skvělou hudbu. S pozdravem PATRIOT[/strong]

 • [126] Co se asi stane, když se do cesty pár stovkám vozů postaví zátaras… A jděte se bodnout s tím věčným fetem. Nemůžete nic dokázat, drogy se prodávají všude a vsadím se, že celý CzechTek nevydá za půlku prahy, co do objemu spotřebovaných drog…

 • [112] Vypnute mobilni site – tomu bych moc neveril. Vysvetleni je asi mnohem jednodussi. Pokryti tam bezesporu je, dalnice D5 je pokryta cela v podstate bez problemu, jenze to pokryti je jaksi dimenzovane na projizdejici automobily, a ne na tisice a tisice lidi v jednom sektoru, kteri se vsichni najednou snazi telefonovat (zpravodajske staby i vsichni ostatni zucastneni). To si asi nikdo moc nezavola…

 • [123] takze se pozemek/majetek neda znehodnotit kdyz neni "pod okny"? od kolika km se to pocita? dal nez 5km od nejblizsiho domu uz se louka pod naporem 10k lidi a 3k aut neznici? nebo je to 7km? kolik prosim?
  reagujete uplne na neco jineho nez jsem psal, rec totiz nebyla o vzdalenosti, ale o niceni majetku.

 • [131] este aby tak vydal proboha, vzdyt tam je 10k lidi. a ze zrovna na czechfet jezdi smazky je naprosto bezny.

 • Reknete mi, v kterem state se to trpi, ze v patek rozpusti akci aby museli tu samou akci pristi den rozpoustet znova. Drive byli lide buzerovani od bolseviku a ted se ti sami lide citi byt buzerovni od svych vlastnich zakonu protoze je nechteji dodrzovat. Takovehle akce se musi radne planovat a zadne "prepadaky" !!!!!!!!

 • [100] Pominu fakt, že mě oslovuješ přímo jménem a nikoliv jen tak, jak jsem se podepsal (trocha ohleduplnost vůči mému soukromí by neškodila).

  CzechTek je tradičně ilegální akce bez řádné přihlášky a splnění dalších hafo věcí, které souvisí s pořádáním obdobných akcí.

  Není to přitom buzerace a šikana občanů. Normy a předpisy jsou tady od toho, aby chránily životy a zdraví občanů.

  Jak by to prosím pěkně vypadalo, kdyby si každý mohl zcela beztrestně pořádat vlastní CzechTeky a zákony s prominutím kašlat?

  Jak k tomu přijdou slušní občané, kteří zákon dodržují? Jak k tomu přijde nějaká babička, kterou v okolí ohrožuje zfetovaný technař? (ne všichni se na akci dostali, někteří byli v okolích vesnicích, kde údajně ohrožovali pokojné občany).

  A na závěr dotaz. Proč si myslíš, že je tolik festivalů legální? A co brání technařům, aby se chovali podle zákonů?

  Ne, opravdu nemohu schválit porušení předpisů a pravidel hry.

  Nedivím se, že je v naší zemi takový bordel, když si každý dělá co chce a zákon nerespektuje.

 • [125] Pokud meli vsechno ostatni zajistene, proc si nezaridili i to povoleni? Pak by to s nimi mela policie po pravni strance mnohem obtiznejsi.

  Opakuje se to uz nekolik let, a ja stale nechapu, o co organizatorum vlastne jde, ze si to povoleni neobstaraji. Nijak neobhajuju policejni zasah, takove vojenske manevry jsou pitomost, ale organizatori by mohli ukazat trochu zodpovednosti a rozumu a celou akci udelat oficialne. Snad jim to v pristich letech dojde. I kdyz se samozrejme po takovychto zkusenostech nebudu divit, ze se jim to povoleni bude ziskavat obtizne. Ale za to si muzou sami.

 • [130] Aha, takže když se někdo vymyká normálu, pendrek na něj. A můžete nám říci, kdo je k sakru normální, protože já neznám NIKOHO. Koukněte se kolem sebe a najděte jediného člověka, na kterého sedí popis normální. Já znám lidi, kteří užívají THC, znám dva alkoholiky a taky znám móc kuřáků. Ti, co "hulí" mi z nich vadí nejméně, protože narozdíl od kuřáků mi neničí plíce na zastávce autobusu, ani mi nedělají ostudu jako alkoholici.
  Také bych Tě rád upozornil na to, že mlácení dětí je ilegální.
  Nikde jsem zatím neslyšel, že by mezi lidmi poslouchajícími techno bylo více rasistů…
  Jo a "patriote", aspoň se příště podepiš.

 • Mnohokrát díky za perfektní iformaci i komentář. Totéž(č.70) Jaroslavu Šnajdrovi, za obsáhlé dokreslením přímo z místa, má
  vysokou informativní hodnotu (přinejmenším pro mne).
  Jsem 60tiletý inv. důchodce, kterého zajímají nejvíce auta
  (moje povolání), na PC téměř nic neumím, dospívající mládež mi leze na nervy a hudbu techno přímo nesnáším. Přes tuto svoji antipatii zastávám názor, že milovníci techna mají nedotknutelné právo svoje hobby provozovat a toto právo jim nesmí být zlovolně kráceno! (Pakliže dodržují zákon a oni jej dodržovali!) To, co se dnes stalo kolem CzechTrek je
  akt politického násilí a zlovůle!!! Nejsem extémista a poli-tické strany jsem dávno "hodil do jednoho pytle" (,protože všichni kradou a nic moc pro stát nedělají,) ale jsem přes-
  vědčen, že po této události je demise premiéra a ministra
  vnitra politická nutnost a jejich osobní povinnost!!!
  Prokázali zásadní nekompetentnost díky své neiformovanosti
  a z ní vyplývající nepřipravenosti! Kázeň a pořádek se prosa-
  zuje zásadně shora dolů! Zdravím všechny normálně uvažující!
  chni kradou a jinak nic moc nedělají)

 • Ja se nebavim o zadnem dodrzenim podminek, ja mluvim o tom, ze cely zakrok byl naprosto neadekvatni vznikle situaci, neprofesionalni, a ted, kdo ho naridil, by mel nest trestni odpovednost jednak za zneuziti pravomoci verejneho cinitele, a za druhe za poruseni povinnosti pri sprave ciziho majetku, protoze sorry, ale poslapana uschla trava za par tisic rozhodne neoduvodnuje akci s naklady v radu milionu, ktera navic zpusobi dopravni kolaps siroko daleko a ma za nasledek cca 30 zranenych.

  Me je ukradene, jestli poradatale poslali na nejakou OSU notove zaznamy a je mi ukradene, jestli ohlasili na obecnim urade nejake shromazdeni. Pokud snad soucasna legislativa vyzaduje, abych zadal o souhlas s tim, ze jsem pronajal na par dni soukromy pozemek za ucelem jakesi hudebni produkce, tak je to naprosto padle na hlavu.

  Navic zde se vubec nejedna o zadne shromazdeni podle zakona o pravu shromazdovacim, tenhle argument vubec nechapu:

  §1

  (2) Výkon tohoto práva slouží občanům k  využívání svobody projevu a
  dalších ústavních práv a  svobod, k výměně informací a názorů a k účasti na
  řešení veřejných a  jiných společných záležitostí vyjádřením postojů a
  stanovisek.

  (3) Za shromáždění ve smyslu tohoto zákona se považují též pouliční
  průvody a manifestace.

  § 2

  Za shromáždění ve smyslu tohoto zákona se nepovažují:

  b) shromáždění související s poskytováním služeb;
  c) jiná shromáždění nesloužící účelu uvedenému v § 1 odst. 2.

 • [133] Ale dá, jenže ve smlouvě se (ne)organizátor zavázal uvést pozemek do původního stavu a podle všeho tam vede silnice, takže co?
  [134] Aha, takže tam jezdí feťáci. Fajn. Tak mi povězte, kolikpak se vypije ethanolu, který je běžně řazen mezi drogy v průběhu "Léta s Kozlem"? Já vím, že to skoro zavání legalizací marihuany, ale to teď nemá cenu řešit. Problém je, že oni si tam něco dají, vyřádí se a pak jedou domů. Na jiných festivalech se ale po večer potulují městem daleko větší problémy.

 • [70] Tohle někam pošlete. Je škoda, aby to zapadlo mezi komentáři.

  Já policejní zásah nehodnotím. Hodnotím pouze CzechTek jako ilegální a nepovolenou akci.

 • Viz o komentar vyse. Pokud je mi znamo, tak zadne babicky se (prinejmensim nedobrovolne) na miste konani akce nenechazely, a s ucastniky cele akce nemusely vubec prijit do kontaktu, pokud by policie naprosto nesmyslne nezablokovala hned v patek pristup na pronajaty pozemek.

  Ad "zfetovany technar" – promin, ale k tomu se vazne vyjadrovat nebudu, co to je proboha za "argument"?

 • [140] Jenže kulturní, hudební a jiné veřejné akce řeší vyhláška každé obce.

  Já zásah nehodnotím. Hodnotím samotnou podstatu toho, proč zásah vznikl (nějaká nepřihlášená a ilegální akce).

  Pokud by byl CzechTek legální, byl bych první, kdo by proti takovému zákroku důrazně protestoval.

  Byl jsem na několika legálních festivalech. Ani jeden policisté nerozháněli. Proč také, když organizátoři ctí pravidla hry?

 • [140]
  Nám je ukradené, že je ti něco ukradené. Tohle co si napsal vypovídá o tvém pohledu na věc a tobě samém.
  "Me je ukradene, jestli poradatale poslali na nejakou OSU notove zaznamy a je mi ukradene, jestli ohlasili na obecnim urade nejake shromazdeni. Pokud snad soucasna legislativa vyzaduje, abych zadal o souhlas s tim, ze jsem pronajal na par dni soukromy pozemek za ucelem jakesi hudebni produkce, tak je to naprosto padle na hlavu."

 • [138] za normalniho povazuji toho kdo dodrzuje zakony, ale to je smazkam proste cizi a openair by nebyl IN kdyby ho nekdo povolil ze ano?. oni prece na zakony kaslou pac sou komercni a globalizacni.

 • [143] Podle některého z diskutujících a médií se technaři pohybovali i v okolí a ohrožovali místní obyvatele. Proč se tam pohybovali? Policie je jednoduše nepustila na místo konání.

  Proč nemůže být CzechTek legální akcí? Je k tomu nějaký důvod? A proč jsou tedy ostatní festivaly legální a žádná policie je nerozhání?

 • [139] Hájíte akci, která byla nejspíše pořádána v rozporu se zákonem. Hájíte lidi, kteří mají ze zákonů srandu.

  Pokud takových lidí bude více, nedivte se, že je v naší zemi takový bordel.

 • [111] Jaká je vaše definice demokracie? Pokud si myslíte, že je to zřízení bez veškerých omezení, pak se mýlíte, tomu já říkám anarchie.

  A těm USA – ano, některé místní zvyky a zákony smrdí buzerací, ale až tak jednoznačně bych to neviděl. A místy se přímo mýlíte:
  …nesmeji drzet u sebe alkohol (coz je obtizne, kdyz si ho nekdo koupi v obchodu a chce donest domu) – To jste slyšel kde? Alkohol nelze prodávat ani nalévat neplnoletým, nelze mít otevřenou nádobu s alkoholem za jízdy v autě, nelze pít alkohol na veřejnosti vyjma míst k tomu určených, ale o nějakém "zákazu držení alkoholických nápojů" slyším vážně poprvé.

  … plati 100 americkych dolaru jako pokutu za to, ze jsou na ulici spolecensky unaveni, – U nás můžete být za opilství také pokutován.

 • [146] Zákony? Jo, máš pravdu, že v momentě, kdy si zapálí, poruší "smažka" zákon. Stejně jako ho poruší řidič, který na dálnici jede 150. Kdopak zabije v dlouhodobém průměru více lidí? A o jiném porušení zákona nemůže být řeč, protože by to byla presumpce viny, jak už jsem psal. Nemůžeš o NIKOM říci, že díky své orientaci, poslouchanému hudebnímu stylu, či oblečení je zločinec.

 • [138] "Také bych Tě rád upozornil na to, že mlácení dětí je ilegální."

  Pokud dítě ohrožuje veřejnost zbraní, může policie použít odpovídající postupu k zamezení nebezpečnosti pachatele.

  Kromě toho se obávám, že na CzechTek nejeli děti. Pokud tam jeli, potom tam neměli co dělat a rodiče si zaslouží potrestání za zanedbání péče.

 • [147] Proc neni CzechTek legalni? Treba proto. Opravdu jses tak naivni, ze se takhle ptas? Opravdu jses tak naivni, ze si myslis, ze policie tam poslala tisiciclenne zasahove komando s vodnimi dely proto, aby zabranila poslapani nejake cizi louky? Sancta simplicitas…

 • [130] Vážený, jste, jak sám píšete, mladý, takže Váš mozek určitě jěště není opotřebován. Podepisujete se "PATRIOT" !
  To jsou dva závažné důvody, aby jste si doplnil znalosti gramatiky českého jazyka. Správná znalost pravopisu mateřského jazyka je základní povinností každého opravdového
  vlastence!

 • Dodatek k #150;
  Tohle vlákno považuji za uzavřené, protože se jen hádáme.

  Opakuji svou otázku: Dají se někde najít záznamy, ať už fotografické, či filmové, přímo z akce? Takhle se hádáme tak nějak na sucho.

  Nekrmte slona, žabák

 • [140] vam je vse ukradene, ok. tak tu laskave nebrecte ze vas policajti vykazali pryc.
  proc muze normalni organizator akce ji nahlasit na prislusne ou, pokud se vybira vstupne tak nechat oznacit vstupenky (a odvest poplatek), pokud to neni ve vlastnim podniku/pozemku tak dolozit souhlas vlastnika, nahlasit hudebni produkci na osa, intergam, dilia a zaplatit autorsky poplatek, zajistit toalety a hygienu v presne danem pomeru k navstevnikum jak stanovu norma, dodrzet hladinu hluku (je fuk ze to je v odlehly oblasti, hygienicke normy plati pro celou cr), zajistit ze pozemek/budova bude navracena v puvodnim stavu, zajistit asistenci hasicu a splnit protipozarni predpisy na akci nad 50 lidi, zajistit poradatelskou sluzbu, zajistit aby prodavane napoje/jidlo provadel jen pracovnik se zdravotnickym prukazem + samozrejme dodrzeni hygieny atd. atd. nic z toho (krome souhlasu majitele pozemku) pokud vim zajisteno nebylo. ja osobne bych na organizatorovi (pokud nejakeho vubec czechfet ma) pozadoval klidne i uhradu policejniho zasahu a vyjezd sanitek. bohuzel si tady porad hrajeme na lidumili a tak je to jenom utopie.

 • [151] O tom nebyla řeč. On psal, že účastníky asi rodiče málo mlátili, že teď fetují, nebo tak něco…

 • [155] Ja tam predevsim vubec nebyl, ale ukradene mi opravdu neni, ze tady kvuli par tisicum lidi, kteri chteji buhviproc na odlehle louce u dalnice poslouchat tuc-tuc, soudruh ministr porada nesmyslne policejni manevry za desitky milionu korun, narusuje provoz na dulezitem dalnicnim tahu a bezduvodne strili po lidech slznym plynem a vodnimi dely. Ani jedna vec z tech, kterou jsi zminil, neni duvodem k takovemu nesmyslnemu zasahu.

 • 23:45 vsem a poslete vsem: na loce zustava min.600lidi,mlati holky,hazeji na dalnici slzny plyn, vse se deja pod rouskou tmy aby se nedalo dokumentovat zverstva nasi komunisticke policie,zabavuji auta, mnoho lidi bloudi po lese, policie pouziva mob. rusicky . pravdopodobne toto ma byt protiterosticke cviceni- na nasich detech. od naseho informatora ktery je na miste

 • [150] ty porad nechapes ze to byla nepovolena akce a tudiz kazdej kdo se ji zucastnil porusil zakon? je zajimavy jak se smazky domahaji presumkce viny a lidskych prav zvatlaji o policejnim state, ale ze oni sami porusuji zakony je nezajima. co se tyce jezdeni ve 150km to je jiste dopravni prestupek a taky je za nej ridic sankcionovan takze kde je problem? snazis se snad obhajit to ze fetovani je bezpecnejsi nez jezdeni ve 150? sry ale tim me nepresvedcis. to ze je z tveho pohledu neco min spolecensky nebezpecnyho nez neco jinyho (kradez vs vrazda) neznamena ze budu treba kradeni schvalovat!

 • [9]Důvody (zákonné) k zákroku policie (dokonce pod hromadným velením s použití těžkých donucovacích prostředků) NEMĚLA!!! A nepochybně se to projeví v řadě žalob, které ČR ve Štrasburku (u nás samozřejmě nikoli) prohraje, v ostudě, které hrdinní kapitáni (PČR) Korkoránové způsobili našemu státu kvůli zapšklé zaprděnosti svých bossů.
  Schází mi slova, jimiž bych odsoudil sprostost policejních šéfů, kteří v pátečním poledni bez zákonného důvodu ucpou dálnici, v neskutečném – na západě ČR rekordním vedru a vystaví tím stovky lidí riziku dehydratace. Čert ví, co bude stát tohle extempore (kolik kamionů tam uvízlo?).
  Nebetyčná drzost, kdy ucpáním veřejné cesty, vedoucí k pronajatému pozemku policie způsobila devastaci pozemků jiných a tohle vydává za důvod k zásahu (který by bez ní nevznikl) mi bere dech. Kdyby mi policie bránila v prístupu na pronajatý pozemek (do bytu), no sakra bych se divil, kdyby mi pak naúčtovala cizí rozbité okno, přes které jsem se do svého pronajatého bytu dostal. Zákon to nazývá jednáním v krajní nouzi. A kdyby mě z toho bytu chtěl někdo dostat násilím – neřkuli vodním dělem, spravedlivě bych se naštval. No a protože mu k tomu žádný zákon právo nedává, usoudil bych právem, že PORUŠIL ZÁKON podle toho bych se k němu choval. Policajt je totiž jako veřejný činitel chráněn jen, jedná-li v souladu se zákonem. V tomto případě je to vyloučeno. A tahat někoho ze stanu – to už vůbec!!!
  Prostě nemám slov!
  A kecy o "smažkách", stejně jako jiné s věcí nesouvisející slaboduchosti mě v takovém případě vůbec, ALE VŮBEC nezajímají!!!

 • [158] Tak a tím bych to uzavřel.
  Dobrou

 • [158]
  Často používáš slovo bezdůvodně. Nebyl si tam, ale vše víš přesně a bezpečně. Zajímavé.

 • Když mlátili policajti lidi na Václaváku,během " Palachova týdne",taky říkali tzv.slušní lidé,dobře jim tak nemají porušovat zákony!Jedina změna je, že dnes jim velí"chartista".

 • [160] Bezva, takze bych se vratil k vyse uvedemu prikladu s tim, jak policie kvuli zlodejovi vyhodi barak do vzduchu. Nebo primo priklad z tveho komentare – policie ridici, ktery jel 150, da penderekem do hlavy, nastrika mu do oci slzny plyn a zabavi mu auto. Uz to chapes, co ja spatne? Ne? Tak ti holt neni pomoci, je mi lito… Mel by ses vzpamatovat.

 • [159] boze na cem jedes? prestan to uz brat mas z toho v palici vymydlino.

 • [164]
  Tomu říkám přirovnání jak se patří.

 • [161] kolik z tech smazek se umi jeste podepsat aby podali zalobu do strasburku? nebo bude kazdej misto podpisu prikladat nejakou piluli?

 • [159]
  Tak toto už je až ubohé. Hledáte senzaci? http://www.michaeljacksonspisdetmi.org

 • [165] nechapu! policie vyzvala ucastniky neohlasene a nelegalni akce aby se rozesli. ti to neudelali a proto pouzila donucovacich prostredku. co na tomhle nechapes ty? prosim neoperuj ze meli najemni smlouvu ta skutecne nic neresi.

 • [163] Ano, vim naprosto presne a bezpecne, ze slo lautr vo hovno, dokud tam nenabehlo tisicihlave komando s vodnim delem a slznym plynem. Do te doby tam nebyl jediny zraneny, ted jich je tricet. Uz to samo o sobe je duvodem k tomu, aby padaly hlavy prinejmensim ve vedeni policie. A slo by jeste vo vetsi lautr hovno, kdyby tam policie pustila ty lidi v klidu uz v patek a nevyhledavala irelevantni zaminky nejdriv k zablokovani dalnice, a pote k zasahu, ktery jsi predpokladam videl prinejmensim nekolikrat v televizi a na fotkach.

  Ale nas soudruh premier si holt potreboval zvysit popularitu, tak dal pokyn svemu loutkovemu ministru, at posle ostre hochy do akce. Vysledek vidime vsichni. Uchranene hodnoty – nula. Naklady – xx MKc. Zranenych – cca 30. Tomu rikam fakt profesionalni prace, to se musi nechat. Kdyby takhle profesionalne pracoval treba doktor, tak by zrejme pacienti zrejme denne umirali pri vysetreni krevniho tlaku.

 • [49] protoze jsou pohodlni a taky povrchni na to aby o necem premejsleli do hloubky a v souvislostech. a diky lidem podobnych charakteru tady byl tak dlouho komunismus. lidem slabym a submisivnim, lidem bez vlastniho nazoru, lidem, kteri vymeni svoji svobodu a vyjadreni radeji za pocit bezpeci a jistoty, (lidem, kterych tady zije bohuzel nemalo:/). Ano, jistoty. protoze takovej clovek bude rad obhajovat takove a podobne nesmyslne zasahy-chce sedet v klidu doma u televize v papucich, nestarat se o to, co se deje pred barakem natoz za humny a jeho se to bezprostredne netyka jinak nez prostrednictvim televize a byt zachumlan do deky pocitu, ze se o me nekdo stara a zitra bude namlich to stejny, co bylo vcera a proti tomu kdo by mu chtel tenhle zabehnuty rad jakkoli nabouravat bude zakroceno. Ono totiz premejsleni muze obcas bolet. a taky: neni prece nic jednodussiho nez nekoho smahem odsoudit bez premejsleni co koho k cemu vedlo..a tak zrejme v ocich nekterych z budoucich ctenaru cinim i ja..ale za tim, co jsem tady napsal, si stojim, protoze podobnej pocit ve mne zraje uz nekolik let..poslednich par dni uz vice nez prezrava..jen nemam cas to tady vysvetlovat zesiroka, a kdo zazil at uz na sobe nebo na svych (zahranicnich) kamaradech, ze xenofobie v ceske republice neni vubec jen heslo ze slovniku cizich slov, pochopi….

  clanek je napsanej moc pekne. nema cenu opakovat co tady uz napsano bylo, takze jen jeden kratky ale uhruba jen tolik:
  – nemam rad techno….ale mnohem vic nemam radeji kdyz se mi nuti neco co nechci…a jeste mnohem vic nespravedlnost..
  – policejni zasah (po vecčernich zpravach, kdy policie svou agresivitu dale stupnovala – viz slzak atd) odsoudila i moje mama..a to je co rict, vzhledem k tomu, ze je to jinak docela konzervativni zenska, ktera si napr o homosexualite mysli, ze je to nemoc..
  zitra pred ministe

 • [1] Drzost a nestoudnost technařů, kteří obtěžují lidi v okolí, je hrozná. Zaráží mě to vnitřní hulvátství těch, co jsou bezohlední vůči ostatním lidem v okolí a ještě hledají kličky v zákoně, aby si tohle obtěžování mohli dovolovat. TAK BLBÍ NEJSOU, ABY TO NECHÁPALI, NEBO NAOPAK, MOŽNÁ, ŽE JSOU OPRAVDU TAK BLBÍ. Připomíná mě to komunisty, kteří si mysleli, že si mohou k lidem dovolit vše.

 • [148] Já vycházím z informace očitého svědka (Jaroslav
  Šnajdr č. 70). Jeho přístup k věci se mi zdá nestranný,
  proto mu důvěřuji. M.j. jiný očitý svědek do té doby nekomentoval, ostatní názory jsou z doslechu. Nezbožňuji, příliš uvolněné mravy, ani anarchii, ale ani diktaturu a omezování! Snažímse řídit zdravým rozumem a nemám rád extrémy! Toto je excelentní příklad extrémismu ze strany policie, uvážím-li, že na několika předcházejících akcích tohoto a podobného druhu (loni a dříve) PČR odmítla oprav-
  du kritické situace řešit z důvodů "neexistence vhodných §§
  na danou situaci", – a nyní nastoupí jako "do války. Jak se
  ukázalo mluvčí PČR navíc lhala veřejnosti!!!

 • [171]
  Nelegalní akce je nelegální akce.

 • Doufám že až dojde na lámání chleba kdo k tomu dal příkaz tak ten parchant bublanů pude do báně jako za bolševika štěpán protože si nic jinýho nezaslouží.

 • [158] Já osobně v žádném případě nekomentuji zásah a jeho adekvátnost. Nepřísluší mi to.

  Vyjadřuji se výhradně k samotné akci. Proč není legální? Co brání těm lidem, aby se chovali podle zákonů a pravidel?

  Zatím mě nikdo nepřesvědčil, proč právě CzechTek způsobuje nejvíce problémů.

 • [170] Jiste, najemni smlouva nic neresi, takze az k tobe do bytu nabehne policie, da ti vobuchem do palice a nasledne te vyhodi z bytu proto, ze delas hluk a zves si na navstevu moc lidi, tak si hlavne nechod stezovat. Najemni smlouva prece nic neresi a choval ses nelegalne. A vubec, nejlepsi by bylo ty "smazky" rovnou postrilet, ne?

  Koncim, debata s podobne "tolerantnimi" jedinci postrada jakykoliv smysl.

 • [174] Tiskoví mluvčí jsou tady od toho, aby hájili zájmy firem, které zastupují. Tiskový mluvčí je zaměstnanec, který kope za firmu/instituci a jeho názor je vlastně názor vedení. Prezentuje tisku a veřejnosti to, co je předem zváženo a diskutováno ve firmě/instituci.

  Zažil jsem SázavaFest, Okoř a Mezi ploty. Znám řadu dalších festivalů. Ani na jednom policie nezasáhla.

  Na festivalu Mezi ploty jsem viděl jenom pořádkovou hlídku, jak polidně kráčí mezi ploty :o)

  Proč jsou tedy s CzechTekem stále problémy? Protože není legální.

 • [178] Policie bude potřebovat k tomu, aby ti naběhla do bytu, důležitý papír – souhlas soudu s domovní prohlídkou. Policie ti nemůže svévolně vyrazit dveře, protože děláš hluk. Policie může vstupovat do tvého obydlí jenom na základě souhlasu soudu. Vše ostatní je protiprávní.

 • [178] aha takze kazdy kdo nepodporuje chudacky smazky je netolerantni? pletete si hrusky s jabkama, tak jen dodam, ze pokud budu mit najmnii smlouvu na 2+1 a pozvu si tam 500 lidi kteri zaberou i cele patro, zdevastujou spolecny prostory a budou delat hluk tak jiste policie prijede a udela poradek. a je to tak spravne proc by mel nekdo doplacet na moji "navstevu". problem je ze normalni obcan dodrzujici pravidla a zakony tohle nedela. tohle chovani je spise typicke pro jistou mensinu nasich spoluobcanu.

 • protoze tady zrejme nejde az tolik o prostor, ale o to, ze pocet lidi, jenz se jiz neda prehlednout neco co nejde s vladnim playlistem (ano, spravne tady byly zmineny koncerty PPU)

 • [175] Mozna si jeste precti tak petkrat ten vyse uvadeny paragraf ze zakona o policii. Jinak uz opravdu nevim, jak bych ti to vysvetlil, ale posledni pokus – treba v trestnim zakone jsou paragrafy pojednavajici o nutne obrane a krajni nouzi. Doporucuju k prostudovani, protoze az zmlatis souseda pendrekem kvuli tomu, ze k nemu chodi na navstevu divny lidi a poslouchaj divnou hudbu, tak tak te s imbecilnim (sorry, ale jinak se to neda nazvat) argumentem "nelegalni akce je nelegalni akce" posle do tak leda do chladku. Jeste jsi nepochopil? No, tak holt asi smula.

 • [161] "…sakra bych se divil, kdyby mi pak naúčtovala cizí rozbité okno, přes které jsem se do svého pronajatého bytu dostal. Zákon to nazývá jednáním v krajní nouzi." Dle vašeho přirovnání tedy technaři jednali v krajní nouzi, když se chtěli dostat na pronajatou louku a tak to museli vzit jinudy, přes cizí pozemky, že ano? Bytí na té louce pro ně bylo jistě životně důležitým.
  Znovu opakuji, aby tu nedošlo k nějaké mýlce, že zákrok policie, resp. jeho formu, rozhodně neschvaluji. Ale že si o to "organizátoři" a účastníci této akce do značné míry saami říkali snad musí být jasné každému.

 • [180] to neni pravda, policie muze zasahnout ve tvem byte i bez soudniho povoleni pokud tim muze predejit poskozeni zdravi nebo majetku a nejen policie, ale i jakykoliv obcan, ktery ma ze zakona povinnost v ramci svych moznosti zamezit moznemu spachani trestneho cinu nebo ujme na zdravi ci majetku.

 • [183]
  Zní to nepříjemně a naštve to, ale nelegální akce je nelegální akce. A ty to svýma srandovníma slovama nezměníš.

 • Patriku naprosto s tebou souhlasím. Jezdím na taneční akce, řeknu-li to slovníkem techno komunity, tak sem komerční blbec, CzechTek mě nějak neláká, ale naprosto ty lidi chápu, ve svém okolí mám několik lidí, kteří na Mácháč, nebo na Summer of Love nepojedou, ale pojedou na CzechTek, jestli se tam zhulákají extází, nebo sežerou jinej bordel je každýho věc, pokud tam jede borec co má plný auto koláčů a koksu tak ať jde sedět na 20 let.
  Dneska sem jen tupě zíral na ČT24 a nechápal co se tady v roce 2005 může dít. Na prvního máje komunistický kurvy hlásají hovadiny na Letný a to je v pořádku, tady se chce několik tisíc lidí bavit a pomalu je mobilizace. Já se bohužel obávám, že jak Bublan tak velitelé zásahu jsou jen politicky donuceni tohle udělat, lhaní Policie ČR a Bublana je ale neomluvitelné.
  Fakt sem šokován, nebýt toho že mám auto v servisu, z fleku jedu zítra do Prahy a ve 14hod jedu na plánovanou demonstraci, co je moc, to je moc.
  dejv

 • [173] Lide co o sobe radi mluvi jako o slusnych lidech ve mne budi podezreni, ze slusnymi lidmi nejsou. Po tvem komentari jsem nazor vubec nezmenil.

 • [185] To máte jistě pravdu, jsou případy, kdy není soudní příkaz potřeba. Ale jinak jste mimo, velmi dobře vám nesmyslnost toho příměru ukázal [181].

 • [180] Vtip dne. :-))))) K zablokovani vyjezdu z dalnice policie patrne nepotrebuje zadny duvod, braneni lidem v pohybu pod zaminkou, ze "by mohli neco poskodit", je take naprosto v poradku, a konecne k tomu, aby policie vstoupila na soukromy pozemek a zmlatila tam pritomne fandy techna, patrne v tomto state staci poslapat par metru ctverecnich travniku na sousednim pozemku. No, proti takovym opravdu silnym argumentum se vazne neda nic namitat, jsem nyni zcela ujisten o tom, ze policie jednala plne v souladu se zakonem a urcite s tim soudruh premier nema nic spolecneho. 😛

 • [183] ses skvelej demagog a snazis se tu srovnavat hrusky s jabkama abysis jen trosicku omluvil to ze ta akce nebyla ohlasena a schvalena. nedokazu si predstavit jak by to asi vypadalo kdyby si kazdej sezval 5-10 tisisc lidi na "svoji" louku a delal tam bordel. nebo snad krome odklizeni odpadku zajisti ehm "organizator" i sanaci pozemku od ropnych latek kterymi dana louka bude jiste z tech starejch srotu nasakla?

 • [185] Jasně, ale já tady řeším situaci, kdy slušní občan sedí ve svém bytě a nedělá neplechu.

  Třeba já už několik hodin sedím ve svém pokoji a ještě mi sem žádná policie nevtrhla. Ale věřím, že kdyby se odtud ozývalo volání o pomoc a ze dveří prosakovala krev, tak mi dveře přijedou vykopnout.

  Bavím se celou dobu o lidech, kteří zákony neporušují (v rámci možností, samozřejmě, protože vyznat se v nich je docela problém :o)

 • [190] Dokážeš tedy odpovědět na otázku, jestli policie stejným způsobem zakročila proti účastníkům SázavaFestu, Mezi ploty či festivalu Okoř?

  Já na všech třech byl a nikdo na mě slzný plyn neházel.

  Problém není v zákroku policie. Problém je v samotné akci, ale to ty očividně nechápeš.

 • [187] Bohužel první akce na Letné je úřady povolená.

  Dochází tam ovšem k propagaci symbolů hnutí, které "směřuje k potlačení lidských práv" a úřady s tím nic nedělají (bylo to oznámeno jako trestný čin).

  Kdyby si na Letné vystavili fašisté svoje symboly, byla by myslím společnost méně tolerantnější.

  To celé bohužel ukazuje na náladu ve společnosti, která pár let po Sametové revoluci toleruje komunismus i s jeho zločiny.

 • [190] me spis zarazi vas pohled na vec. pokud byste mi vlezl na zahradu a poslapal tam zahony tak vam dat pres tlamu sam a nemusim volat policajty, ale kdyz vas tam bude 100 tak logicky zavolam policii aby udelala porad. co je na tom proboha nelogickeho??????????
  vy se furt snazite obhajovat ty co porusili zakon. na te louce nemeli co delat (po 1001 opakuji nepovolena ilegalni akce) policie jim dala cas aby odesli a oni to neudelali tak je proste vytlacili a jestli nekdo dostal pendrekem tak to je jenom dobre snad si to zapamtuje, ostatne jiste vetsina vyhulenych hlav o tom ani nevi ze dostaly na kokos. prijde mi to jako nesmysl kdy soud se snazil odsoudit cloveka co si dal do chaty nastraznej system na zlodeje a kdyz mu tam vlezl a zranil ho tak jeste majitele chaty zaluje. zkratka porusil si zakon = nasleduje represe = sklapni paty a bud rad ze nedostanes tyhle policejni manevry k uhrade.

 • [181]No to urcite. Tak si zavolej policajty do Chanova, ze tam k tomu dochazi a at zasahnou, uvidis, co ti reknou. 😀

  [186]Jiste, volani po tom, aby zasah byl adekvatni zavaznosti ohrozeni zajmu chranenych zakonem, jsou pro tebe srandovni slova. No, vubec me to neprekvapuje, pri urovni tvoji dosavadni argumentace v teto diskusi. Je mi te vazne lito.

  [191]
  Naposled – Proc je CzechTek ilegalni.

  A jinak – na svoji louce at si kazdej dela, co uzna za vhodny. BTW, nejak jsem si nevsiml, ze by tam ty lidi jezdili kvuli vymene ve svych autech. 😛

 • [181] no rekneme ale cela "devastace" a pripadne i otravovani mistnich obcanu, jakozto i niceni pozemku a podobne vznikla az diky tomu co predvedla policie a jeji zasah, pokud by zasah neprobehl lidi by se sesli na louce a v klidku za prehluseni kamionu by se pobavili

  co se tyce pravnich nesrovnalosti v pronajmu pozemku si myslim ze je to veci majitele pozemku a pokud si dobre vzpominam tak si on nijak nestezoval na to ze mu tam jede x tisic misto 50 ohlasenejch lidi

  celej problem tkvi v tom ze cajti zacli celou akci rusit jeste pred tim bez zakonejch duvodu, z oho nasledne vznikli skoro vsechny problemy, dyby se radsi soustredili na kontrolu obci nebo i dalnice (kde to mohlo bejt celkem nebezpecny v prubehu akce pac tam zastavovalo hafo lidi jen na pokuk v prubehu noci) tak by to vyznelo daleko rozumnejc a rekneme smysluplne

  na akci sem byl a pripada mi ze buzerace byla uplne neskutecnaa a to na veskerejch komunikacich i celkem odlehlejch, ale zas na druhou stranu jak sem se bavil s nejakym prislusnikem vsichni tito z monstrakce nadseny taky nebyli, chudinky 300 kilaku museli jet od manzelek uplne k hovnu :), a ani nevedeli co se tam vlastne deje

  a jen na okraj : veskery debaty o smazkach a nesmazkach si strcte do prdele, kazdej vi ze se na technu smazi ale nedela to kazdej a vozralej nacek je urcite horsi nez stofka sfetovanejch tanecniku, rozhodne znam spoustu lidi ktery tam jedou proste za hudbou

  konec

 • [6] No to si piš, že tam mohly být naše děti!! I kdyby trochu přerostlý. Zkrátka bezstarostný mládí. text

 • [193] 😀 No, to je opravdu relevantni srovnani, asi jako srovnavat Portu za komunistu a Woodstock. Ach jo, to jsem se zase pobavil.

  [194]No, co ja si pamatuju, tak na prvniho maje delala v Brne policie nackum doprovod, aby se nahodou neporvali s anarchistama. Ve finale dostali nackove pochvalu za sporadane chovani a anarchisti byli pokarani za narusovani pokojneho a radne ohlaseneho shromazdeni.

  Totez v blede modrem na Letne – soudruh Grebenicek potreboval nutne policejni ochranu proti nezodpovednym jedincum, kteri se snazili narusovat kazani jeho protizakonnych nenavistnych bludu.

  Na tohle si policii vazne neplatim, at radsi sedej na sluzebne na zadku, umej akorat buzerovat slusny lidi. Jestli tobe prijde normalni zranit tricet lidi a vynalozit desitky milionu kvuli tomu, ze si nekdo prisel zatancovat na nejakou louku, tam me to teda normalni neprijde a nechapu, proc bych to mel schvalovat, bez ohledu na to, jestli bylo neco ohlasene nebo neohlasene, coz je v tomto kontextu ostatne naprosto irelevantni, policie podle sdeleni sve tiskove kafralky zasahla kvuli "poskozovani cizi veci", panecku, to je ale zlocin, divim se, ze nezavolali jeste URNU a mozna mohli taky provetrat Grippeny, aby to stalo za to. Tfujtajxl. 🙁

 • [196] proboha neoperuj tady anonymni vypovedi nekolika typku bez konkretnich dukazu.

  odpovez mi radeji na post 155 (ne splacaninou z reflexu)

  proc muze normalni organizator akce ji nahlasit na prislusne ou, pokud se vybira vstupne tak nechat oznacit vstupenky (a odvest poplatek), pokud to neni ve vlastnim podniku/pozemku tak dolozit souhlas vlastnika, nahlasit hudebni produkci na osa, intergam, dilia a zaplatit autorsky poplatek, zajistit toalety a hygienu v presne danem pomeru k navstevnikum jak stanovu norma, dodrzet hladinu hluku (je fuk ze to je v odlehly oblasti, hygienicke normy plati pro celou cr), zajistit ze pozemek/budova bude navracena v puvodnim stavu, zajistit asistenci hasicu a splnit protipozarni predpisy na akci nad 50 lidi, zajistit poradatelskou sluzbu, zajistit aby prodavane napoje/jidlo provadel jen pracovnik se zdravotnickym prukazem + samozrejme dodrzeni hygieny atd. atd.

 • [199] Taky se mi nelíbí, když policie doprovází a toleruje nácky.

  Ale věř mi, že když není politická vůle a příkazy shora, tak nácek přes hubu nedostane.

  Tady na CzechTeku to určitě někomu hraje do karet.

 • Drzost a nestoudnost technařů, kteří obtěžují lidi v okolí, je hrozná. Zaráží mě to vnitřní hulvátství těch, co jsou bezohlední vůči ostatním lidem v okolí a ještě hledají kličky v zákoně, aby si tohle obtěžování mohli dovolovat. TAK BLBÍ NEJSOU, ABY TO NECHÁPALI, NEBO JSOU NAOPAK OPRAVDU TAK BLBÍ, ŽE TO NECHÁPOU? Všechny jimi napáchané škody považují za zanedbatelné. Porušování práv lidí v okolí považují za zanedbatelné. Všechno jejich hulvátství má od nich nálepku "zanedbatelné". Pěkně bezohledná pakáž! Připomíná mě to komunisty, kteří si mysleli, že si mohou k ostatním lidem dovolit vše. Je to chování indických posvátných krav, které jsou zvyklé, že si mohou dovolit vše a lidi jim to budou trpět. Jejich masovost připomíná nástup nacismu a nástup komunismu. I kdyby policie chránila práva jen několika lidí v okolí, kteří jsou obtěžováni a poškozovány jejich pozemky, je to v pořádku. Masové akce bezohledných lidí nikdy nepřinesly nic dobrého.

 • [179] Ctím Váš názor. Ale prostředky a forma jímiž se zákon uplatňuje mají být přiměřené situaci. Vyskytly se názory i na jiných serverech, že k takovouto formou pořádané akci, není třeba souhlasu obce a jiných náležitostí jinak povinných
  /četl jsem několik rozborů ,jejichž závěr byl, že zákonu bylo učiněno zadost/. Protože reagujete na můj názor tímto způsobem, zajímal by mě také (upřímně) Váš názor na rušení
  nočního klidu a dodržování Domovního řádu, resp. Obec. vyhlášek každoročně na Silvestra. Mám právo vyžadovat v tento den noční klid od 22h. do 07.h. ráno jako např. 30.04.
  07.05.,03.06. nebo27.09.? Nebo se musím podvolit zákon porušující většině, posluchat hlasité vysílání tv od sousedů
  nechat si na dům padat rachejtle, lomcovat s vratama, zvonit na zvonek a být sticha, protože PČR ten den slaví také? Ce-
  lá tato diskuse je střet pohledů na zákon. Mně by zajímal Váš (obecně)!

 • [200] Uz jsem ti nekolikrat psal, ze nic z toho neuduvodnuje policejni zasah (a uz vubec ne v te podobe, jak byl proveden), takze dalsi debatu povazuju za zbytecnou. Pro tebe je splacanina to, co pisou v Reflexu, pro me je zase splacanina vcerejsi a dnesni blaboleni policejnich cinitelu.

  Ad zbytek pouze strucne, jelikoz meles mirne z cesty: Kdyby hygienicke normy na uroven hluku platily stejne pro celou CR, tak tady neni jedina dalnice, jedina zeleznicky trat a jedine letiste. Co je policii do toho, jestli uvedou najemci pozemek do puvodniho stavu? Co je policii do zdravotnich prukazu? Co je policii po tom, jestli nekdo akci nahlasil prizivnikum z OSA? O cem to vubec mluvis? Nespletl sis nahodou tema?

 • [27] kdyby lidé jako ty rozhodovali o tom, na co mají jít peníze z daní, tak budeme všichni v ještě větších sračkách

 • [202] Hele, telenovely na N@ve uz skoncily, tak supky dupky do hajan. Kdybys nahodou jeste byl schopen vnimat, tak ano – poslapana trava, dira v plote nebo hluk na samote u lesa jsou opravdu zcela zanedbatelne zalezitosti oproti bezduvodnemu policejnimu nasili, ktere se tady odehralo. Jedine, v cem se shodneme je to, ze mi to take pripomina komunisty – akorat z te druhem strany.

 • [204] pro tebe jsou to kraviny pro NORMALNI zivnostniky (hospody/diskoteky/poradatele festivalu, zabav a jinych akci) naprosto bezna praxe. v tvych nazorech je evidentne videt pohrdani nejakymi normami spolecenskeho chovani/souziti o zakonech/vyhlaskach nemluve, proto se spolu neshodnem ale prosim nestezuj si furt na to ze pak policie zasahne?
  pokud by tohle vsechno organizator ct udelal tak by ani policie ani nikdo jinej nic neresil. proc nezasahne policie na machaku nebo loveparade? ze by proto, ze je tam vse ok?
  koncim tuto diskusi evidentne nejsi schopen pochopit ze po kazdy akci nasleduje reakce.

 • [206] uvedene skody se mohou vesele vysplhat do milionu ty chytraku. vis na kolik prijde sanace JEN 100 kubiku zeminy kterou v pohode zasvini par litru motorovyho oleje z tech vraku kterejma tam smazky prijely?
  konec

 • [70] I Love you author

 • [203] Neříkám, že schvaluji Silvestr a jeho bujaré veselí. Pokud mě obtěžuje, mohu zavolat policii. Jestliže nějaká skupina překročí můj práh tolerance (na Silvestru musí být velký) a bude se mi například agresivně dobývat do bytu, jsou policisté povinni chránit můj zájem a majetek.

  Nechvaluji zákrok policistů na CzechTeku. Nechť z toho udělají legální akci a nebudou mít problémy.

 • [206] Ano. Bezdůvodné násilí proti tichým občanům, žádné drogy a celá akce byla opravdu legální. To už je opravdu kompost:

  http://blog.kompost.cz/2005/07/czechtek-2005-brutln-zsah-proti.html

 • [207] Mily Tralalaku, snazil jsem se ti vysvetlit, ze pro *policii* jsou vsechny tebou vyjmenovane pozadavky naprosto irelevantni, vubec nespadaji do jeji pravomoci, policie nekontroluje ani zdravotni prukazy, ani dodrzovani najemni smlouvy, ani to, zda poradatel neco nahlasil na OSA nebo ne, ani to, zda ma poradatel dostatek hajzliku a umyvadel. Nic z toho neni duvodem k policejni akci, jaka se tam odehrala, nic takoveho ani policie jako duvod neuvadela, tak co to tady sakra porad omilas za bludy?

  Ne, opravdu nejsem schopen pochopit to, ze kvuli obavam z poslapaneho travniku tady policie usporadala bezprecedentni policejni manevry, pri nichz zranila desitky lidi a zpusobila dopravni chaos…

 • Jen me mrzi, ze jako vzdy se vetsina naroda se nad celou veci nijak nezamysli a z cele veci vyplyne to, ze panu Paroubkovi opet o par procent stoupne popularita.

  Cilova skupina TV Nova vidi problem jako zfetovana mladez vs. slusni obcane, ktere obtezuje hlasita hudba.

  Doporucuji precist http://www.michalkasparek.cz/satorivbrne/czechtek-otazky-pro-bystre-volice/

 • [213]Musim jen tak na okraj konstatovat, ze zpravodajstvi TN Nova ohledne teto zalezitosti me (vyjimecne) prijemne prekvapilo…

 • [88] co to je za akci, ktera nebyla ani radne ohlasena, a jeji misto bylo do posledni chvile utajovano, a ptam se proc?

  to byla tajná akce – co ti je po tom …[88]

 • mam tu komentar pro lidi kteri techno komunitu neznaji a ptaji se pro se neda usporadat CEKTEK legalne
  hlavnim tematem cekteku je jeho atmosfera-tj vsechno je zadarmo kazdej muze jit kam chce poradatele i konzumenti sou si rovni
  kdyby se mel poradat legalne muselo by se zaridit povoleni ktere vam v cele zemi nikdo nikdy neda oplotit akci rozdelit lidi a napumpovat je reklamou ktera by to vsecho zaplatila a to je to co my nechceme nechceme stat u plotu nechat se buzerovat ostrahou tam nesmis tohle si nemuzes vzit sebou to sis nekoupil a pritom sledovat megabordy a nemoct se jit ani vycurat kam chci uz chapete ???? nas festival se od tech komercnich lisi jako noc a den
  u nas je pohoda pratelstvi komunikace
  tam je placeni fronty a zpruzelost
  prosime vas necte nas zit a nedovolte aby nasi kulturu vymitily jako by to byla nejaka nemoc
  chtit se bavit
  dodatek na letosni cektek sem nedorazil po sedmi letech
  protoze se vladni moci podarilo ho dokonale znicit a to je oc tu bezi

 • Praha
  Pokud ti neni lhostejna neprimerenost policejniho zasahu vuci ucastnikum Czechteku, podpor v nedeli 31. 7. ve 14.00 protest pred Ministerstvem vnitra CR, ulice Nad Stolou v Praze. Vic na http://www.policejnistat.cz. Dej vedet ostatnim!

  Brno
  Pokud ti neni lhostejna neprimerenost policejniho zasahu vuci ucastnikum Czechteku, podpor v nedeli 31. 7. ve 14.00 protest na Ceske ulici v Brne. Vic na http://www.policejnistat.cz. Dej vedet ostatnim!

  …diky.

 • Ještě jednou a správný odkaz:
  http://www.policejnistat.cz/

 • jen tak me napada =)

  nebylo by od veci konat ty party treba nekde v pasmu hranic kde je uzemi nikoho a nikomu nic nepatri .)

 • dodatek 2 tady prece nejde o penize za nejakou poslapanou louku copak to nechapete ????
  byl sem na cekteku 7krat chapu ze mistnim muze vadit tejden slyset duneni a davy pro ne divne vypadajicich lidi
  ale tejde se snad da prezit nejak kolona aut neni zadna atomova bomba prece
  media s vama manipulujou uvedomte si to
  citite uspokojeni kdyz vidite jak nekoho kdo prijel tisic kilometru kvuli tomu aby videl svoje kamarady jak mu znici zivobyti a po obliceji mu tece krev??
  proc myslite ze je ochotno prijet stovky kilometru a mozna jeste dal tisice lidi ???
  nechate se zastrasit nejakym urednikem ?
  priste muzou mlatit obuskem do vas vstoupit na vas pozemek
  budu rad kdyz kazdy ze starsich lidi nam prijde vyjadrit podporu na demonstrace co doufam probehnou
  i kdyby nevedel o technokulture vubec nic
  muze alespon vyslovit nesouhlas s policejni brutalitou porusujici vlastni zakony nebo alespon mrhanim prostredku pokud vam nejvic vadi tohhle
  apeluju hlavne na novinare politiky a kazdeho kdo je schopny cokoli konkretniho proti tomu delat

 • [220] Budu se opakovat, ale kdyby z toho pořadatel udělal legální akci (s řádným ohlášením, povolením majitelů okolních pozemků, souhlas obce atd.), tak k  žádnému zásahu nedošlo.

  Zasahuje někdo proti SázavaFestu? Ne.

  Je takový probém udělat free fesťák, kde si budou pořadatelé i návštěvníci rovni? Asi ne.

  Tak proč nás ti za***** technaři každým rokem otravují svým ilegálním CzechTekem?

  Myslím, že se ani nepokusili kýžená povolení získat. Celá akce má záměrně nádech nezávislosti a ilegality. Je to součást značky. Sám jsi to napsal.

 • vzkaz pro ty co by porad jeste plakali nad podupanou loukou
  ty louce to vazne nic neudela za mesic nepoznate ze se tam neco konalo
  nejsme zadny kobylky ktery devastujou prirodu
  naopak jeto podstatna cast nasi kultury
  zadny skody na loukach nevznikaj a jestli nekde jednomu autu ukapne trochu oleje ????delate si legraci nejsou to statisice nejsou to anoi desetitisice muzou se tak maximalne vyjet koleje od tezssich aut.
  nechapu ty kteri sledujou tv a uvidi tam cektek a reknou si bidaci znicili louku neni to pravda
  a pak vzapeti sleduji oslavy konce valky kde 10000 lidi naprosto devastuje louku delostreleckejma granatama a maly deti se na to koukaj a uz se tesi jak si taky zastrili
  je mi z toho vazne zle

 • ja nijak neodsuzuju ze chce nekdo oslavit konec valky
  to je duvod k oslave
  ale opravdu u toho musi byt zbrane ???
  vybuchovat granaty???? nicit priroda ????
  miste ze pri tom hluk neni???????
  ale nikomu to nevadi ,reporter se usmiva

 • neni pravda jak napsal radim ze je to nejaka znacka nebo image ta ilegalita
  je to nutnost jinak se to proste udelat neda
  my prece nechcem aby nas nekdo nahanel sikanoval a podaval na nas trestni oznameni nebo nas mlatil pendrekem
  jedem si tam zatancovat poznat novy lidi a tak dal
  proste sto nepochopil radime precti si co sem napsal jeste jednou
  jestly muzu na sazava fest prijet s autobusem vylozit tam kanape a postavit vlastni stan ,a bar a muzu prijit bez vsupenky ven i dovnitr prives si vlastni piti a jidlo ,psy , deti…tak mi dej vedet priste by sme treba mohli prijet na sazava fest co????

 • Ohledne informovani osa
  dj techna skladby skladaji sami. Nen duvod organizaci informovat.

 • [221]Ne, Radime, proti SazavaFestu nikdo nezasahuje, protoze je kazdymu u prdele, v mediich se ukaze tak maximalne 20sekundovej shot v regionalnich zpravach a z toho by zadny politicky kapital nekapnul, i kdyby se poradatele vykaslali na vsechny povoleni a navrch tam promitali detsky porno.

  Tak proč nás ti za***** technaři každým rokem otravují svým ilegálním CzechTekem?

  Me teda nikdo nicim neotravoval, a vzhledem k tomu, ze na hluk si nestezoval ani nikdo z okolnich obci, tak opravdu pochybuju o tom, ze by snad otravoval tebe. Jestli jsi uvaznul na dalnici, tak si stezuj na policejni prezidium, ne sem, technari uzavirku dalnice nevymysleli. 😛

 • [70] "Zlobte se na mě, obviňujte mě z nemístných emocí, ale opravdu nemohu říct nic jiného, že jsem si dnes připadal jako v listopadu 1989. Policie opět bezdůvodně mlátí mladé nevinné lidi. Jestli tohle není "gestapo", pak už nevím, co je. Jsem pobouřen na nejvyšší míru a doufám, že tohle už naší arogantní vládnoucí garnituře neprojde."

  presne tohle jsem si rikal taky, kdyz po nas policajti strileli projektilama, slznym plynem a vodnimi dely. proboha kde to jsme?!

 • nebo si skus zajit na obvodni urad a rict jim chci tady udelat festival pro 20 000 lidi bude tam 40 zvukovych sten zadny ploty zadny vstupny ani ochranka
  i kdybys mel smlouvu s majitelem louky v ruce
  do 10 minut prijedou policajti a budes celej den vysvetlovat jak sto vlastne myslel
  zacli by ti odposlouchavat mobil udelali by ti doma namatkovou kontrolu
  je to vazne utopie ver mi
  jestly mi neveris di to skusit
  nejsme kultura zalozena na prachach a komerci
  a cektek za plotem s drsnou ochrankou a reklamou na cocacolu ??? neumim ti to vysvetlit nejde to sorry

 • add.[130] a podobní… -to je bída.. snad čas najde lék na Vaši nemoc

  a k dalším podobným nebo nevědoucím pár vysvětlivek.. mírně OT tématu závažného :

  "smažky" – smažky jsou všichni kdo cokoliv náruživě konají – je to tady samá "smažka".. a jeden velkej smažák.. -všichni se tu smaží..-smazat snažením smažení snaží

  "fetky " – to jsou Ti co jsou na něčem tak závislí, že bez toho nemohou být.. ( jeden př.z mnoha – dýchání, kdekdo je tu tak závislej, že fetuje i zkaženej nekvalitní vzduch..)

  a k tématu závažnému:

  add.[70] co k tomu dodat..Tobě i lidem, kteří vidí, cítí zdravě, ..Díky za to, že jste..

  …zažil jsem to před sametovou v " andrgrandu "..-

  podobnost to není čistě náhodná – mediálně zmanipulovaný dav
  nevědomých volá : bijte je, neměli povolení atd… a zatímco pravda v odvážných srdcích nespravedloností posílena žije.. státní aparát veřejnosti lže, …-no jak jinak.. vždyť jsou to ti stejní soudruzi ,jejich přisluhovači, prospěcháři,
  komunističtí kapitalisté..

  " PŘED TÍM HLÍDALI MOZKY a MĚLI PRÁZDNÉ ŠRAJTOFLE, TEĎ HLÍDAJÍ ŠRAJTOFLE, ALE MAJÍ PRÁZDNÉ MOZKY" -je čas kdy tady ( už dost dlouho) a opět vládne lůza – čím horší týpek tím jde výš.. a mezi nimy pár morálně slušných, kteří moc slyšet nejsou.. – jaké falešné bandity si lidé zvolili takové tam mají…

  společnost ve které se VYCHYTRALÝM říká CHYTŘÍ a jsou uznáváni jako vzor k následování a tzv." SCHOPNÍ" jsou VŠEHO SCHOPNI – …je dobrá tak k prohlédnutí..

  Lež stojí proti Vám, tak jako stála proti nám – pravda je s Vámi, tak jako byla s námi ..

  JEDINNÁ CESTA JE NENÁSILÍ..A NENÁSILÍM O SOBĚ DÁT VĚDĚT.. – morálně padnou.. a potom i fakticky.. do té doby, ale ještě asi uslyšíme z hlásných trub : " byly to živly s protispolečenským jednáním, a byly rozehnáni " – tajní, sledovačky,odposlechy atd. … co jiného..? dělají to co dříve dělali, co jsme jim i dále dělat dovolili a čemu vyučili následníky své..

  Také jsme se chtěli jenom sejít, bavit se jako svobodné bytosti – nic víc- nepřátele režimu z nás dělal režim svým represivním,nespravedlivým postupem sám.. — a nyní je to stejné..

  NÁROD KTERÝ SE NEPOUČIL ZE SVÉ HISTORIE SI JI BUDE MUSET PROŽÍT ZNOVU a TENTO NÁROD SE ZJEVNĚ NEPOUČIL…

 • [9] to roba: a jses si jisty? to si asi sedel doma a koukal na TV…policie lhala a  dezinformovala…mlatila lidi, a to nebylo vubec nutne!

 • Je mi 29 let, a na czechtek jezdim kvuli pratelke atmosfere a hudbe ktera je tak nahlas ze ji vnimam celym telem.
  Je to neprenositelna zkusenost, kdo to nezazil nemuze pochopit, je tezke to vysvetlit, podobne jako ten kdo neokusil cukr nemuze pochopit jak chutna.

  Platim dane, chodim volit, nekradu, makam a chovam se slusne.
  Kvuli czechteku sem si letos dokonce vzal i dovolenou. Prijedu na misto a co vidim. Akce je zrusena mocenskou zvuli toho idiota, ktery se z nouze stal premierem protoze to nikdo jiny nechtel.
  Ceka nas protiteroristicky zakon ktery omezi nase obcanska prava a nevedi jak to navleci? Co se za tim opravdu skryva?
  Proc se musim divat na to jak jsou moji kamaradi bezduvodne zmlaceni, jejich aparatur, kterou bastli roky znicena a zabavena? Proc proboha proc?

  No co preziju to, jako vzdy. Ale jsem pekelne rozhnevan.
  Co je sakra tomu debilovi Paroubkovi do toho se v nejake zakopane dire zvali trava na legalne pronajate louce?

  Je tohle normalni? Co nas ceka priste? Predpokladam ze to bude razie proti pojidacum "levicoveho salatu" vedena pomoci jadernych zbrani. Zblaznili se vsichni nebo je to jenom tim vedrem?

 • super článek smrt teroru naší vlády za louny

 • Nejsem příznivcem techna, ale docela mě děsí co tady někteří spoluobčané píší. mám mnoho přátel mezi technaři, kteří nefetují, chodí normálně do zaměstnání a jsou to slušní lidé. Možná byste se divili kolik okolo vás žije lidí vyznávajících techno aniž byste o tom věděli. A naopak jsem navštívil mnoho festivalů jiné hudby rock, metal, hiphop a podobně – a na všech festivalech bylo plno vysmažených sfetovaných lidí.
  Nemyslím si zrovna, že technař rovná se feťák a kriminálník.

 • [226] Mě otravuje jenom představa zbytečně vyhozených peněz z okna a samozřejmě ten bordel, co po technařích zůstane.

  Já nevím. Je mi 22 let a do přírody jezdím zásadně tak, aby to nebylo poznat, že jsem tam byl.

  V přírodě jsem hostem a měl bych se podle toho chovat. Nemám proto pochpení pro ilegální CzechTek.

  Měl bych pochopení ve chvíli, kdy tuto akci pořadatelé nějak legalizují. Ale to se opakuji.

  Ty zastáváš názor, že se zákony mohou porušovat, já zastávám názor, že by se měly dodržovat.

  Všechno kolem je už zbytečná diskuse. My dva se v tomhle zatím neshodneme.

 • [233] Souhlasím.

  Přesto by oficiálně pořádaný CzechTek nebyl na škodu. Média by měla klid, technaři by měli klid, policie by měli klid a všechno by bylo v souladu s pravidly této společnosti.

  Jenže organizátorům CzechTeku jsou asi nějaká pravida pro smích, co?

 • [231] "pořadatelé Czechteku při akci často ignorují zákony a vyhlášky týkající se hygienických limitů, ochrany přírody a vlastnictví a užívání prostranství, takže pokud chce policie postupovat v souladu se zákony, je k ukončení akce povinna přistoupit."

  To je z Wikipedie o CzechTeku.

  Dodržuj pravidla většiny, které mají oporu v zákoně a nebudeš mít problém (a pokud budeš, medializuj to).

 • [228] Zkoušel už to někdo? IMHO tohle by bylo zajímavé téma pro reportáž.

  Zajít na úřad a zkusit pořádat CzechTek oficiálně.

 • [225] Údajně je. Zákon stanoví povinnost oznámit veřejnou produkci organizaci OSA či Intergram. Vím to z vlastních zkušeností (nejsem hudebník, ale podílím se na orgizaci různých akcí, kde např. hraje hudba nebo DJ).

 • [224] Já myslím, že by šel udělat free festival. Stačí dodržovat předpisy.

  Jenže to se technařům asi nechce. Je to příliš pracné. Ono je mnohem lepší se na nějaké zákony vykašlat, že ano?

 • [223] Nic takového nemusí. Stačí dodržet pravidla hry, stanovená většinou.

  Proč tohle někteří diskutující nechtějí pochopit? 🙁

 • [239] vyprdni se na ne, oni sou prece vsichni freeeee, zakony sou pro stado, zasadne nesnasi komerci nebo n@vaky, czechfet se poradal kvuli paroubkovi aby tam poslal cajty, je tam strasne moc zmasakrovanejch nevinnejch lidi kteri za nic nemuzou, policie je hrozne sikanuje ……. no a tuna dalsich stupidit ktery ty śmazky blejou. popravde bejt sousedni muj pozemek a mit na to najmout 1000 bezpecaku tak by smazky takovej tanec jeste nevideli a libovali by si jak je na ne policie vlidna. bejt to ve state kde se ochrana soukromyho majetku bere vazne, tak tam prijel majitel pozemku s komandem a pokud byste nevyklidili flek tak vas tam utlucou a nikdo nerekne ani popel, a vy tu hulakate jak je na vas ta police skareda. a jestli vam pripada ze mistni policajti sou na vas osklivy doporucuju kouknout na net co delaji anglani a irove s fanouskama. to je panecku rachot ne tohle vlidny donlouvani ale ct.
  a jeste jednou pro vsechny omezence na foru "POLICIE NEZASAHOVALA KVULI TOMU ZE TAM NICICTE POZEMEK, ALE PROTOZE TO JE NEPOVOLENA AKCE"

 • [87] Co kecáš Patricku, ty koncerty byly možná vloni, letos jsem je neslyšel ani jednou a když už, tak v deset končí… A zas až tak hlasitě se to neneslo…

 • lide kteri tomu "rozumi" by si meli uvedomit ze:

  1.je potreba souhlas okolnich majitelu pozemku
  2. souhlas obce v jejimz katastru pozemek lezi
  3. souhlas hasicu
  4. souhlas hygieny
  5. v pripade takoveho mnozstvo aut mozna i dopravni policie
  ….

  vemte si treba, co je vse potrba vyridit papirovani napriklad pro poradani rallye, cyklistickeho zavodu atd.

  zatim tady par ubozaku (vcetne majitele) mava jedinym carem papiru. to bychom brzo dopadli kdyby jeden potacejici se jouda prisel za vesnickym joudou s basou piv stim, ze si od nej pronajima pozemek a mohl by si na nem delat co chce – treba otevrit startovci rampu pro rakety.

  na druhe strane je pravda, ze policie to ponekud nezvladla

  je skoda, ze takto policie (a ostatni organy) nereaguji pri jinych akcich – nackovske koncerty, komousove, lide kteri si na svem pozemku zridi skladku vsemozneho zapachajiciho harampadi atd.

 • Souhlasím s postupem policie. Ty feťáci si nic jiného nezaslouží. Soucítím s lidma co musí tuhle lejich "zábavu" snášet na vlastní kůži.

 • Krasny clanek ,gratuluji jeste vice takhle jednostranych veci a muzes zacit psat pro Muslimske listy

 • Ja bych ani nerekl, ze to konci lagry, konci to svevolnou strelbou do lidi, srazenych na zem v metru, bez moznosti se jakkoliv branit – vyz pripad brazilskeho elektrikare v Londyne. Kdo zasah policie timto zpusobem podporuje, ten at se pripravi na to, ze se neco podobneho stane priste i jemu… bez jakekoliv priciny, jenom protoze se nekdo "domnival"

 • Jak uz par lidi podotklo, je otazka, proc se snad vsechny festaky u nas obejdou bez problemu a jen CzechTek porad ne a ne hladce projit. Bude to treba tim, ze si NEKDO mysli, ze kdyz se chce bavit vic lidi pohromade, zarucuje to porusovani zakonu. To je presumpce viny, ne? A neni to nahodou protiustavni, kdyz uz chceme politizovat??
  A k tem socdemakum, pro nezasvecene, je to temer stejna politicka orientace jako komunisti, ktere nasi rodice tak pracne vytlacili roku 89. Ted se jen zacali jinak jmenovat a nehlasaji oficialne komunismus, ale vetsina nazoru je puvodnich.
  Muj nazor na oduvodnovani policejniho zasahu je totozny s nazory priznivcu. Kdyby policajti neblokovali pristup na louku, mohli technari v klidu prijet a neobtezovali by ani vesnickare ani by se neucpala dalnice, kterou nasledne cajti inteligentne zavreli. To je kulickova reakce… Kdyby se cajti nezacali stahovat kolem navstevniku CT, ti by se nezacali branit. A tak dale.
  Takze moje stanovisko: Pristi rok jedu taky!

 • [99] I ja to dnes prijdu podporit pred ministerstvo vnitra…! Budou vodni dela ??

 • [6] Možná CzechTec vadí pro to, že na něj nebyl pozván Karel Gott či Lucie Bílá. Myslím, že právě tito tzv. "umělci kteří státu nevadí" by se jednoznačně měli mladých lidí zastat nepáchali nic špatného a praktiky posledních dnů nás vrátily před r. 1989. Myslím, že si to uvědomil i Generál Augusto Pinnochet-Paroubek a najednou ze sebe dělá hňupa a neví co se v jeho zemi děje.

 • Myslím že právě nyní se ukáže osobní statečnost politiků, kteří myslí svobodu v této zemi vážně. Kdo sbírá politické body u ustrašených důchodců kteří se bojí o svoji rentu, u nichž je vytvořen dojem, že mladí lidé kteří nechodí v nažehlené košili jsou jinak ohavná biomasa závislá na drogách. Je pro mne naprosto zarážející, že se vyjma opatrného prohlášení p. Langra se z ODS nikdo na tuto akci nedostavil. Jen budou po prázdninách kvákat za co je kdo odpovědný a budou se snažit opatrně získat politické body.

 • ZDRAVIME!
  ZROVNA SME PRIJELI Z CHCECHTEKKU a ne malo sme si to uzili, jak jiste fsichni vite a ste informovany zvnejsku. je fakt ze takovy vosiracky s prijezdem kdy ty ignoranti nebyli schopny udelat nic jinyho nez NAS trapne posilat nekam do pryc a neodpovidat na otazky vubec zadny ani kudy kam, ze pak stejnak technari museli projet polni nejhorsi cestou kudy se jedine dalo dostat za bourky lesem kudy padaly stromy – sorry! (nemluvim o tom ze jelikoz nas nechteli pustit, stofky lidi jezdilo a zevlovalo "delalo bordel" vsude kolem, jen NE TAM KDE TO MOHLI DELAT LEGALNE! )to sou fakt kokoti!zneprijemnili to nejen sobe ale i nam a za prachy a total zbytecne?!!!!
  rano se krasnej velkej czechtekk probudil do slunicka a axe pokracovala naprosto bez problemu DOKUD TAM TY ZMRDI navecer NEZACLI TLACIT TY LIDI VEN ZA POUZITI VSECH MOZNEJCH PROSTREDKU a ze to bylo zbytecne fakt vo hubu na nasi i na jejich strane! to si nikdo neuvedomuje? proc si k…va mysli vsichni ze jsme dobytci co chtej kazdymu skodit, co je bavi delat ilegalni veci!? omyl, panove, dobytci ste vy a my bysme byli v klidku – todle nemame zapotrebi!A NECHTE NAS ZIT!MY SE TAKY NESEREM DO VASEHO LAJFSTAJLU!!!
  Vzkaz pro policii – tohle vase radeni uz nezustane bez pofsimnuti ! my sme taky lidi a nenechame se zbytecne rezat!!!!

 • Daniel Landa, 9mm argumentů, Vltava – naprosto trefný text….

 • Vcera v noci jsem se vratil z Mlynce, neresim kdo byl v pravu, ale to co PCR predvedla je ubohe. Jeji neschopnost me vice nez udivila. Slzny plyn a delbuchy hazela i do vlastnich rad. Bojim se pripadnych teroristickych ci jinych utoku, ponevadz pokud PCR neni schopna zvladnout nekolik set neagresivnich lidi, jak nas chce ubranit pred terorismem??? Pred mym odjezdem doslo ke kuriozni situaci uprostred louky byl kruh cca 200 ninja-zelev obklicen usmevavymi navstevniky CZteku, zvlastni taktika zasahu. Dalsi pekny pohled byl na cca 100 policistu shromazdenych na parketu pred jednim soundsystemem opet obkliceni ucastniky, ktery odvazne pustil hudbu, zrejme jim zasah chteli zprijemnit,bohuzel tekno asi neni jejich styl a tancovat bohuzel nezacali :o(

 • [54]Opravdu výborně napsaný článek. Souhlasím s Vámi, že to asi je konečná. Píšete "Jestli tohle projde, tak zijeme v policejnim state a je to opravdu konecna,…". Já si myslím, že jim to zase projde, protože podle mně už v policejním státě žijeme!!! Současné kompetence a pravomoci české policie, arogance policistů a jejich jednání tomu plně nasvědčují.

 • [36] Domnívám se, že máš bohužel pravdu a nejen hloupý Paroubek, ale i hajzlík Langr na tom vydělájí politické bodíky.
  Lidi potřebujou pořádek. Mají v sobě potřeb stáda, o které se někdo postará. Něco nekontrolovaného, i když to nemá žádný politický či nacionální podtext, se v tomto národě nenosí. jen spořádaně, prosím.

 • [36] Domnívám se, že máš bohužel pravdu a nejen hloupý Paroubek, ale i hajzlík Langr na tom vydělájí politické bodíky.
  Lidi potřebujou pořádek. Mají v sobě potřeb stáda, o které se někdo postará. Něco nekontrolovaného, i když to nemá žádný politický či nacionální podtext, se v tomto národě nenosí. Jen spořádaně, prosím.

 • a kohjo teda mlatila než děti ty hovado sproste!!Duchodce snad!

 • [86] Debile negramotný!!!

 • [86] Debile negramotný!!!

 • skvělý článek! je neuvěřitelné, jak si s námi někdo dokáže manipulovat… tohle se dělo za komunistů na koncertech kapel, které byly proti režimu! takže, FREEDOM FOREVER, CZECHTEK FOREVER!

 • ad "Vodní dělo bylo použito jen jednou": vodní dělo

 • Technu nerozumim, sem uz asi holt stary.Takovy zasah sem uz ale zazil (Ovsem v mensim formatu a ne tak agresivni) bylo to pred hodne lety kdyz sme jeli na koncert Prazskeho Vyberu.Co vy nato pane Kocab nepripomina vam to neco ??? Kdyz tak koukam na ty obrazky z tohoto zasahu rikam si zlati Komunisti !!!

 • Si delají prdel, vsichni po* policajti. Pozemek meli domluveny a nejak se tam dostat museli, to ze sli pres cizi je sice chyba, se nemlo stat, ale dyz tam uz byli tak je tam meli nechat. Nikde nikomu neprekazeli byli na pronajatem pozemku, kde je nemel nikdo pravo obtezovat, vyjma toho ze by porusovali zakon a policie by mela duvodne podezreni ze je tam pachana tresna cinnost a to NEMELI !!!
  Jinak souhlas na pozemek (foto kopie na iDNES) je udelen neodvolatelne a bez omezeni poctu lidi, tak proc policie dezinformuje a mate?
  Techno patri k mym oblibenym zanrum, byl jsem i na LOVE PARADE, ale na CZECHTEKu jeste ne, ale tohle je fakt buzerace. Fakt by me zajimaly naklady s tim spojene = kolik stal cely zasah, vcetne vrtulniku, prescasu a priplatku za sluzbu, kolik bylo zpusobeno skody na pozemcich pred a po zasahu, vcetne toho na kolik vyslo zniceni majetku ve vesnici a silnicich, tim ze technari nebyli pusteny na louku. Nebylo by lepsi je tam pustit, krome poslechu hudby (drogy jsou vsude, ale mohli je kontrolovat pri vjezdu) nic nedelali, tak proc tohle cele? Policie tim, ze zablokovala pristupy, dalnici sama dala podnet k tomu aby vznikali vetsi skody. Je normální aby proti normálním lidem, kterí jdou JEN poslouchat muziku zasahovala slzným plynem a vodními deli? To jsou komunisticke praktiky, nechapu ze se neco podobneho muze stat v roce 2005 v demokraticke zemi. To jsme opravdu policejni stat? Radovy policista na zasahu jiste nic nevedel, sama policie v nekterych bodech zezinformovala, proc? Kdyz chtel nekdo odejit, tak mu v tom branila, no to je uz vrchol? Kdyz meli odejit a oni je nechteli pustit, co ma dotycny delat? Proti tupe sile a rozkazum toho jako jedinec nikdy nikdo moc nezmuze…
  Co mi muzeme delat, jit demonstrovat? Jsem alespon pro tuto ukázku sveho vzodru, nic jineho nemuzeme. Policie znicila pri zasahu vse co mohla, pole, aparatury, auta, haji se nicenim sousednich pozemku a ilegalni party. I kdyby to tak byla, jakmile bych tam byl na nejakem pozemku, oni nemohou tamvkrocit, vyjma toho ze je tam pachan tresni cin. Kdyz bych je upozornil, ze tam nemaji nic delat, tostal bych tomfou pres drz..
  SILNE se mi to nelibi a jsem proti cele akci, která se konala. Musi z toho byt vyvozeny dusledky a to na vsech msitech ktere s tim meli co delat.
  Taky by me zajimalo jake byly měli byt podle predpokladu celkove skody způsobené techari (tim ze by policie jen asistovala a neblokovala a nezasahovala) a tim ze policie zasahla a blokovala co se dalo.
  enjoy muj nazor a fakt mame POLICEJNI STAT

 • Policie mlátí vaše děti, jo? Když jste srali na jejich výchovu, dovolili jste, že se z nich stali anarchofeťáci, kterým není nic svatý, tak mají, co si zaslouží.

 • Souhlasím bezvýchradně s napsaným článkem. Je mi jak už jsem uvedla 55 let. Ale od pátku od rána, co jsem v rádiu slyšela co se děje na dálnici, jsem špatná, chtělo se mi brečet z té bezmoci a  k vůli té nebetytčné blbosti přdstavitelů naší státní moci. To jsem ovšem ještě netušila že to půjde dál, až na další násilí na té luce. Jsou to naše děti, ať se baví jak chtějí, naše generace byla vyplašená,nesvobodná. Více tolerance ze strany obyvatelů
  přilehlých vesnic by neškodilo.Však by to netrvalo celý rok, jen pár dní a mladí by vybili svou energii a hotovo.
  Že pak byli agresivní? No. to já to jenom poslouchám v rádiu a v televizi a také bych vzteky praskla. Už nebudu psát do MF
  myslím, že v tomto národě jsou ještě rozumní lidé i v naší generaci /duchem mladí a nezapoměli/ a napsali to za mě. Jám mám dosst jiné práce. Prosím, prosím ať jim to neprojde. Jak mám pomoct?

 • [122]A z té fašistické – prosím bez úvozovek, protože fašisti to jsou myslí i srdcem, které nemají – poslušnosti a dodržování zákonů jde naprostý strah. To je skutečné nebezpečí pro nás pro všechny. Fašistům a vyholeným lebkám fuj. Jsou to skuteční chudáci, kterým chybí lidskost v těle. Jsou to namazané stroje. Je mi jich líto. Fakt.

 • Velitel brutalniho zasahu (czech-tek) je byvaly estebak Frantisek Pachl zastupce policejniho reditele v Tachove, uvedeny na Cibulkovi pod r. c. 178418

 • ten zásah schvaluju. Ty děti by se tam ani neměly pouštět. je to chyba rodičů a splečnosti, že vychovává takovej odpad.

 • Ja jsem tam byl a rad bych rekl vsem co tady pisi ze vodni dela byla pouzita pouze k schlazeni policistu apod. sezente si vsechna fakta nez vypustite takove kecy. Zasah byl naprosto neprimereny a velmi drsny bylo tam pres 50 zmasakrovanych lidi. Policie az do posledni chvile blokovala vsechny pristupove cesty na pozemek a pak nas hnala prave pres ty pozemky kvuli kterym zasah zacal takze jestli doslo k nejake jejich devastaci tak az pri policejnim zasahu.

 • Technicka otazka:
  Mate nekdo zkusenosti/informace jak probihaji podobne akce v okolnich zemich (Rakousko, Nemecko)? Nejak si tam nedovedu predstavit pouziti letosniho, natoz lonskeho modelu v CR…
  Nebo se mylim?
  MT

 • byl jsem svedkem, ze minuly tyden objizdela policie vsechny obecni urady v CR a pozadovala po starostech okamzitou informaci o vyskytu CzechTeku.

  Jsem si tak rikal jestli uz maji alespon jedno trestni oznameni kdyz utraceji tolik za beznin a platy tech policistu, kteri takto objizdeji obecni urady. Skoda, ze se nesnazi stejne i v jinych oblastech svych povinnosti…

  Musim rici, ze me techno- ci podobne akce vubec neberou a te muzice uz ani nemluce a ze jsem si o tom dosud myslel svoje, ale ted jsem jednoznacne na jejich strane. Skoda ze nejvetsi xenofobove s hubou plnou socialniho porozumeni jsou nasimi politickymi vudci….

 • Policie zmlatila nase deti 🙂 No, dost mimo bych rekl. Nevim jak na to pan Zandl prisel, do teto chvile jsem si vazil jeho nazoru, ale tohle je zcestny. Pekne je ze maji povoleni na uzivani pozemku, ale druha vec je, ze ten pozemek je uprostred jinych pozemku, kde neni zadne povoleni k jejich uzivani ( rozjezdeni auty a odhazovani odpadku…) Pokud by CzechTek byl organizovan jako jine akce, nikomu by to asi nevadilo. Ale usmyslet si party pro nekolik tisic lidi, do posledni chvile to tajit, delat problemy… nedivme se jak to dopadlo. Osobne fandim Policii, prestoze ji moc v lasce nemam. Pri pohledu na zablokovanou dalnici, kde se technari valeji po zemi a piji vino, sem jen valil oci. Zkuste vzit sve kamarady a uablokovat dalnici v Nemecku, nebo jinde 🙂 Myslim, pokud splni vsechny zakony a vyhlasky at si pari a smazi treba do rostrhani tela. Neni neco jako ohlasovaci povinnost takovych akci ? Meli by mit vsichni stejne podminky. Ne pro technare jine, jen proto ze jsou vsude vystrceni a poslouchani mensinovou hudbu. To je jejich problem a svoji cestu si zvolili. Ziji ve spolecnosti lidi a musi se ji prizpusobit, jako to delaji jiny. Vsem smazkam, co mi ted budou nadavat do magoru jen vzkazu at pouzivaji hlavu. Take at si uvedomi ze jim nekdo ponici mozemky a oni nemuzou nic delat. Jen divat na ten bordel, ktery tam pak zustane. Pristi rok, budou take na strane Policie a zakonodarcu. At byl postup jakkoliv tvrdy, ma muj souhlas. Nemuze si tady kazdy delat bordel kdy a kde se mu zachce. Demonstrace v Praze na Letne ? Utopie, podivejte se na to, ze majitelne okolnich pozemku k nicemu souhlas nedali. A maji dle zakona pravo o tom take rozhodovat !!! Hezky den vsem a hlavne pevne nervy 🙂

 • [137] tohle je čistá provokace a né akce o hudbě

 • [268] Jsi sto let za opicema a nevíš která bije. Mám dva syny
  obá slušní a vzdělaní jeden je teď v USA, jinak by tam byl také. Ale co budu ztrácet čas se zabedněmcama….

 • byl si tam ze mluvis o použití vodního děla na ochlazovaní??????

 • Porovnávání s rokem 1989 je naprosto mimo. Tehdy byla totalita, dnes je demokracie. Nedokonalá, ale je. Soudy jsou principiálně nezávislé. A pokud se někomu nelíbí politické zřízení a chce ho změnit, má na to právo, ale proč to potom ve svém manifestu nenapíše, a naopak jen zdůrazňuje "my se chceme jenom bavit". BTW, v roce 1989 na Národní také nešlo o žádnou bitku s policií.
  A jak už jsem uváděl, v kolébce demokracie podobné akce zcela zakázali už před 11 lety: http://www.blisty.cz/2004/8/6/art19229.html

  [197] cituji "no rekneme ale cela "devastace" a pripadne i otravovani mistnich obcanu, jakozto i niceni pozemku a podobne vznikla az diky tomu co predvedla policie a jeji zasah"

  To je ale zaměnění příčin a následků. To jako třeba když vám dá revizor pokutu, tak zmlátíte spolucestující a rozřežete sedadla a pak řeknete, že to byla vina toho revizora, že vás rozčílil? S tím zablokováním dálnice je to totéž. Teknaři úmyslně a vědomě obtěžují nezúčastněné lidi a svádějí to na policii, aby získali sympatie – a kupodivu jim na to ledaskdo skočí.

  Policie vůbec být v právu nemusela, ovšem jednala na pokyn na místě přítomného státního zástupce, a jak už dříve policejní prezident opakovaně vysvětloval (jestli je to pravda nevím), tak pokud jedná policie na pokyn státního zástupce, nemůže jednat nezákonně. Ostatně to bude ještě jistě obsahem dalšího šetření.

  V každém případě není adekvátní reakce neposlechnout policii a pak se ještě divit, že policie si své příkazy vynutí násilím. Tak to prostě je v každém právním státě, že se nevyplatí policii neposlechnout.

  Když chtete jít na houby do lesa a policie vás tam nepustí a její důvody se vám nezdají, tak po ní také začnete házet zápalné lahve?

  Někdo tu rozděloval lidi na ty, co se chtěli bavit a co se chtěli poprat. Včera to bylo docela dobře vidět – těch druhých byla výrazná menšina, asi 1000, zato dokázali řadu řadových policistů, kteří o zákroku nijak nerozhodovali, vážně zranit. Když už, proč nešli za tím státním zástupcem? Proč se tito teknaři nebo výtržníci, jak chcete, mstí na lidech, kteří za nic nemohou? Proč při odchodu demolovali, co jim přišlo pod ruku?

  Když se mi děje sebevětší nespravedlnost, tak mě to nijak neospravedlňuje, abych kvůli tomu napadal někoho, kdo tu nespravedlnost nezpůsobil. To je základ přirozené lidské slušnosti, která přes všechny deklarace mnoha zúčastněným chyběla.

 • [268] Jakej ODPAD? Jsem dospělá podnikatelka s obratem firmy nekoloka desitek milinoů? A to jsem odpad? Jen pro to, že mám jiný vkus na zábavu a kultur než Vy? No to snad nemyslíte vážně.

  P.S. platím řádně daně a rozhodně si nepřeji aby z nich byl financován takovýto policejní zásah!!!!!

 • [1] to jsou děti,ta banda feťáků?jen se na ně podívej!Málo dostali,měli jim přidat!

 • [1] to jsou děti,ta banda feťáků?jen se na ně podívej!Málo dostali,měli jim přidat!

 • Sem slyšel, že BUBLAN je bejvalej farář z Charvatské u Břeclavi!!!
  To nám to pěkně začíná paní Majerová, řekl Švejk. Věděj, že Stalin byl taky nějakej ten pobožnej, co ho ten pán Bůh opustil a von pak posral vechno co moh?

  Oni po vás písní a vy po nich pendrekem. Jak z BAJBLE vystřižené.

  HNUS, ZNECHUCENÍ.
  CHTĚJME DEMISI MINISTRA.
  DNES CZECHTEK, ZITRA PREVENTIVNÍ SBĚRNÉ TÁBORY A POTOM PLYNOVÉ KOMORY.

 • [269] – podle idnes:
  31.07.200509:05

  Při zásahu na CzechTeku bylo zraněno na padesát policistů, pět těžce. V nemocnici skončilo také 15 technařů, například s otravou či frakturou čelisti. Dvacet bylo ošetřeno na místě.

  Tak jak to bylo s tím zmasakrováním?

 • Ty kryple co si to dovolujes tekhle se srat do nasich rodicu ty hovado zasrany nicemu nerozumis!

 • Reakce na komentar od olin

 • Vazeny Pane, tak jim ty sve louky nabidnete. At se tam vyradi dosyta. Zajistete jim pristupove cesty, toalety, kontajnery na odpad, objednejte poradkovou sluzbu, zdravotnickou sluzbu, parkovaci mista, prodejny obcerstveni apod. Vybirejte 100,- za osobu na den. A mozna na tom jeste vydelate. A nebo proc se o to nektery z tech petitisicu lidi nepostara sam? Protoze jim je blizsi nekam tajne prijet, o nic se nestarat, vse zasvinit, v ramci zajimavosti se nechat buzerovat policii, nasrat mistni usedliky, kterym znici majetek. Proste prozit "dobrodruzny" vikend a pak se vsude chlubit jak jsme to zase nandali konzumni spolecnosti. Jak jsme si zabojovali proti globalizaci apod. Proste tohle je jejich styl! Jenomze letos se prepocitali.

 • [281] asi tak ze kecaj, zranenejch flojdu bejt nemohlo vic jak tech technaru. videli sme to 🙁 sou to kecy

 • Tak dost emoci, zkusme to vzit vecne:
  Meli povoleni na poradani hudebniho festivalu? Nemeli.
  Je CzechTek hudebni festival? Je
  Clovek, ktery si pronajal louku tvrdil, ze neporada CzechTek, ale oslavu pulky prazdnin pro 50-100 lidi a ze nevi, kde se tam ten zbytek vzal. Takze kde je problem?
  Kdo se choval slusne, odesel, aniz by se mu cokoliv stalo. Mel jsem tam zname, nepousteli se do sarvatek s policii a nic se jim nestalo… odjizdeli okolo pulnoci naprosto v klidu.
  Uzavrela dalnici policie? Ne, byla to banda cca 150 fetacku, pak se nesmi divit, ze verejnost na svou stranu nedostanou, kdyz bezduvodne blokujou dalnici.
  Zijeme v policejnim state? Nechci hodnotit silu a zpusob zasahu, pac jsem u toho nebyl, ale myslim si, ze policie zakrocit mela, protoze zakon porusen byl. Obzvlast, jestli vlastnici okolnich pozemku podali trestni oznameni, pak neni vubec o cem diskutovat. A muzeme debatovat, jaka byla vyse skody, ve finale to ale neni pozemek nikoho z nas a kdyby byl, asi bysme se na to koukali jinak.
  Finale: at si CzechTekaci uzivaji svoji hudbu, at si maji svuj festival, me je to jedno. Ale at ho poradaji v poklidu jako vsichni ostatni, nezijeme v anarchii, ale v demokracii. A v demokracii by se mely dodrzovat zakony, ktere si demokraticka spolecnost odsouhlasila. Kdyz je nekdo nedodrzuje, at se pak na demokracii neodvolava ve chvili, kdy policie zasahne podle nej neadekvatnim zpusobem.

 • [284] hele jojo tohle je blbost, my nejsme FRAJERI a hrat si na ne nepotrebujem! nemas info ? ta louka byla koupena! za ten voser okolo muze nase SNB

 • už od začátku šikanovala policie účastníky tím že bránila ve vjezdu a mám ten pocit že pokud by tak nečinila tak by žádná třetí strana nebyla

 • [272] samozrejme ze byle pristupova cesta i lesem nebo z vesnice Ujezd pod Primdou ale policie z neznameho duvodu blokovala i tyto prijezdove cesty. Byl bych moc rad kdyby se lide jako vy kteri vedi o problemu ho*no k nemu nevyjadrovali.Akce byla perfektne zajistena jediny kdo delal celou dobu problemy byla policie. Ja jsem tam byl a celou situaci jsem videl.

 • [281] Tohle mi rekl ridic sanitky ktery jel na misto a o tom jestli to byli policisti nebo technari jsem vubec nepsal.

 • [273] BLBE

 • [289] "Akce byla perfektne zajistena"
  Kdyby tomu tak bylo, policie ridi dopravu a pomaha vam, nebojuje proti vam. Shodou okolnosti jsem byl vcera na Benatske noci, vsude kolem silnice tisice aut na mistech, kde se rozhodne nesmi parkovat, parkovaci plochy byly plne, tisice lidi, tisice aut. Policie usmernovala dopravu a organizatorum spis pomahala, rekni mi, proc neblokovala prijezd dalsich lidi (kdyz napr. veskere organizatory zajistene parkovaci plochy byly plne)? Rekl bych, ze to je o pristupu, organizatori Benatske noci meli vsechna povoleni, dohodli se a udelali normalni festival. Organizatori CzechTeku si hrali na free-uletaky, co muzou cokoliv kdekoliv a pak se divi. Takze sorry, ORGANIZACE CZECHTEKU STALA ZA HOVNO, kdyby za neco stala, tak ten festival probehne jako vsechny ostatni hudebni festivaly v CZ = bez problemu za asistence a pomoci policie a dalsich slozek, ktere platime ze svych dani.

 • [70] Byla sem tam a bylo to docela krutý, k nám mladým lidem, kteří tam nechtěli nic než se jenom bavit a kteří byli úplně bezbraný se chovali jako ke zvířatům. Seděli sme u beden jednoho sounsystemu namačkaný na sobě, aby na nás nemohli a oni do nás hlava nehlava házeli slzák, nějakýmu klukovi to urvalo prst…když sme nechtěli běžet mlátili nás obuškama…na závěr vehnali většinu na úzkou příjezdovou cestu…spoustu lidí, kteří šli pěšky mezi to auta, psi a děti.Přičemž řidiči aut byli opilý a všichni sme se málem udusili slznym plynem,díky kterýmu řidiči skoro neviděli na cestu, ani bych se nedivila, kdyby tam někdo někoho zajel nebo ušlapal…nezlobte se na mě, ale ten zákrok byl neoprávněně drsný navíc sem potom četla, že nám měli dát výzvu a tam nikdo o ničem nevěděl, rovnou do nás brutálně šli

 • [268] …to je neuvěřitelný … odpad …sem se snad znovu ocitl v době před dvaceti lety kdy sme byli vpodstatě všichni běžný lidi odpad …. snad chyba rodičů že svý děti vychovali k víře že rostou v zemi kde platí právo kde se podle něj řídí jak všichni lidi tak ale i všichni kdo dohlížejí na jeho dodržování?
  nejsem žádnej technař, ale svoboda v životě je pro mě důležitá…je jasný že svoboda omezená pravidly a zákony podle kterých můžou všechny naše individuální svobody žít pospolu….proto absolutně nerespektuju postup kdy někdo s naprostou bezohledností z pozice hrubé síly zatáčí mým vlastním volantem, bez jakýhokoliv práva k tomu a ještě drze vystavuje problémy z toho vzniklý jako mou vinu.
  chtěl bych aby tohle celý někdo férově vyšetřil, jen kvůli obyčejný spravedlnosti…
  Jak může POLICIE lhát ???? Zaplaťpámbu že v tomhle věku jim to už neprojde.
  Sleduju celej problém na internetu a neodvažuju se stoprocentně tvrdit že pravda je na straně té či té (mám svůj názor ale pravdu je třeba posoudit podle faktů…a ty neznám všechny). Absolutně ale nechápu jak můžu slyšet na rádiu zprávu : "…policie použila vodní děla, dělobuchy a policejní kordon proti TANEČNÍKŮM…"
  Chci spravedlnost, chci žít ve světě kde pravidla mají smysl protože platí pro všechny lidi…. jinak nemají smysl a není se divit čemu že je prostě najednou všichni přestaneme dodržovat a začne tu platit zákon kyje a tesáku ….

 • [279] BLBE

 • [80] No to je přesně to , s čím asi ti debilové počítají, kde je doba roku 1989 ? Kde je soudržnost lidí kteří protestovali na Letné ? Dnes si necháme vše líbit.

 • [292] Jak jiz jste si mohl vsude precist u czekteku neexistuje zadny organizator jedna se o naprosto spontanni akci. Proc se policie chovala tak jak se chovala je naprosto diskutabilni (osobne doufam ze se to vyjasni a doufam ze odpovedni lide za to ponesou nasledky)kdyby od zacatku poustela lidi vcetne aut na pozemek nevznikl by velmi pravdepodobne zadny problem.

 • je smutne jak jsme stale stejne xenofobni a nejsme schopni tolerovat ostatni kdyz se jen trochu odlisuji od naseho "zivotnimu stylu". Nikdy bych do nekterych lidi nerekl, ze budou tak uzkoprsi jak se v techto dnech ukazalo. Asi tu nenavist vuci vsemu neznamemu mame v sobe tak hluboko, ze se s tim neda nic delat. Koho zmlatime a vyzeneme z naseho dvorku priste? Mam trochu strach aby jsme to nebyli nakonec zrovna my sami.

 • [272] Necti tolik ten blesk a mozna se stanes rozumnejsim. Pripada mi ze vlastne vubec nevis o co tady jde..

 • [284] Samozřejmě, že se to dá udělat i takhle… Pronajmout pozemek, k nemu pristupove cesty, toalety, kontejnery na odpad, poradkovou sluzbu, zdravotnickou sluzbu, parkovaci mista, prodejny obcerstveni apod. To by se, ale nevybíralo 100,- Kč ale 300-800,- Kč viz akce typu Open Air field, …. kde bylo také tisíce lidí. Ta akce pak ale vypadá tak, že kolem celého prostoru jsou ploty, fronta u vstupu, prošacování lidí, zákaz přinášet vlastní pití, pokud někdo odejde nemůže se vrátit, hudební produkce je přesně vymezena od-do, nasmlouvaní stánkaři si přijedou cíleně vydělat – proto tam jsou extrémní ceny za veškeré občerstvení atd…
  Jsou to obě podobné hudební/kulturní akce. Avšak na Czechtek může přijet kdokoliv, bez vstupného!!, kdykoliv prostor opustit a třeba odpoledne nebo druhý den se vrátit, mezitím se zajet vykoupat, najíst, můžete si s sebou vzít litry vody, jídlo, stan, přespat na místě, bavit se celý víkend, v přírodě,…
  Pro lidi je to přitažlivé, pocit, že existují věci, které se nemusí stoprocentně plánovat a organizovat, že se za všechno nemusí vybírat peníze. A přeci se sejde tolik lidí i ze zahraničí, hudební produkce mají navzájem pro sebe, zatančí si, pobaví se a zas v klidu odjedou. Dokonce si po sobě i uklidí. Ten rozdíl mít něco vytyčné, organizované nebo free. O to v téhle kultuře jde. Proto to tak dělají a dělat budou. Jednou za rok by se to přeci dalo tolerovat, co?

 • vodní děla tam byla asi tři a policie se chovala agresivně a neadekvátně, bez výzvy začala lidi vyhánět z louky aniž by uvedla jaký jsme spáchali přestupek nebo tr. čin, nebo na základě jakého paragrafu postupují. Těžkooděnci nemilosrdně házeli dělobuchy a slzný plyn po lidech, do aut a stanů. O mlácení lidí kteří fotografovali nebo nestihli odejít a o poškozování jejich majetku ani nemluvě. Lidé kteři nemohli odjet, protože byli pod vlivem alkoholu byli vyzíváni PČR k jízdě vozem pod hrozbou jeho požkození… atd. atd. prostě jak za Hitlera, zní to směšně ale byla to hrůza

 • [301] JJ

 • opravdu!!!!!!!!!!!! V TOMTO KRÁLOVSTVÍ JE ZAKÁZÁNO ZPÍVAT A TANČIT!!!!!!!!!!!!!

 • SMS od znameho: Byl jsem na miste a policiste zasahovali se sundanymi sluzebnimi cisly… jeden tam zmlatil holku, ta po nem chtela cislo a odmit, tak jsem ho chtel ze zadu vyfotit, ale vsichni si stoupli k sobe zady, aby to nebylo videt

 • SMS od znameho: Byl jsem na miste a policiste zasahovali se sundanymi sluzebnimi cisly… jeden tam zmlatil holku, ta po nem chtela cislo a odmit, tak jsem ho chtel ze zadu vyfotit, ale vsichni si stoupli k sobe zady, aby to nebylo videt

 • [241]
  No, tak si to srovnej s opakovanym vyjadrenim tiskove mluvci policie o duvodu zasahu a pak sem zase neco napis. 😛 Mezitim prestan hulakat.

 • Poměrně seriózní článek vyšel na Novinky.cz, veškerá vina za teror je ze 100% na policii a Bublanovi s Paroubkem.

  http://www.novinky.cz/domaci/61931-zasah-proti-czechteku-si-vyzadal-desatky-zranenych.html

 • [267]
  Vubec me to neprekvapuje, pred 20 lety byly na indexu manicky a Plastici, dneska jsou to teknari, jenom lidem s obuskama a vodnima delama porad velej ti sami… Co se taky da cekat ve state, kde si predni politici a (ex)premieri najimaji STBaky jakozto poradce.

  Nekterym pritomnym to je evidentne jedno a neustale omilaji neco o tzv. ilegalnosti CzechTeku, pricemz naprosto zakladni pravni principy, jako je proporcionalita, jim evidentne zustaly utajeny nebo tento argument proste ignoruji, protoze se jim nehodi do kramu. Na koho dojde priste? Kdo se znelibi nasim politikum za dva roky, za pet let? No, hlavne ze ten poradek musi bejt, ze. 😛

 • [281] Petre, pri mlaceni obuskem do davu, navic v kordonu, je velmi pravdepodobne, ze si nekolik policistu zlomi ruku. Pokud pres sebou kropi cestu vodnim delem, tak je velmi pravdepodobne, ze nekolik policistu uklouzne a vyvrkne si kotnik nebo si zlomi nohu. V tomto smyslu to ostatne probehlo i v nekolika online mediich.

  At uz tam policie utrpela jakakoliv zraneni, tak naprosto neverim tomu, ze zranenych policistu bylo vic nez ucastniku CzechTeku, protoze to je uz vzhledem k vyzbroji a vystroji policistu proste vylouceno. Policie opet lze, jako ostatne v tomto pripade jiz nekolikrat predtim. A primarni vinu za veskera zraneni (policistu i ucastniku) nese ten, kdo onen nesmyslny zasah naridil. Mel by veskere vylohy souvisejici s lecenim zaplatit ze sveho.

 • [255] presne..tady nejde o zadnou ilegalitu ci legalitu..ale o mnohem hlubsi principy zakodovane ve vetsine ceske spolecnosti..[171]

 • [172]..takhle je to spravne>:)

 • Souhlasím s Vámi. Ve vedení tohoto státu je jen banda prospěchářských amorálních ignorantů. Stydím se, ale nevím co s tím, mám jen jeden hlas a stejně nevím koho volit. Nejmenší zlo je bohužel poněkud málo.

 • Dovolil bych si poznámku na téma, které zde dosud nezaznělo. Vláda a EU cpe miliony na rozvoj turistického ruchu v regionech, ovšem pokud sem nějací zahraniční turisté přijedou a nechtějí zrovna procházet hrady a mosty, jsou buzerováni, mláceni, potažmo vracení hned na hranicích státu. Opravdu nádherná vizitka naší republiky. A to neplatí jen o Czechteku, vzpomeňte na sraz HellsAngels a další akce.

 • moc moc dík za výborný článek, jeden z lepších, které jsou k máni v té spoustě "správných" a "objektivních" názorů, zaslouzil by si zítra na první stránky novin, jenze to asi tezko, co?

 • Chování premiéra a postup policie způsobily větší škody jak materiální, tak společenské, než jakkoliv zveličené škody které by mohla působit taneční party, kdyby proběhla pouze za profesionálního přihlížení policie.
  Dezinformační kampaň státních složek v médiích spolu s jejím postupem a s postojem premiéra vyvolaly u velké části občanů nenávistný postoj vůči jiné menšinové části společnosti. Dále tento přístup pomáhá radikalizovat mládež, namísto aby byla pozitivně motivována ve vztahu ke státu.
  Pokud by stát v tomto přístupu pokračoval, mohlo by to mít nedozírné následky, např. v současné situaci boje s mezinárodním terorismem.
  Pokud jde o materiální škody – ty vem čert. Ale když už byly záminkou, tak by mě zajímalo, kdo bude louky po vojenské akci policie uklízet a kolik to uklízení plus celá akce daňové poplatníky stálo.

 • Hezky napsanej clanek…. ale… nesnazim se byt ani na strane technaru, ani na strane policie, ale tenhle clanek je proste psanej moc jednostranne. Vzpomente si na lonsky Czech Tek. Policii tenkrat media kritizovala za to, ze zasahla az tak pozde… K organizaci Czech Teku se nikdo nehlasil, technari se chovali zkratka jako anonymni stado…

  Nechci obhajovat adekvatnost zasahu, ale technari si o prusery primo rikaji zpusobem, jakym akci organizuji. Chapu, ze se jim libi ten rebelsky free pristup a ignorovani zakonu, ale pak se nemuzou divit. Diky tomu, ze k zodpovednosti za akci se predem neprihlasi zadny clovek nebo pravnicka osoba, nikdo nenese zodpovednost. Takze kdyz se neco zvrtne a technari zapali les nebo neco kolem znici, neni od koho vymahat nahradu skody.

  Proto mame zakon o shromazdovani – prectete si ho. Je jedno, ze se akce jednala na pronajatem pozemku, podle zakona to neni mozno povazovat za soukromou akci, a tudiz se na ni vztahuje oznamovaci povinnost uradum pet dni predem, a hlavne za ni nekdo musi byt zodpovedny.

  Az si tohle technari uvedomi, muzou se zaradit mezi ostatni organizovane akce, spolecnosti tolerovane. Patrne je policajti taky budou hlidat a sem tam seberou nekoho kvuli drogam (tak jako na fasistickych akcich hlidaji hajlovani atd.), ale nezrusi jim akci jako takovou.

  Jestli jde technarum skutecne o tu hudbu a tancovani, nakonec to akceptuji. Jestli chteji demonstrovat svou nezavislost – maji, co chteji. Svoboda neznamena ignorovat zakony.

  PS: A ze jestli kazdeho z nas stal zasah dve koruny, to uz bych vubec neresil… :o]

 • [316] Uz jsem tady jednou vysvetloval, ze zakon o pravu shromazdovacim se na podobne akce vubec nevztahuje (vcetne prislusne citace), tak nechapu, proc to sem zase vnasis.

 • [285] a hlavne si taky benga za cast neli vetsinu zranenejch muzou sami

 • zajímalo by mě, proč policie rušila v noci ze soboty na neděli noční klid, používáním dělobuchů. na czteku jsem byl přítomen a mohu říct, že když jsem v pátek seděl v obci mlýnec v autě ( rád bych podotkl, že jsem původně vůbec nezamýšlel, trávit čas ve vesnici, která byla zablokovaná automobily, počítal jsem že zajedu přímo na louku abych neobtěžoval občany přilehlích obcí svou přítomností) rány, bouchání petard a dělobuchů bylo rozhodně hlasitější, a bylo slyšet rozhodně do větší dálky, než hudební produkce za páteční noci.

  policie ničeho nedosáhla. akce se konala stejně, lidi jezdili i chodili po soukromích cestách, proč policie nezasáhla hned v pátek? proč nechala párty pokračovat? protože lidem, kteří by si na akci jako cztek mohli vydělat ucházel zisk, a tudíž je akce ilegální. peníze a politika jsou svinstvo

 • [278] plně souhlasím dostali asi málo

 • [74] jakej neadekvátni zásah.komplikujete tu dopravu.Proč nejdete třeba vedle do německa třeba do Waidhausu co tam udělá asi policie s vámi bude vám tleskat .Jděte do háje odhadli jste špatnou lokalitu.

 • [286] je smutny jak se diskuze k takovymu peknymu clanku zvrhla v intelektualni masturbaci nekterych jedincu, kterym neni blby gve sve omezenosti omilat furt dokola to samy.a hlavne, at uz na jedne ci druhe strane si tady nekteri libuji v rozebirani hypotetickych situaci.co by, kdyby.apod.ci legalitou vs ilegalitou akce.nemusim uvazovat nad tim co se tam mozna stalo nebo nestalo, kdyz mi bohate staci uplne tohle, abych vedek na ci strane mam byt:
  1)PCR lhala.a nejen policie ale dokonce i exekutiva CR, aby u vetsiny brainwashovane verejnosti zasah ospravedlnila
  2)u vsech anarchistickejch ci fasistickejch mitinku PCR vzdy jen prihlizi a kontroluje situaci aby se neco nestalo.tak to bylo i s czechtekem.do letoska, kdy policie zasahla jeste nez se cokoli stalo…
  3) vic neni psat potreba, jestli tohle neni dost…

 • Dopredu upozornuji, tento prispevek je ciste subjektivni popis par prijemne a pote dosti neprijemne prozitych hodin na czechteku. Vse co zde najdete napsané bude určitě potvrzen fotodokumentaci od kohokoli z účastníků.
  [26] Preji prijemne straveny den, plnych prijemnych zazitku, ktery ja dnes rozhodne mit nebudu. Proc? Priblizne v 8 hodin ráno jsem se totiž vratil z Czechteku, dobyt, s poztrácenými věcmi, s rozbitým autem a co je nejhorší s šílenou morální kocovinou…
  Na zacatek uvadim (vzhledem k moznemu slovickareni se slovem kocovina), ze po vetsinu doby stravene na tomto "festivalu" jsem abstinoval, neberu drogy, nejsem příznivcem techna. Cehož jsem však příznivcem je občanská svoboda, demokracie a tolerance. Toto všechno bylo na letošním ročníku pošlapáno…

  Jen ve zkratce do Plzně jsme se dostali po přibližně 400 km cesty. Poměrně pozdě (ve 23 hod). z dálnice jsme sjeli asi na 120km (přibližně 15km od exitu na Přimdu)Již dopředu jsme počítali s policejní perzekucí, ale netušili jsme, že nastane tak brzy. Při sjezdu z dálnice celou kolonu vozidel (čítající okolo 50 vozů, kamionů i normálního linkového autobusu) zastavili policiste naprosto bezduvodně na necelých 30 min. Přesto nevznikly ani z jedné strany žádné konflikty. po mírné dezorientaci, vzniklé z velkého množství vozů a z NAPROSTO ŽÁDNÉHO Řízení dopravy, jsme objevili příjezdovou cestu přes obec mlýny, dlouhou přibližně 15km. Byla beznadějně ucpána vozy. Policisté stáli v na náměstí v obci a blokovali dopravu. Při zapadnutí jednoho z vozů před námi se pouze smáli. Bylo na nich vidět, že jsou velmi napjatí. Často reagovali agresivně.
  NEJSEM odpůrce policie, ani tohoto státu (této vlády samozřejmě ano), mohu tedy s klidným svědomým říci, že pokud by policie reagovala přiměřeným způsobem, tj. dialogem, domluvou, nedošlo by k takovému obtěžování okolí, škod na majetku apod. (samozřejmě se našli policisté, kteří se sanžili pomáhat v rámci jejich pravomocí, děkujeme jim)
  V okamžiku, kdy evidentně unavení policisté, dopravu pustili, nastal samozřejmě chaos…Přesto dopravní polisté opět nijak nezasahovali…
  dostali jsme se přímo až do blízkosti dálnice. přivaděč k ní, všechny cesty kolem ní byly beznadějně ucpány. Auta se řadila do 5,6 úpruhů, situaci nezlehčovalo ani to, že vyčerpaní řidiči často nechávali auta zaparkovaná přímo uprostřed silnice…Nedivte se nemohli jinak… Dalničního mostu, přibližně 400m od akce samotné jsme dosáhli přibližně ve 3 hod ráno!!
  Do určeného prostoru vedla asfaltová příjezdová cesta!Beznadějně zaterasená policejními auty. Ty mezitím běžně najížděli do lidí, do nikam nemohoucích aut. Přesto se lidé nenechali odradit a nadále se pokoušeli dostat na místo.

  Jak jsme se a autem dostali na louku? Přímo z dálnice několik odvážlivců vystříhalo plot. Nebyl proražen, jak jsem někde zaslechl. Mrzí mne, že jsem svým chováním ohrozil další účastníky silničního provozu, ale toto riziko se snažil každý minimalizovat. Každý, kromě policistů samotných.
  Jedine další mě známé příjezdové cesty byly z vesnice labuť(či tak nějak) po lesní cestě, pravda krkolomné, ale auta nejzdila přímo mezi lesním porostem!
  O průběhu páteční noci Vam řeknu toto, bavil jsem se svými známými při jediné příležitosti je vidět, vypil pár piv (5-6) Nedá se tedy říci, že bych byl "zfetovaný":)
  Stanové městečko i se soundsystemy a jejich bary se za noc přibližně zdvojnásobila.
  [41] toitoiky patřili policistům. Kadibudkám pro nás bylo stejně jako cisternám s vodou zabráňeno vstupu

  ŽÁDNE ULTIMATUM NEBYLO POLICII ČR PREZENTOVÁNO! Všichni s úžasem pozorovali neustále rostoucí počet valících se dodávek a autobusů, plných těžkooděnců likvidujících přilehlé pastviny, kteří se povalovali v trávě nedaleko do stejně se povalujících teknařů. viz[70]
  Na vše z výšky dohlížela skoro po celý den helikoptera…(a to není benzín na seskoky paragánů:)

 • jo a jeste jedna nepodstatna vec:
  zavreni hranicniho prechodu na nekolik hodin a opakovane zavreni dalnice D5 vam prijde adekvatni k tomu, ze "policie akci rozehnala, protoze ucastnici pachali skody na vedlejsich pozemcichů"/na ktere je ta stejna policie vytlacila…

 • [39] Jen tak pro upřesnění,to nejsou TECHNAŘI,jak se o lidech z Czechtekku pořád mluví v médiích,ale teknaři a systémáci!!!!a to je ROZDÍL!

 • a dobrý je, že pan Václav šroub nemá ani živnostenský list a ani není jednatelem ši společníkem ve společnosti, ketá má oprávnění konat kulturní akce.

 • K nákladům na akci, které autor odhadl na deset milionů na jeden den, snad jen poznámka, že selská logika a maličko trojčlenky zde nestačí. Chápu jeho rozhořčení, ale není snad třeba tak dramatickým způsobem zkreslovat údaje.

  Tak tedy nejprve k zasahujícím policistům. Většina jich pravděpodobně byla ze zásahových jednotek jako je např. SPJ, tedy stálá pořádková jednotka. Tito policisté mají rozvrh služeb upravený tak, že zhruba polovina stavu je ve službě a plat berou i když neprobíhá žádná akce, která by jejich přítomnost vyžadovala. Jednoduše řečeno, plat jim jde tak jako tak. Další policisté byli z největší pravděpodobností staženi jako posily z jiných okresů, kde se žádné mimořádné akce nekonaly. Takže naopak daňový poplatník může být rád, že se policisté za jeho peníze nečinně nepovalovali na oddělení 🙂 Zbytku policistů, kteří nepatřili k zásahovým jednotkám, byla zřejmě služba už předem naplánována k pravděpodobnému datu konání akce nebo za přesčasové hodiny dostanou náhradní volno. No a potom tam také bude pár nešťastníků, kteří dle zákona o policii slouží bez nároku na mzdu. Nejsem si úplně jistý, ale je to něco kolem 150 hodin za rok, které musí takto odsloužit. S plánovaným přijetím nového policejního zákona od příštího roku, to už má být 300 hodin. Zbývá pár lidí, kteří to budou mít zaplaceno jako skutečný přesčas – zanedbatelný výdaj.

  A výdaje za obrněný transportér, vodní stříkač (skutečně se nejedná o žádné dělo), vrtulník a vysílačky? Osobně žiji v představě, že tuto techniku už policie dávno vlastní a rozkodně jí nenakoupila až kvůli rozpustilé tancovačce. Takže zde snad počítat pouze s náklady na pohonné hmoty a amortizaci. Ta amortizace, potvůrka, to je také trochu problém… Takový vrtulník má plánovanou životnost a do šrotu půjde ať bude mít nalétáno nebo ne. Obdobné je to s municí (předpokládám, že zde měl autor na mysli asi slzný plyn atd. a ne 9 mm Luger), ta má také omezenou životnost.

  Náklady na akci šly patrně z letošního rozpočtu MV. A tak jestli policie někde rozhazovala, bude muset jinde šetřit. Nemyslím si, že by MV v souvislosti s jednou tancovačkou, dostalo mimořádné navýšení rozpočtu. Takže nula od nuly pošla.

  Co se týká samotného zásahu policie. Nebyl jsem tam, ale zákon platí pro všechny stejně a hodnocení zákroku ponechávám na právnících. Spíš se podivuji tomu, že kdykoli je veden nějaký zákrok proti levicově zaměřené straně mládeže, vznikne z toho pokřik a všemožní zastánci lidských práv jsou v pohotovosti. Proč nikdo neprotestuje proti policejní zvůli, když padesát holohlavů v hospodě obklíčí 200 policistů a celý kraj má pohotovost?

 • [325] Zkus to ted vysvetlit nekomu, kdo se na scene vubec nepohybuje

 • [325] Zkus to ted vysvetlit nekomu, kdo se na scene vubec nepohybuje

  Jinak muj předešli report byl bohuzel ze 2/3 omylem vymazan, tzn. omlouvam se, ale psat znova na to nemam!!

 • [327] Rozdíl je v tom, že nacisté (ne skinheadi-to je trošku o něčem jiném) ohrožují přímo stát, občanskou společnost apod. anavíc proti nim se nezasahuje a už vůbec se nazasahuje s takovou razanci jako v pripade czechteku

 • [326] A proc by proboha mel mit zivnostensky list?!

  145/1991 Sb., §2

  Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na
  vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto
  zákonem.

 • tleskám za perfektní shrnutí situace, tangero je v tomhle vedle jak ta jedle.

 • [70] to co se stalo me fakt moc prekvapilo a jeste ted to vsechno de mimo moje chapani.Sem rada,ze se k tomu vyjadril taky nekdo uplne jinej.Dobrej clanek…

 • Hodne chapu s lidma kteri maji CzechTek za svoje odreagovani od ruznych zalezitosti, chyb, prace a osobnich duvodu……..
  Odsuzuji policii za to, co jsem cetl a o cem jsem slysel a proto chci podotknout, ze pokud tohle policii projde tak budeme zit BOHUZEL v policejnim state a to se radsi odstehuju jelikoz jim bude prochazet vsechno a nebude jim nic svobodnyho. Preji mnoho stesti v protestu!!!

 • Priste by mozna stalo zato pozvat vic lidi s tisku, kdyz rikate ze se policije chovala tak nelegitimne;-)

 • Priste by mozna stalo zato pozvat vic lidi s tisku, kdyz rikate, ze se policije chovala tak nelegitimne;-)

 • [6] Tady jde asi o to,že z Czechteku nejdou žádné peníze státu-nic se zde nedaní- lidé od systémů za prodané občerstvení pokryjí leda tak náklady na benzín a pronájem pozemku. Toto je, myslím,hlavní trn v oku naší ziskuchtivé vlády. Proč by jinak nikomu nevydil např. Hiphop kemp, kde (co si budeme povídat)marihuana zavání široko daleko(nic proti!).Proti Czechteku tu panuje apriori zášť- vždyť policie ještě předtím než měla jakékoliv informace o tom,zda bude party legální či ne, vymýšlela z čeho všecho by nás "sfetovaný podivný existence" mohla obvinit. Neříká se tomu podjatost, nenávist a v nejvyghrocenějších případech diskriminace?
  Jinak moc dobrej článek-díky!

 • [325] Jasny, vsak se tam hraje freetekno a je to Czechtek(c23chtek), ale myslim ze ted je to uplne jedno! Dulezity je ze policajti bez jakyhokoliv prava zasahli uplne bezduvodne tvrde a myslim si ze tu louku ponicili o hodne vic nez samotni teKnari!!! Tak taky doufam ze jim policie z nejakyho fondu(a ze jich maj pozehnane alespon prispeje na obnovu louky! ;oD stejne si myslim ze se bude skoda pohybovat max do 50.000,-!

 • Tohle uz je opravdu vysmech:


  Tachovský okresní policejní ředitel Jaromír Kníže odmítl nařčení z brutality…

  Zákrok byl podle něj opodstatněný. Policie měla předběžnou zprávu soudního znalce, že pokud technoparty bude probíhat, škoda překročí 5000 korun. V takovém případě jde už o trestný čin, což dalo policejnímu zákroku oporu v zákoně.

  Takze policie to tam podle vyjadreni pana policejniho reditele zmasakrovala, aniz by k tomu trestnemu cinu, ktery uvadela jako oficialni duvod zasahu, jeste vubec doslo?!?!

  Kde to proboha zijeme?!

 • [337] Chyba…
  … policie ještě předtím než měla jakékoliv informace o tom,zda bude party legální či ne…

  Na akci takových rozměrů potřebuješ povolení od úřadů, a to předem. To právě zabraňuje situacím, kdy by nebylo jasné, zda je akce legální,

 • [6] ……….myslíš hysterické ?……………

 • [339] No za bolševika tě přece taky mohli odsoudit za něco, cos neudělal, ale určitě zamýšlel udělat!

 • Hmmmm…
  Policie zmlatila nase deti… Rekl bych, ze Tangero asi zesilel (nejenom kvuli tomu bulvarnimu nadpisu).
  Policie tam hajila zakon uplne stejne jako policie kdekoliv jinde v zapadni Evrope. Nic vic, nic mene. Proc myslite, ze se ta akce konala kazdy rok v Cechach ? Evidentne proto, ze az do roku 2005 zde nebyl nikdo, kdo by mel odvahu zjednat poradek.
  Dam k uvaze jiny bulvarni nadpis:
  "Na akci CzechTech fetaci uci nase deti brat drogy a nerespektovat zakony. Policie tomu necinne prihlizi". CO JE LEPSI ???

 • Autor článku píše velmi emotivně ale svoji pravdu prezentuje dosti demagogicky.Jestli to co napsal myslí naprostro vážně a nechce si pouze přihřívat politickou polívčičku na současné situaci jako třeba pan Langer, Štětina a jiní,divím se, že třeba sám nenabídne své pozemky o kterých se zmiňuje pro pořádání podobných kulturních akcí. Možná, že by se tím zviditelnil víc, než tímto článkem a opravdu by něco pro "své děti" udělal.

 • 90 procent tech lidi ze stejne smazi? kde to zijes? Jsou to proste lidi co se chtej bavit, particka co ja znam (pac na CzT jsem zatim nebyl, skoda) jsou vsechno vysokoskolaci co si daji tak maximalne cigarko a panaka… par dni zapari, uklidi po s obe a jedou zase domu studovat architekturu, ekonomii, nebo obrabet zelezo vzdyt je to jedno ksakru…

 • [342]
  Jasne, neznasilnil jsem, ale naradi mam…

  [343]
  Policie hajila zakon tim, ze ho sama opakovane porusovala?! A doma jsou vsichni zdravi?

 • [345] Jste nejspis hooodne naivni.

 • [305] máš pravdu protoze jsem tam byl taky a bylo to maso.policajti tam mlatili hlava nehlava a vsechny co se jim dostali pod ruku,i ty co se nevzpirali.proste tady mas at si to pamatujes!!!!!!!!!!!!!a me malem prejeli dodavkou,kdybych neuskocil tak ted lezim taky v nemocnici.a na vlastni oci jsem videl jak tri poliicajti nabehli na jednoho co uz nic nedelal a zmlatili ho.problem byl ze stat s touho nema ani korunu a radsi da z nasich penez at se pobavi a neco se aspon deje,a prito jsme jen chranili nase veci a aparatury.to je jak kdyz chces neco vzit psovi co je jeho,tak ho taky musis zmlatit.a to nejsou levny veci.ale jinak nez prisli tak to bylo super pobaveni a vytahnuti trochu z realiti.tak zdar a pristi rok se zas tesim.cus

 • Pár fotek z CzechTeku poďte všici na Letnou

 • [346] Rad bych zde videl fundovane pravni posouzeni toho, kde policie porusila zakon. Jinak vas budu povazovat za uplne obycejneho zvanila, ktery ani nevi o cem zvani.
  Na druhe strane neni takovy problem si najit nazory pravniku, ze kterych jasne vyplyva, ze zakon byl jednoznacne porusovan na strane organizatoru akce.
  Ale koneckoncu, proc se s fanatiky jako vy a rada jinych hadat. Kdyz chce nekdo rvat hlouposti o policejnich statech a fasismu, presvedcit se neda nicim.
  Malo platne, lidska spolecnost je zalozena na urcitych pravidlech. Kdyz je nedodrzuju, zcela po pravu dostanu pres hubu. Nechapu proc by Ceska republika mela byt v EU vyjimkou. Nechapu, proc bychom meli necinne prihlizet porusovani pravidel, proc bychom meli necinne prihlizet, jak paraziticka banda uci deti fetovat a pohrdat zakonem. S temito neserioznimi a krajne nespolehlivymi lidmi mam osobni zkusennost a vim, ze po dobrem to mozne proste neni.

 • tohle udělat na Love Parade v Berlíně tak mají z Berlína trosky jak po válce.Nechci nabádat k násilí,myslím si že policejní zvůle a státní garnitura dosáhla vrcholu.No budou volby a tam může každý občan položit těm našim charakterově pokrouceným politikům,na jejich mitíncích jednouduchý dotaz co k tomu chtějí říct.Ti lidé měli platnou smlouvu o pronájmu a Policie na příkaz jeho veličenstva Paroubka překročili zákon a svou pravomoc.Budu rád pokud vyčistíme politickou scénu od takových parazitů a pošleme je za mříže za soustavné krádeže,podvody a svévolné obohacování.

 • tohle udělat na Love Parade v Berlíně tak mají z Berlína trosky jak po válce.Nechci nabádat k násilí,myslím si že policejní zvůle a státní garnitura dosáhla vrcholu.No budou volby a tam může každý občan položit těm našim charakterově pokrouceným politikům,na jejich mitíncích jednouduchý dotaz co k tomu chtějí říct.Ti lidé měli platnou smlouvu o pronájmu a Policie na příkaz jeho veličenstva Paroubka překročili zákon a svou pravomoc.Budu rád pokud vyčistíme politickou scénu od takových parazitů a pošleme je za mříže za soustavné krádeže,podvody a svévolné obohacování.

 • [350]Prectete si komentar 339 a odkazovany link, pak se chytte za hlavu a reknete si: "Jezismarja, ja jsem ale vul". Ano, spolecnost je zalozena na urcitych pravidlech, ktera policie (narozdil od ucastniku) *evidentne* porusila a policejni reditel je takovy debil, ze verejne prizna, ze policie zakrocila bez pravniho duvodu (na zaklade nazoru treti osoby, ze by mozna mohlo v budoucnu dojit ke spachani trestneho cinu).

  V pravnim state je obcanum povoleno cinit vse, co zakon nezakazuje, zatimco statu je povoleno cinit pouze to, co mu zakon vyslovne povoluje.

  Pokud vam vyse uvedene nestaci a nepovazujete to, co se zde odehralo, za naprosty skandal, pak mohu pouze doporucit, abyste se neprodlene hlasil na personalnim odboru policejniho prezidia, pripadne tamtez na MV. Svou naturou tam bezesporu zapadnete.

 • to si ti esembaci asi opravdu nasr…..do bot

 • hiphopaci a techari
  nemeli to byt technari?
  techari cuchaji toluen a nejezdi na czechtek..
  a hiphopaci v male mire…

 • to si ti esembaci asi opravdu nasr…..do bot

 • Domnívám se, že přímé náklady na tuto policejní akci jsou vyšší než 25-30 milionů Kč. K tomu bude nutno připočíst náklady na zdravotní péči, nemocenskou, škody na pozemcích a okolních obcích, náhrady škody (soudů budou haldy)… Kolik to bude celkem? 50 milionů?! Možná. Tahle předvolební reklama ČSSD se, doufám, nevyplatí.

 • [6] [6] …mimochodem mistnim to nevadilo (myslim tek, policejni zasah jim vadil)

 • [353] Vazeny. Bylo podano nekolik trestnich oznameni majiteli prilehlych pozemku, ta paraziticka banda neopravnene pouzila cizi pozemky k pristupu na ten udajne pronajaty. Relativne snadno lze prokazat distribuci nepovolenych drog na teto akci. Dal jiz o tom nehodlam diskutovat a nestastna vyjadreni medialne neobratneho policejniho reditele me ve svetle techto skutecnosti nezajimaji.
  Jak jsem psal. S fanatiky nema diskuse smysl.
  Chapu. Je to tak jednoduche, hajit tady smazky a pouzivat jejich bebicka jako zaminku k vyrvavani o policejnich statech. Zamyslet se, to uz je mnohem slozitejsi.
  Koncim, svoje jsem rekl. Dekuji policii, ze tentokrat ty prachy, o ktere me pripravuje stat na danich, vyuzila efektivne a ze konecne muzu mit pocit, ze ziju v civilizovanem evropskem state.

 • [359]
  Ano, trestni oznameni mela policie standardnim postupem vysetrit a ne tam poslat protiteroristicke komando. Stejne tam mela standardnim zpusobem vysetrit pripadnou distribuci drog.

  S fanatiky nema diskuse smysl, v tom naprosto souhlasim. Zamyslet se je taky slozitejsi, evidentne zejmena pro vas. Dobra rada – dejte si jednu do hlavy pendrekem, pripadne nekdo z policistu vam jiste rad poslouzi.

  Na dovolenou vam doporucuju vylet do KLDR, na Kuba, pripadne do Beloruska, urcite se vam tam bude libit.

 • [17] ke schlazení poldů byla vodní děla?tak to máš teda nepřesný informace, ja tam byla a mam to natočený.A byl to útok spíš jako proti teroristum než tancujícím lidem.Hrůza!!!Jak někdo může psát takový kecy nesmyslný.

 • [360] Blbostmi o Kube a KLDR jste to dorazil. Tak cau.

 • [39] Czechtek je z mého pohledu téměř padesátníka více méně spontánní akce bez pevných pravidel a organizační struktury, která je protikladem nejrůznější komerčně-reklamních kulturních akcí. Generace našich dětí se holt vyvíjí a jedna její část má pro většinovou společnost názory nepřijatelné, které je přímo i nepřímo ohrožují ohrožují. A těžko po nich můžete požadovat "běžné" postupy, když právo shromažďovací je jasné. Historie se opakuje. Bití odpůrců je dlouhá století oblíbený prostředek diktátorů. Preventivní zásah čacké české policie je jen obrazem idiocie naší politické elity, bez ohledu na to, jestli jsou to bývalí bolševici nebo chartisti. Hezké heslo bylo použito v Paříži v bouřích v roce 1968: To není revoluce, Sire, to je mutace!

 • [70] [89] Tak s tím plně souhlasím. Taky bych to poslal do tisku.

 • Hele, nedá se považovat CZTK za, řekněme, "náhodný sjezd" mnoha lidí? Protože se opravdu nikdo nezavázal organizovat to tam. Vlastně jen zodpovědný člověk řekl, že na jeho pozemku smí Ti lidé být. Oni (by) přijeli po asfaltce na jeho pozemek a tam si zatančili, protože "náhodou" jejich kamarádi zadara pouští hudbu ze svých aparatur. A pár lidí, co měli náhodou pivko na skladě tam rozbalilo stánek.
  Je to stejné, jako když se někde u moře sejde pár tisíc lidí na pláži a někdo jim tam začne hrát. Viděli jste někdy na pláži 500 toitoiek a cisternu?
  Jestli existuje zákon, který zakazuje si sednout na louku, kde už sedí X lidí, pak je špatný.

 • [362]
  Aaa, zrejme zaslouzily soudruh, nyni po prevleceni kabatu zaprisahly obhajce nedotknutelnosti soukromeho vlastnictvi, ze… 😀

 • [111] jezis ty se debil :o) Kolikrat jsi ve statech byl heh? Samozrejme ze u sebe muzes drzet alkohol, jen ho v mnoha statech nesmis pit na verejnych prostranstvich a kdyz si ho neses domu tak zabaleny. Vazne te nenuti abys flasku lopnul v obchode… vazne se bavim jak nejvic kecu na USA maj lidi co tam nikdy nebyli…

 • [350] no to si snad delas prdel?!tady preci nejde vo nejaky tvoje parazity co ucej tvoje deti fetovat,nechces se prihlasit k policajtum?zasnu jak morbidni egoisticky ouchylove sou schopny vubec sami sebe povazovat za zdravemyslici tvory..

 • Nejsem smazka, a techno posloucham, nechapu lidi kteri si mysli ze jedine fetaci a podobna "havet" muzou poslouchat tuhle hudbu. Na komercnich festivalech se taky fetuje ve velkym, at uz jsou tanecni nebo treba rockove, drogy tu jsou, budou a jsou vsude. Nehazejte vsechny do jednoho pytle. Na CZTK jsem byl az do zasahu a jestli vodni dela pouze hasila ohnicky tak v tom pripade asi mnoha technarum horely vlasy.

 • [368]
  Bohuzel si sranda nejspis nedela; i takovi ziji mezi nami a co hur, maji taky volebni pravo. 🙁

 • [241] Tak předně si myslím že tato debata patří asi mezi nejobjektivněší za to díky. Ale k milému tralalakovi, ty jsi musel chodit do školi z Bushem né? Nejdřív střílet a pak se ptát. Pracuji jako bezpečnostní manažer obchodního domu a kdybych postupoval tak jako PČR v tomto případě tak jsem dávno na dlažbě.

 • To co se tam stalo se nehoráznost. Policie si myslí, že je všemocná. V jiných demokratických státech by se něco takového nestalo. A pokud, tak bych očekával okamžitou rezignaci policejního prezidenta a těch, kteří vydali rozkaz: "Chyťte je, svažte je, mučte je!".

  Policisté, kteří zasahovali podle mě ani nevěděli, proč tak činí. Prostě dostali rozkaz shora.

  Já sám takovouto hudbu neposlouchám, na takovéto akce nejezdím, ale podle toho, co jsem viděl a četl, je to naprostá drzost.

 • [363] Pozor, ja nerekl, ze obhajuju brutalni policejni zasah. Jen rikam, ze kdo se byt nechtel, nic se mu nestalo, mel jsem na akci radu kamaradu. A za sebe, generaci tech deti, co se chteji bavit rikam, ze se dokazu bavit i na legalnich akcich a nemam s tim problemy, policajtum nedavam do kurev ani se s nima nemlatim, maximalne se jich zeptam, kudy kam, abych nestal v kolone nebo mel auto zaparkovany na miste, kde mi ho nevykradou. Jestli nekdo dostal poradne na budku, byli to lidi, kteri se tam neprijeli bavit, ale pobit, uz tady par lidi reklo, ze Francouzi byli tvrdi, mi znami co tam byli taky rikali, ze Ti, co se byt nechteli, mohli odjet normalne, Ti, co se chteli mlatit, dostali na budku. A mimochodem hrdinum, co ze 100 metru dalky nadavali policajtum do kurev a hazeli na ne lahve, taky odjeli, aniz by se jim neco stalo, ja byt tam, tak bych treba kretenovi, co zmrzacil policajta tak, ze ochrnul, rozmasiroval hubu pendrekem, protoze policajt jen plnil rozkaz a delal svou praci, zatimco fetacek si vybijel svoje emoce. Az budu cist, ze policajti zmrzacili naky ucastnici technoparty, asi budu taky nadavat, zatim to ctu naopak (a nejen ctu, mam to od lidi, co to videli na vlastni oci).

  [369] Hehe, to je videt i tady v diskusi a vsude, mnoho technaru melo horky hlavy a potrebovali zchladit 🙂

  [335] Lidi z tisku tam byla spousta, jak v hloucku s novinari, tak primo mezi technari, ver mi, ze MF DNES tam mela nejmin 10 lidi a kazdy vetsi medium minimalne 2. Jenomze novinari nejsou ovlivneni emocema, vidi obe stranky mince, takze nepisou clanky, ktere by technari chteli cist… Ostatne Ti nadavaji, ze verejnost vidi jen to, ze oni neco delali nelegalne a opiraji se o jednu vec, ale na svych strankach taky linkujou jen to, co se jim hodi do kramu, takze nejsou o nic lepsi 🙂

 • [243] Kecy, kecy, kecy… padlo tady, že přístupová cesta na pozemek byla asfaltka… souhlas hasičů, souhlas hygieny… pokud byl porušen zákon, tak šlo stále jen o přestupky, které by musel zjistit a následně porušující osobu sankcionovat příslušný úřad, ale ne napadat předem Policie v plné zbroji.

 • [327] Cituji: Obdobné je to s municí (předpokládám, že zde měl autor na mysli asi slzný plyn atd. a ne 9 mm Luger), ta má také omezenou životnost.

  – takže z toho mi vyplývá, že policie měla bombičky se slzným plynem, kterým docházela doba použití – tak je honem spotřebovala, naházela je lidem do aut, paráda, to jsem zvědavá, co se bude dít, až bude docházet životnost u zbraní těžšího kalibru.
  A že rozpočet M vnitra se tím nezvýší, protože když teď moc rozfofrovali, budou muset příště víc šetřit? No to je právě to smutný, že se šetří tehdy, kdy by střežit zákon bylo opravdu potřeba.

 • [372] Mas pravdu, v jinych demokratickych statech by se neco takoveho nestalo, protoze jak uz tady nekdo psal, vsude jinde jsou podobne akce zakazane, nikdo si netroufne tam neco podobneho udelat a kdyz uz se o to pokusi, tak to policie rozprasi jeste driv, nez se to uskutecni. A nebo jsou legalne nahlasene a organizovane, podobne jako Love Parade v Berline. Chyba policie podle me byla, ze v noci z patka na sobotu ustoupila a pustila ty lidi na louku, mela to lifrovat pryc od zacatku.

 • [374] Czechtek 2005 byl podle všech dostupných informací stále zřejmě legální spontánní akcí a ilegální byl především preventivní zásah Policie ČR. O dalším už nemluvě: policie měla podle všech indicií příkaz zasáhnout od politických špiček, Paroubkovi a jeho straně jde po grossově pádu a pokelsu preferencí o to, zalíbit se většinovým voličům, ti zmlácení a jejich vrstevníci k volbám podle statistik nechodí. Policie předpokládala, že akce bude na cizím pozemku bez souhlasu jeho majitele. To jim nevyšlo, takže lhali a lhali a lhali… Pamatujete si ještě jak vloni Gross sliboval pozemky ve vojenském prostoru?! Kecy, kecy, kecy, nic víc.

 • myslím,že máte naprostou pravdu,byla jsem tam včera také…musím říct,že jsem se styděla za to kde žiji.
  Přijeli jsem s přáteli akorát na první razii policie…vešli jsme na louku a proti nám se hnal dav prchající před řadou policajtů a všudypřítomným hustým mrakem nepříjemně dráždícím sliznice a oči.Prostě naprostá stupidita.
  A aby toho nebylo dost,tak,jako pulci v rybníce,se začali shukovat nově příchozí čerňáci….a nechali si poslat řadu sanitek,aby mohli rovnou nakládat….

 • Článek je velmi trefně napsaný a plně se s ním ztotožňuji, děkuji za něj. Je mi líto, viz. reakce, že v naší zemi žije tolik magorů.

 • [374] Zmračený ochrnutý policajt zraněný feťákem, kdo tuhle fámu slyšel? Nebo je právě vypuštěná policejním provokatérem? 😉

 • [381] Citát odsud:

  Policie oznámila, že jeden zraněný policista nehýbe nohama. Podle očitých svědků ho do krční páteře trefil velký balvan, který vyletěl z davu.

 • [380]
  Moc by mě zajímalo, kolik z těch militantních ohlasů (na všech možných serverech) ve stylu "škoda rány, která padla vedle" jsou skutečné názory konkrétních jednotlivců a kolik (nějak hromadně generované?) "spamy" najatých lobbistů-provakatérů zpracovávajících veřejné mínění v číhsi službách. Nebo tok nejde a trpím stihomamem?
  Pokud to jsou nepodvržené pravé názory skutečných lidí, tak s ohledem na jejich množství je to DOCELA PRŮSER.
  A jestli i po tomto bude pokračovat vzestup popularity Paroubka a jeho vlády, je to IMO trpký vývoj 15 let po XI/89.
  Pro mladé jasný signál, aby zamakali na jazycích a kvalifikaci a koukali vypadnout do světa. (Však také, když odtamtud včera v noci dcera přijela, hovořila podobně.)
  Před 15 lety jsem si stýskal, že mi komunisti zmršili nejlepší roky života, a současně blahopřál, že si ještě kus užiju ve svobodném právním státě.
  Teď jsme sice ještě všichni emotivní, nedostatečně informovaní a tudíž sotva plně objektivní, ale už z toho, co proběhlo (bez ohledu na budoucí tahanice právníků, dedfinitivně vyřešitelné jistě až u soudu), je mi opravdu na blití už teď. Že to u nás po 1989 nepůjde snadno a bez problémů, se dalo čekat, ale tohle je vážně příliš.
  It may be time to finally move my old ass abroad.

 • [1] Neda mi to, musím napsat. Tisícový dav si zvyká teroizovat to okolí, kam se tajně svolá. Pokud se tomuto nezamezí, budou nezúčastnění chudáci ponecháni napospas těchto lidí. Ať si techňáci pronajmou nějaký opuštěný povrchový důl a tam se usmažkujou k smrti a prorvou si vlastní bubínky. Nedivte se, že i jiní lidé mají nějaká práva, která si sami nemohou chránit a musí je chránit policie. Takhle mám zničený plot, podupanou a posranou zahradu, orvanou úrodu malin, jablek a blum a důchod mini. Až to bude jako v Americe, tak každýmu, kdo překročí prah pozemku ustřelím klidně kebuli a bude pokoj.

 • [70] Výborný report! Navíc má velkou hodnotu v tom, že popisuje věci pohledem zvenčí.
  Před chvilkou jsem dostal e-mail od kamaráda, takže "Ctrl+C" a tady je naopak jeden pohled z druhé strany:

  "pred hodinou sme dorazili, akurat som docital veci na internete a mozem ti povedat len tolko, ze komunisticke mafisticke praktiky si clovek mohol "vychutnat" z prvej ruky;
  snura 1000 tazkoodencov, ako zacne strielat dymovnice, slzny plyn, rozne trieskavice do ludi, ktori bud tancuju, alebo sedia v skupine na zemi, zacnu ich mlatit hlava nehlava; sam som sa nadychal zo 10 slzakov, co ti poviem ze ziadna radost nie je, nos a oci spalene;
  vodnym delom do ludi to na kratku vziadlenost pekne davali, na nete citam ze na obvlazovanie policajtov.. co su to za klamstva!! pred polnocou to vyzeralo ako na bojisku, taku scenu som snad nevidel ani v top americkych bijakoch, pohlad na rozne clenene luky, kde je niekolko tisic ludi, v noci na roznych miestach svietia policajne majaky, svetlomety, z tejto mely do vzduchu stupa asi 20-30 kudolov dymu, hadzali slzne granaty ludom do stanov, do aut, vyzeralo to ako bojova scena z nejakeho velkorozpoctoveho filmu; nacoz sa rozbehli policajti do lesov vykopat zbytok ludi, ktori spali pri ohnoch, kvoli velkej zime ktora v noci po dlhsom dazdi bola;
  a na zaver, odchod z akcie kam nas navigovali policajti, natrafime dvaja pri takmer uz vstupe na luku na skupinku asi 8-9 policajtov, ktori do nas zacali strkat, kopat, pritom odkial sme, kamos vravi ze z prahy(kde byvame), tak najprv ze kurvy prazacke, a ked som sa ozval slovensky, tak otocil 'tak takovety mam nejradsi, ty mrdko jedna slovenska! tahni vodkad jsi prisel!', sacovacka baglov, a ked nic nenasli, obostupili nas a do nas este par krat kopli, ze nejakemu policajtovi sa nieco stalo, a ci sa citime ako frajeri etc, az sa nam podarilo utiect.."

 • [130]važený mladý muži, možná právě Vás rodiče málo mlátili.. co když je to opačně?co když to jsou lidé kteří jako děti zažili brutalni chovaní rodičů??? neměli nic a jen trpěli??? nejsou to žádní vrazi!!!!! nebo snad někoho umyslně záměrně zavraždili? neberu zadne drogy, myju se kazdy den, nekdy i vickrat, pravidelne si cistim zuby rano a vecer, po kazdem jidle si dam zvykacku abych nemela zkazene zuby, vlasy si myji kazdy treti den, my rodiče jsou velmi pohodový lidé které miluji, muj pes má veškeré očkovaní a pravidelně s ním chodím na kontroly. Veškeré doklady mám v pořádku! nikdy jsem nikoho nezabila, nezmlatila…navštěvuji prestižní školu, i když nejsem z rodiny boháču. zajímám se o umění a v divadle jsem myslím byla stokrat víc než vy. moji přátele jsou jako já…a společně si děláme jednou ročně ten čas a vyrážíme se bavit na czechtek, akci s ojedinělou pohodovou atmosférou kde jsou si lidé "rovni" neokradají se, mohou si popovídat s někým novým a přitom poslouchají alternativní styl elektronické hudby. Co je na tom špatného??

 • tak prominte ale byl Jste tam? jestli ne ptejte se tech co ano…a podle me ani podle tisice dalsich lidi tam nehorelo. pokud vim..[109]

 • [382] Vzhledem k tomu, že to nebylo podle mého monitoringu oznámeno ani ČTK, ani ČT24, nezmiňuje se o tom zatím ani žádná zpráva z odpolední tiskovky tachovské policie, považuji to stále ještě za fámu. iDnes je IMHO bulvár 😉 Pokud jde o fakt, tak už by policie díky použité digitální videotechnice už pachatele musela mít pod zámkem.

 • [29] pro doplnění bordel vznikne tím, že policie zamezilavjezdu kamionů s latrínama a kontajnéry na odpadky. Proč asi? Soudní zanlec pak prohlásí, že pozemky byly zničeny odpadky.

 • ukazka z webu http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/182484

  Tak tedy:
  Pozemek byl, dle zástupců technařské komunity, řádně pronajat, místo bylo vybráno s ohledem na očekávanou hlučnost daleko od lidských obydlí, hygienická opatření byla zabezpečena, voda dovezena.
  Reakce státu, zastoupeného těžkooděnci, byla zcela přiměřená poměrům v téhle zemi.

  Zahájení akce zabránila policie na základě svého vlastního a lživého tvrzení, že má k dispozici písemné prohlášení majitele pozemku o tom, že smlouvu s pořadateli akce vypověděl.

  Je to – podle mého – příklad absolutní policejní zvůle. Jen proto, že si asi potřebují bezpečnostní složky nějak vylepšit popatlanou reputaci, kterou jinak nabírají v boji s organizovaným zločinem a další kriminální činností, se nyní neštítí použít všechny možné prostředky, aby zaznamenaly alespoň nějaký ten bodík.

  A co se zatím povedlo? Podařilo se, pomocí špičkové policejní techniky, zabránit tisícům bezbranných a na poklidnou zábavu kdesi v ústraní připravených lidí, aby se jednou za rok pobavili po svém.

  Akce typu CzechTek jsou organizovány tak, aby se co nejvíce nepodobaly jiným, komerčně provozovaným akcím podobného ražení. K tomu, aby se veselice technařů mohla uskutečnit, pracují její účastníci na svých – jak to nazvat – stáncích, atrakcích, pódiích, a podobně, celý rok. CzechTek by měl být výstavní skříní svobodné zábavy. Loni v Boněnově na Tachovsku jí několik dnů byl. Námitky, které se ozývají proti tomuto festivalu, jsou trapně postbolševicky monotónní. Jde v těch výhradách především o to, nějak mediálně poškodit obraz účastníků – z pohledu státních údů se akce účastní špinavé a smradlavé osoby, pokud možno ještě navíc dlouhovlasé, zfetované a nestarající se o své vlastní pejsky. Trapně si dovoluji upozornit na nápadnou podobnost takto (z pohledu státních orgánů) vykreslovaných asociálů s někdejšími "nepřáteli režimu". Přitom, nějakých šestnáct let po pádu komunistického režimu, by snad už mohlo být obsahem policejní paranoie něco jiného, než jen pouhý vzhled případných účastníků zábavy. Ale co by to asi mělo být? Že se někdo chce pár dní bavit? Za takový úmysl je těžké někomu namlátit, ale v Česku se to daří. Myšlenková policie už rozhání i nezahájené veselice.

  Celou policejní akci, na jejíž publicitě parazituje i premiér siláckými výzvami ministru vnitra, aby bylo použito rázných prostředků, je těžké pochopit. Podobá se, vzhledem k časové posloupnosti úkonů, vystoupení ostříleného hospodského rváče, který si ve skupině náhodných a neduživých návštěvníků pohostinství vybere toho nejslabšího a obviní ho z toho, že se na něj křivě podíval. Když neduživec odpoví, že se nepodíval, neb je slepý, nevadí – stejně dostane od provokatéra přes hubu.

  Na dálnici k Rozvadovu se v pátek odehrál smutný příběh arogantních, náhlým služebně nařízeným snížením intelektových schopností postižených policajtů, kteří se snažili dodržet předem naplánovaný scénář zabránění CzechTeku. Proti smlouvě, kterou nabízel jeden "sebevražedný" dobrovolník z řad technařů, a který se tím jistě vystavil budoucímu trestnímu postihu, nabízel policejní mluvčí pouze lživé tvrzení. Majitel pozemku prý smlouvu zrušil, prý to měla policie písemně, prý ten papír leží kdesi na policejní lampárně v Tachově. Kdo by chtěl podobnému tvrzení asi uvěřit? Smlouvu o pronájmu pozemku zástupce účastníků CzechTeku předložil, proč nebyla policie schopna předložit i svůj tzv. důkaz? Jestli ho neměla, pak šlo o brutální policejní šikanu.

  Na základě svého vlastního lživého tvrzení se poté policie tvářila být přinucena prohlásit akci technařů za nelegální a zaútočit policejní ozbrojenou přesilou na polonahé skoroděti. Bravo! Co přijde příště? Ani se mi nechce domýšlet. Skrz televizi se mi nějaký reportér odpoledne snažil přiblížit zásah policie. O technařích, kteří se chtěli dostat na svůj legálně zajištěný mejdan, hovořil jako o "útočnících". Na tenhle termín si vzpomenu, až mi příště bude policejní komando bránit ve vstupu do mého bytu s odůvodněním, že někde na nějaké policejní stanici leží papír, podle kterého mi ten byt nepatří.

  Je to za hranicemi nejen rozumu, ale troufám si tvrdit, že i práva.

 • [388] V hodnocení iDnes se s vámi shoduji, ale měli na místě své lidi, takže informace asi mají. Nicméně dobrá, nestačí vám iDnes, a co třeba BBC?

  Podle policie bylo při zásahu, který probíhal od sobotního odpoledne do časných nedělních hodin, zraněno 47 policistů, z toho pět zranění bylo těžších.
  U jednoho z nich je podezření na poranění páteře.

 • [384]
  Pane duchodce, to je mi fakt lito, ale proc si nestezujete na policii? Predpokladam stale, ze planovane misto konani vazne nebylo u vaseho kere malin a u vasi blumy, ale na samote u lesa. Takze se zeptejte na policejnim prezidiu, proc tam ty lidi hned v patek nepustili, a k dopisu pripadne prilozte fakturu za maliny, blumy , jabka a zniceny plot.

 • [70] Děkuji za trochu objektivity a rozumné snahy se dopátrat pravdy. Čekám na ni jak na smilování. Byla jsem zděšená už loni a letos mě naše vláda vyrazila dech.
  Co kdo udělal, že s vlastními dětmi zacházíme jako se zločinci? Zbláznili jsme se? Výchova bičem je nemoderní, tak sáhneme po slzném plynu? A nad tím budeme diskutovat, jestli naše děti nejsou agresivní z Pc her(které osobně také nezbožňuji)? Neuniká nám náhodou jádro věci?
  Je mi stydno, úzko a smutno.

 • [9]
  Ano, máš pravdu. To vodní dělo bylo plněno matonkou, aby policie měla správní pitný režim.

 • [122] uprimne ti preju aby te nejakej nacek poradne nakopal do ledvin, az se bude nudit…

 • [390] Otázkou je, proč se podobná akce neodehrává v cizině? Nejspíš to bude tím, že tamní úřady nic takového nepovolí, nýbrž hned tvdě zasáhnou… Zkuste uspořádat takovou akci někde jinde…

 • [392] To je nechutná demagogie, když Vás policie nepustí kam chcete, tak za trest nebohému důchodci vypleníte zahrádku? A svalíte vinu za vyplenění zahrádky na policii? Skvělý příklad logického uvažování.

 • [264] curaku zkurveny

 • [389] Jsou na fotkách zablokovaných aut ty latriny, kontejnery a cisterny s vodou vidět? To je dotaz, ne tvrzení, že tam nejsou. Pro takovou akci jich je potřeba opravdu hodně.

 • [387] – to jsem špatně pochopil odpověď reportérky ČT24, které tam byla, z redakce se jí ptali, jestli je zasahováno vodními děly proti účastníkům a ona odpověděla, že se používají jen na hasení ohnišť. Zřejmě měla na mysli situaci právě v tom okamžiku a nehodnotila celý zásah, nevím, jak to myslela.

 • [392]
  A na koho jineho bych to asi tak mel svalit? Ti lidi urcite nemeli zajem vocumovat na navsi v Hornich Dolnich Vidlakovich pod blumou pana duchodce, meli pronajaty pozemek, kam je policie nepustila. Tak mel pan duchodce jit pozadat policisty, aby ucastniky pustila tam, kam puvodne mirili, nebo aby mu aspon zachranili urodu malin.

  Na pana duchodce by se ale policiste pochopitelne zvysoka a vydatne, protoze meli plne ruce prace s tim, ze plnili vodni dela a do kapes si ladovali granaty se slznym plynem a delobuchy, pripadne se venovali jine "smysluplne" cinnosti, jako je blokada dalnice D5 a prilehlych komunikaci. Z toho nazorne vidime, ze nejake ochrana majetku byla policistum tak leda u prdele. Rozkaz znel jasne – muz s brasnou nesmi projit. 😛

 • vzato z http://www.rave.cz/clanek.php?id=6350

  Zásah je názornou ukázkou toho, jakým směrem se bude v blízké budoucnosti vyvíjet politické, právní a kulturní prostředí v ČR pod vládou této politické kliky: nebetyčné lži vrcholných představitelů státu jako oficální nástroj komunikace s médii a veřejností, udržení mocenských pozic za jakoukoli cenu, postupné omezování základních lidských práv a svobod, neoprávněné zneužívání síly, naprostý nedostatek pocitu odpovědnosti vůči voličům, politika netolerance a represe namísto aktivní a koncepční podpory multikulturní společnosti, aktivní vytváření a otevřená podpora prokorupčního a klientistického prostředí, ryzí amatérismus v jakýchkoli řídících mechanismech na úrovni správy státu i veřejné samosprávy atd. atd…

  Diletantská vláda ČSSD, dlouhodobě neschopná řešit jakékoli problémy současné české společnosti, žije stále v myšlenkových mantinelech postkomunismu a v mnohaletém zpoždění oproti současné realitě moderní a demokratické Evropy. Je řízena jedním premiérem ostudnějším než druhým ( ten aktuální se mj. nepokrytě bratříčkuje s bývalými aktivními agenty STB, a to za minimálního zájmu veřejnosti). Bohužel to není vše: poprvé od pádu komunismu neváhá vládní moc použít hrubé, vojensko-policejní násilí proti mírumilovné, nenásilné a neozbrojené skupině obyvatelstva. Časová smyčka se tak po 16 letech uzavírá: vláda většinové ČSSD se tímto činem veřejně, přímo a ostentativně přihlásila k odkazu zločinné KSČ, z níž ostatně ČSSD svou členskou základnou vyšla.

 • Zpráva z idnes: Katastrální mapy dokazují, že účastníci technoparty procházeli na pronajatou louku přes cizí pozemky. Vyvrací to domněnku, že výjezd ze silnice vede přímo na pronajaté pole.

  To je taky jeden problém – Václav Šroub, který je podle smlouvy s majitelem pozemků zcela zodpovědný za pořádek v průběhu akce i po jejím skončení, zjevně nijak účastníky neinformoval, jakou plochu má pronajatou a kam tedy účastníci smějí vstoupit.
  Údajně z 10 soundsystémů byly na pronajatém pozemku jen dva, ostatní byly na cizích pozemcích – to je taky důsledek.

  Jinak – těch 13,3 ha vypadá impozantně, ale kdyby tam přišlo těch očekávaných 20 tisíc lidí, tak by to bylo šest čtverečních metrů na osobu, včetně zaparkovaných aut, stanů, soundsystémů, cest, latrin atd – to tedy není nijak moc. Kdyby připadalo jedno auto na 5 lidí a auta najížděla 1 za minutu, tak by to byl nepřetržitý tok aut po dobu 67 hodin. Smlouva také hovoří pouze o osobách a nikoliv o autech.
  Bez dobré organizace tohle nemůže dopadnout dobře.
  A pokud organizátoři nejsou…

 • a ještě jedna věc…http://blisty.cz/

  Když to vyjádřím ve zkratce, CzechTek se od všech ostatních, podobně hlučných a podobně hojně navštěvovaných letních festivalů, vyznačuje tím, že programově nespolupracuje se státními, či polostátními sponzory. Nespolupracuje totiž s ničím, co připomíná naší nádhernou a nádherně zkomercionalizovanou materialistickou společností.

  Má pravdu. Dokládají to i reakce na diskusním fóru pod článkem:

  Ano, je to životní styl, podobně jako hippies. To, že na jaře vyjedete se svou dodávkou a procestujete celou Evropu a na podzim se vrátíte domů, to je životní styl. A proč nejsou schopni zajistit legální prostor? Protože jednoduše v týhle postkomunistický zemi to snad nejde, zkuste si zajít někam na obec a říct, že chcete nahlásit technopárty Czechtek. I když to bude Váš pozemek, za úklid se zaručíte a já nevím co ještě. Vždy se setkáte s odporem, ač Vám nikdo nemůže zakázat tuto akci, okamžitě na Vás pošlou hygienu a spoustu dalších institucí a nasázejí ohromné pokuty. Nicméně mi nic nezabrání, abych zítra vyjel, ještě nevím kam – a tam se budu bavit až do neděle, doufám, že i přes to všechno se podaří najít legální místo.

 • PROBOHA,UVEDOMNTE SI LASKAVE VY VSICHNI,CO POUKAZUJETE NA MILION ZAZITYCH FESTAKU A TO,ZE VSE NA NICH BYLO OK,NEBOT BYLY LEGALNI,ZE KURVA TU NEJDE O LEGALITU!!!jAKO TA AGRESE ZE STRANY POLICIE JE NORMALNÍ-TO JE LEGALNÍ,TY LTI JSOU LEGALNÍ? SAKRA LIDI,NEJDE O SMAZKY,ALE O SVOBODU A ZAKLADNI LIDSKA PRAVA.VZDYT JESTE I KDYZ NIKDO Z TECHNARU NIC NEUDELAL,UZ MU BYLO BRANENO VE VOLNEM POHYBOVANI SE.COPAK JE NORMALNI MLATIT NEVINNE LIDI?VY JSTE NEVIDELI TY KRVAVE HLAVY NA NOVE?CLOVEK JE VINNY AZ KDYZ HO ODSOUDI SOUD,COPAK TY LIDI JIZ BYLI ODSOUZENI?A SNAD K FYZICKEMU TRESTU? NEBO SI KURVA PAROUBEK MYSLI,ZE MUZE NEKOHO TRESTAT PREDEM,NEZ JE ODSOUZENY? VUBEC TADY NEJDE PRECE O TECHNO A O LEGALNOSTI AKCE MEL ROZHODNOUT SOUD.TAK UZ PROSIM SE ZAMYSLETE NAD TIM BEZPRAVIM,ZNEUZITIM MOCI,SIKANOU,AGRESI A NADRZENOSTI NA ZASAH PCR.VZDYT TI MANICI SE TESILI,ZE SI VYZKOUSI V PRAXI CO SE NAUCILI.PROC ALE NA MLADYCH BEZBRANNYCH LIDECH?PRAVE PROTO,ZE JSOU BEZBRANNI! EBOT SI MYSLI,ZE JIM TO PROJDE!PAR ZMLACENYCH FETAKU,ZA TO JIM JISTE NAROD RAD PODEKUJE A BUDOU VETSI PREMIE!
  PROSIM VYSERTE SE NA TO JESTLI TO BYLO LEGALNI NEBO NELEGALNI AKCE,JDE TU PRECE O VYSSI PRINCIP.
  JINAK DRZIM PESTI MANIFESTACI A TEKNARI DRZTE SE:-)

  PS.OMLUVA ZA VULGARNI VYRAZIVO:-)ANO,MLUVIM JAKO CUNE A PISU TAKY JAKO CUNE:-)A JESTE SE ZA TO NESTYDIM:-)

 • [402] Jo 🙂

 • [391] Ta zpráva BBC je ze 17.13 a je tam pouze: "U jednoho z nich je podezření na poranění páteře." Není zatím žádná oficiální zpráva ani o rozsahu či vzniku poranění nebo o případném pachateli. Takže na věci to stále nic nemění. Zásahy policie byly od čtvrteční noci s největší pravděpodobností nezákonné.

 • [399] jedine toiky, byli ty policejni, jedina voda byla ze strikacek, taky policejni… a to ze nepustili kontejnery nevim, ale ze nepustili toiky je holy fakt… Ted jen jak to dokazat ze…Nejspise prukaznym fotem…Sak ono se objevi

 • [408] Vy jste napadl Vreca, já vám dodal informace. Dál si s nimi dělejte co chcete. Ovšem působíte na mě dojmem, že si velmi zdařile filtrujete to, co nechcete slyšet/číst.

  Co se týče oprávněnosti zásahů – možná jste si všiml, že jsem tady připojil poznámku pouze k tomu, co říkají relativně ověřitelné zdroje. Tato diskuse (i článek) očividně žije spíše emocemi, zbožnými přáními a hysterií, než objektivními fakty; na českých serverech se teď zplna hrdla směje soudce Lynč, či spíše dva, za každou stranu jeden. Já svůj názor na to mám (asi by vám nebyl moc po chuti), ale zároveň uznávám, že mám příliš málo informací a jejich zdroje nejsou příliš důvěryhodné, takže se raději v tomto směru nevyjadřuji.
  Osobně doufám, že budou podány oběma stranami příslušné žaloby. Zákonnost či nezákonnost zákroku totiž může posoudit pouze soud.

 • Jeste se vratim k duchodci s ocesanou zahradkou – vite, pane duchodce, kdybyste tu zahradku otrhal sam a sel na naves ty blumy a jabka prodavat, tak jste si mohl aspon privydelat k duchodu… No, letos uz to asi nestihnete. 😉

 • [401] Na koho byste to měl svalit? A proč tu vinu chcete vůbec na někoho svalovat? Šlo o zcela konkrétní lidi, kteří důchodci pobořili plot a vyplenili zahrádku. Jsou dospělí, svéprávní – tak zcela odpovídají za svoje činy. Snad by je mohlo omlouvat, kdyby jim hrozila smrt hladem a nemohli pryč. Jenomže jim nikdo v odjezdu nebránil a smrt hladem jim také nehrozila.

  Že měli vztek na policii, že je nepustila na pozemek, ať už oprávněněn či nikoliv, to je problém jejich a ne toho důchodce – proboha proč by měl ten důchodce chodit za policií? Povím Vám proč – protože si ty nešťastné domorodce vzali účastníci CT jako rukojmí. Schvalujete braní rukojmí? Já tedy ne.

 • [412] Pane Souček? Jste duševně zdráv, sledoval jste vůbec nějaké zpravodajstí o průběhu akce?

 • [410] Chapu vase stanovisko a souhlasim, ze zakonnost musi rozhodnout soud. Avsak ciste hypoteticky pokud byl tento zakrok politicky motivovany, nemuze dojit k ovlivneni soudu? Pokud prohlasi premier, ze zakrok byl naprosto v poradku po tom, kdy ma 47 zranenych policistu a z ucastniku teknoparty "pouze" 35, nevim nevim. Neni zde zjevna manipulace s cisly?

 • [294] ty chytroline uvedom si ze prvni si porusil zakony ty a pak se tu vztekas ze te police "buzeruje". nojo uz vidim jak policajti chytnou zlodeje a on bude vyrvavat cosi o lidskych pravech a policejnim statu pac si ho dovolili chytit. proc tenhle problem ma vzdycky jen czechfet ane ostatni festaky co? kdyz se vam tenhle policejni stat nelibi tak tahnete jinam, proc to neudelate? zeby vas stejnym zpusobem hnali i treba v nemecku nebo francii? tak si odtahnete na ukrajinu tam vas treba nechaji znicit par hektaru luk, zafetovat si a udelat bordel vsude kolem.

 • [412] No, ja tedy zaprve docela pochybuji o identite chudeho duchodce z vesnice, narikajiciho pri browseni po internetu nad ocesanou zahradkou, 🙂 ale fakt nechapu, kam jinam by mel tedy chodit, kdyz na za policii. Ona tam prece podle sveho vyjadreni chranila majetek, tak proc by nemela chranit jeho urodu?

 • [416] Protoze stejne jako maji povinnost chranit majetek, maji povinnost resit spoustu dalsich veci, ktere rozhodne neplnili, napr. dorzovani zakladni listiny prav a svobod…

  a navic o tom, ze to rozprasi se prece vedelo dopredu, dyk to rekl policejni prezident a jeste nevedel kde to bude…Duchodcovskou zahradku by reditel urcite nahlasil jako prvni: "I kdyby technari jeli na samy kraj sveta, my tu zahradku ochranime. Ihned na to vyclenime hochy z Urny"

 • [418] LOL! 😀

 • Blby komentar. CzechTek na rozdil od mistni tancovacky trva par dnu a zanecha v miste a okoli nezlikvidovany bordel. Proc to ma byt tolerovano a jeste chraneno?

 • pred chvili jsem se vratil z demonstrace.doufam, ze zitra bude minimalne tolik lidi co dneska.ze zacatku to vypadalo na par stovek, ale pri pruchodu prvni skupiny letenskou plani a ohlednutim se za sebe to byl moc prijemny pohled.
  akorat si zrejme poradatel dostatecne neuvedomil, ze zitra je pondeli a naplanoval demonstraci na 15,00.

 • [413] Máte nějakou věcnou připomínku?

 • [339] ty ses fakt tatar citujes tu jednotlivy paragrafy (ty co ti jdou do kramu smaozrejme) ale jaksi zapominas ze policie muze zasahnout PREVENTIVNE aby skoda na majetku/zdravi nebyla zbpusobena ve vetsi mire nez prave je. urcite by se ti libilo kdyby ti nekdo drzel nuz pod krkem a policie by rekla, nenenene az te podrizne tak neco udelame jeste ti neublizil. nebo ti nekdo rabuje bejvak a oni reknou, no nic pockame az si to odveze zatim ti nic z bytu neodnesl jen si to stosuje v predsini.

 • [415] Přečti si to po sobě, fešáku, a možná i ty pochopíš, že jsi před chvilkou napsal něco výmluvného o svém IQ. Dej si už voraz, skoč za chlapama do hospody, vykuř deset Marsek, vraž do sebe pár desítek a rumů, proberte to všechno, mrkněte při tom po očku na nějakou fajn estrádu na Nově, pak běž domů, po cestě poblij někomu plot a hlavně už se tady jako slušný občan nezahazuj s těma smažkama. To je vážně pod tvou úroveň.

 • [410] U toho "napadnutí" byl smajlík. Dodal jste mi jeden odkaz, kde k meritu věci byla jedna nepříliš rozvitá věta. Takže jako profesí novinář a pedagog a také jako rodič synků ve věku 16 a 23 let pochybuji o oprávněnosti vreca vypouštět žvásty typu "ja byt tam, tak bych treba kretenovi, co zmrzacil policajta tak, ze ochrnul, rozmasiroval hubu pendrekem, protoze policajt jen plnil rozkaz a delal svou praci, zatimco fetacek si vybijel svoje emoce". To je ta moje filtrace 😉

 • [417] Hele byl jsem na miste..Na rozdil od zarputilych freeteknaru[406] mam na akci policie trochu odlisny nazor. Odmitam vinit konkretni policisty, kterí zasahovali. V okamziku, kdy pouzili poprve slzny plyn, kdy ztratili nervy (16:20) a pretahli po hlave nejkeho blondateho hipíka, ktery se rozhodne nechystal zautocit, se policejni akce zmenila v rez, ktera nesla zastavit ani z jedne strany…
  Vzhledem k tomu, ze policie nastoupila s tak razantni silou vuci obrovskému davu, (inteligence davu=inteligence nejmene inteligentního jedince v men obsazeném, ze) nemohla jiz ustoupit, protoze teknari by to vzali jako "povel k utoku" a naopak, pokud vedle Vas stojicímu chlapikovi priletivsi "prskavka" roztrhne krk, taky nezustanete v klidu. Policiste se bali, lide se bali…strach neni dobry kuchar. Problem rozhodne vidim v rozhodnuti bez ultimata, vysvetleni zahajit tak masivni represivni akci…Samozrejme i v policistech(vcetne nejnizsích sarzich, tam je take treba hledat viniky, ale z hlediska moralni viny)
  Vite kolika jedincum odmitli poskytnout policiste pomoc, kolik lidi o to ani nepozadalo ze strachu!? Neptejte se mne na presne udaje a dukazy… Mam oci a pokud jste nebyl na teto akci podivejte se alespon na "bez komentare" na ct24 uvidite alespon 3 takove… O dalsich desítkach jiz neinformuji.

 • dojmy jedneho prispievatela do diskusie sme.sk z tohto festu:

  sme sa vratili teraz z czteku, a mozem ti povedat len tolko, ze komunisticke mafisticke praktiky si clovek mohol "vychutnat" z prvej ruky;
  snura 1000 tazkoodencov, ako zacne strielat dymovnice, slzny plyn, rozne trieskavice do ludi, ktori bud tancuju, alebo sedia v skupine na zemi, zacnu ich mlatit hlava nehlava; sam som sa nadychal zo 10 slzakov, co ti poviem ze ziadna radost nie je, nos a oci spalene;
  vodnym delom do ludi to na kratku vziadlenost pekne davali, na nete citam ze na obvlazovanie policajtov.. co su to za klamstva!! pred polnocou to vyzeralo ako na bojisku, taku scenu som snad nevidel ani v top americkych bijakoch, pohlad na rozne clenene luky, kde je niekolko tisic ludi, v noci na roznych miestach svietia policajne majaky, svetlomety, z tejto mely do vzduchu stupa asi 20-30 kudolov dymu, hadzali slzne granaty ludom do stanov, do aut, vyzeralo to ako bojova scena z nejakeho velkorozpoctoveho filmu; nacoz sa rozbehli policajti do lesov vykopat zbytok ludi, ktori spali pri ohnoch, kvoli velkej zime ktora v noci po dlhsom dazdi bola;
  a na zaver, odchod z akcie kam nas navigovali policajti, natrafime dvaja pri takmer uz vstupe na luku na skupinku asi 8-9 policajtov, ktori do nas zacali strkat, kopat, pritom odkial sme, kamos vravi ze z prahy(kde byvame), tak najprv ze kurvy prazacke, a ked som sa ozval slovensky, tak otocil 'tak takovety mam nejradsi, ty mrdko jedna slovenska! tahni vodkad jsi prisel!', sacovacka baglov, a ked nic nenasli, obostupili nas a do nas este par krat kopli, ze nejakemu policajtovi sa nieco stalo, a ci sa citime ako frajeri etc, az sa nam podarilo utiect..

  KDE TO ZIJEME !!

  pride Vam to ako adekvatny zasah ? kde najprv policia zablokuje dialnicu hodi to na technarov, pravidelne rozosieva dezinformacie, a mlati bezbrannych ludi..

  co dodat, este ze si to zaplatime

 • [416] Identita a existence důchodce a jestli skutečně někdo očesal zahrádku nebo ne vůbec není důležitá, za důležitou jsem považoval Vaši reakci, že za to může policie. Ne, pokud se něco takového stalo, můžou za to ti, co to udělali, ledaže by byli zbaveni svéprávnosti.

  A důchodce by se měl samozřejmě obrátit na policii, ne ale se žádostí, ať pustí teknaře na pozemek, do toho mu nic není, ale se žádostí o ochranu svého majetku. Ovšem při škodě menší než 5000 Kč je to jen přestupek.

 • [426] A co to má společného s nezávislými soudy? Nějak nechápu, proč tohle řešíte zrovna se mnou.

 • jste jak maly deti.zabredli jste do hadky o to jestli by to melo byt legalni ci ne, ale to je v tuhle chvili podruzny, tady jde o fakta:
  zdroj:www.ct24.cz
  Účastníci technoparty měli ještě další zbraň, která nutila policisty se krotit. Prakticky u každého zadrženého se rychle vyrojilo několik lidí s fotoaparáty, kteří dokumentovali průběh zadržení. Poučeni zákonem si všímali identifikačních čísel. Desítky policistů je ale při zásahu neměly, nebo nebyla viditelná. Na požádání je přitom odmítali sdělit. /a to nahodou neni porusovani zakona?

 • [428] A Vy tady neustale resite dodrzovani legislativniho usporadani (pokud to tak mohu napsat-nejsem pravnik) republiky, samozrejme, ze to ten clovek nahlasit mel, policie by to samozrejme odlozila, nema smysl to resit. Podstatne vsak je jakkym LEGALNIM způsobem nedopustit aby se tak stalo. Policie prece ani nemuze hlidat vsechny zahradky:)) V okamziku, kdy ma 5 000 lidi duvod na tu jeho malou zahradku prijit je neco spatne. Musi se to samozrejme resit preventivne, jak? Poskytnutim prostoru pro techto 5000 lidi…Nechci aby to vyznelo jako vydirani, ale je fakt ze represe jeste nikdy nic nevymytila…Kdyz uz tak posilila, popr. ukryla do podzemi. V extremni forme(protoze toto neni extremni forma) touto represivni cestou si muze stát vychovat potencionalni extremisty, a to nemyslim extremisty z novy…

 • [390] Krásně napsané. Jedon doufám že to také někdo přeloží a pošle za hranice.

 • jo a ti co tady vystupuji jako radoby obyvatele okolnich obci zrejme patri k te mensine co nepodepisovala petici, aby byli ucastnici vpusteni na louku…aspon nekdo mel rozum…ale policie to nebrala v potaz, takze z toho zase jen jasne vyplyva, ze mela prikaz rozprasit czechtekk at se deje co se deje..

 • [426] Díky za zprávu z místa, vypadá to bohužel dost pravděpodobně, že už s tím pak nešlo nic dobrého udělat.

  Nemohlo to být s tou neexistencí ultimáta tak, že prostě nebylo slyšet? Přece jenom policie nemá takový soundsystém, aby přehlušil hrající soundsystémy na celé ploše. Ve zprávách policejní mluvčí opakovala už od rána, že policie louku vyklidí.
  Když jste tak viděli ten postupující kordón policistů, to vás nenapadlo, že chce louku vyklidit? Podle zpráv ten kordón postupoval velmi pomalu, snad asi 3 hodiny, za tu dobu už by se dalo sbalit a odejet, nebo si všichni mysleli, že to policii přestane bavit, nebo že ji přeperou? V ten okamžik už asi muslelo být jasné, že to nedopadne dobře, nebo ne? Zajímá mě, jak ti přímí účastníci uvažovali.

 • [424] wow, ty si mi ale psycholog, neuznavam anarchii tak sem lopata co pije rum? gratuluju! zazadej si o doktorat z psychologie a nebo vis co, dej si dalsi piluli naces dredy a bez si zabrecet jak sou na vas cajti osklivy :)))

 • [427] Jj, to jsem tady před pár hoďkama posílal taky (385). Je to od kámoše, slováka, který žije v Praze. On to má ještě dobré, protože se může kdykoliv vrátit domů. My tady v těch komunistických sračkách budeme asi muset zůstat.
  (Btw, jestli píšeš, že to dával i do diskuze na sme.sk, tak jsi mi konečně vysvětlil, proč tam nebylo prakticky žádné sprosté slovo :)))

 • [430] Samozřejmě je to hrubé porušení zákona a taky výsměch ze strany těch, kteří kdysi slibovali, že už žádný policajt nikdy nebude zasahovat bez čísla. Je třeba dokumentovat a posílat trestní oznámení.

 • [435] Je mi jedno, co piješ (alkohol je droga bez ohledu na cenu a značku) a už vůbec jsem nechtěl říct, že jsi lopata. Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. Já myslím, že jsi akorát tak trochu fašista. Už jenom, když tvrdíš, že zloděj se nemá dovolávat lidských práv… A to navíc vůbec nechápu, proč ty lidi srovnáváš se zlodějem. Pronajali si pozemek, chtěli se k němu dostat a tam zapařit. Kterou z těchhle věcí porušili zákon tak, abys tohle mohl psát? Oni jsou prostě jiní než ty a ty to nějak nedokážeš vzít. To je ale tvůj problém, brácho.

 • [434] Bylo to velmi zmatene…Policejni dodávky a autobusy se zacaly sjizdet tak po 13:00 ale muzu se mylit. Vsichni si mysleli, ze se snazi udelat dojem na media, ve 16:00 mel byt zivy vstup na CT24, takze se to lide snazili brat s humorem. Policiste samotni nehlasili dopredu VUBEC nic, po celou dobu, kdy se ti tezkoodenci valeli v trave, vedle o kousek dal lezicich teknaru nerekli nic o tom, ze chteji jednu z luk vyklidit. Dle meho nazoru toto bylo z casti zamerne…Dokonce sni nebyl provedeno nejake zahajeni utoku, proste najednou vyletel slzny plyn. Samozrejme se lide bali policejniho zasahu. Snad z vlastni inciativy kdosi ze systemu (pouze jednou a u jednoho systemu – o nicem jinem nevim) prohlasil o planu na vyklizeni louky, prosil ucastniky o vystehovani, bohuzel nikdo to nejspise moc neslysel, neposlouchal, co ja vim. A Policie zpocatku vypadala vazne pouze na demonstraci sily, ne na utok.(probuh, vzdyt si tam devezli i tank:)) Dokonce probehli zpravy, ze policie chce akci ukoncit, ale az v nedeli rano. v Okamziku, kdy zautocili bylo spousta lidi v soku. A s tim vyklizenim 1. Ja osobne, i kdyz jsme akci zacali opustet okolo 18:00 jsme se dostali "ven" az okolo 21:00. A navic 90%lidi verilo, ze akce ma realny legalni zaklad tj. ze pokud ustoupime na to dotycne pole policiste prestanou s tlakem a situace se NEJAK vyresi. Bohuzel nikdo nevedel, kde je ohraniceni pozemku…
  Pokud se mylim opravte me.

 • [439] Dík, takhle se tomu lépe porozumět.

 • [429] Víte po tom, co jsem je videl (zatim) beztrestne udelat bez toho aniz by kdokoli zbleptl alespon omluvu, jeste se tvaril jako nejvetsi frajer, ze ty mlady parchanty dokazal zkrotit. Po vsech tech pruserech co jich tady v republice je…

  A PO SERIALU JISTE PANE MINISTRE

  …musim nadhodit i tuto variantu.
  a ze s Vámi, ani nevím, nejak jste se mi priplet do cesty:)
  Viz jakkykoli prispevek
  Kazdy kdo mel na teto akci nejaky podil a mel to trochu v hlave v poradku mel nazor na zasah stejny. Diskutovalo s nami nekolik sluzbu vykonavajicích policistu, postarsi lekar(ani nechtejte vedet co rikal)pani pumparka na benzince…Snazili se pomahat, vymyslet vychodisko apod. Tito jsou pro me i kdyz se jakymsi způsobem podileli aktivitam urcenych proti nam moralne cisti.
  A HURA KE ZPRAVAM

 • [439] Zásadní věc je, že nikdo asi nepředpokládal, že policie zaútočí na účastníky na legálně pronajatých pozemcích. Poslouchal jsem při práci střídavě ČT24, ČRo1 a monitoroval zpravodajské weby, ale ultimátum bylo, pokud se nemýlím, dáno asi 40 minut před zásahem (ten začal tuším v 16.35). Dlouho byly komentáře nejasné ve stylu "policie se radí, jak zasáhnout" a najednou padlo "vyklidí všechny pozemky". Evidentně se čekalo na souhlas politických špiček, tohle by si okresní policejní velitel sám nedovoli, zvláště, když se mu sjel dvacetinásobek mužů, než měl vloni (údajně i z Moravy, většina vůbec netušila, o co se jedná). Navíc na fotkách ze zásahu je i auto krajského šéfa. Ale opakuji: evidentně jde o předvolební tah ČSSD, po pádu Grosse a policejního prezidenta Koláře se potřebují před Nováky blýsknout. I když zpravodajství Novy je asi nyní objektivnější než ČT1. I některé včerejší pokusy moderátora na ČT24 o manipulaci svědčí o nějakém zákulisním svinstvu. Ptát se dle mého názoru dost nevhodně reportérky na místě bez jakékoli souvislosti (po shlédnutí záběrů s klidnou situací), zda jsou technaři agresivní, mi připadalo zcela neprofesionální. Reportérka naštěstí reagovala dost ostře.

 • [442] O tom, ze to hlasili v radiu vim, asi 10 pred zasahem jsem se to dozvedel od lidi vedle mne…Ale jde o to ze to nebylo vyhlaseno plosne!!Lide na czechteku jsou uz bohuzel na pritomnost policie zvykli a tak po spatreni tezkoodence neutikaji k radiu… Mimochodem kupodivu S tou Novou je to fakt… Jsou tak senzacechtivi, ze klidne otacej plast jak muzou… Stejne ji nemam rad…:))(Novu)Vysilani ct24 bylo zpocatku (sledoval jsem ho do patku 14:00)ralativne objektivni, dokonce bych rekl, ze komentator byl naklonen více na stranu ucastniku… To jak jsem dnes sledoval se to pravda kapku zmenilo (nemyslim si, ze by za to mohl:))

  S tou moravou to urcite muzu potvrdit. Vyskytovali se tam policiste z Blanska, Zlína a pravdepodobne i z Brna

 • [388] Byla tam moje kamaradka, ktera toho policajta videla na vlastni oci. Hodili mu sutrak na zada, ten se sesunul a uz nevstal, tahli ho pryc policajti. Myslim si, ze emoce byly diky tomu na obou stranach, cajti mydlili technare, ale Ti taky nebyli zadni beranci (soude dle zaberu televizi dneska ve zpravach, krasne to mela zpracovane CT1).

 • [444] Jasne, nebyli…Ale na druhou stranu, co cekas od toho, kdyz banda ozbrojenych lidi vedou "rozhovory" s ozralymi lidmi…No a ve smyslu odporu se deli velmi vtipne veci… Napr myslim na CTK jsem nasel, ze v okamziku, kdy se na scene (horni dil louky) objevila strikacka a zacala kropit, tak na ni vyjelo auto se zjevnym umyslem do ni najet…A pri tom chlapik v zelene skodovce jenom prejl ve vzdalenosti 15 metru se zjevnym umyslem ukazat policistum, ze mu maji umyt auto… atd.
  Nekteri lide zase na policisty kutálely z kopce takove ty kotoooce sena… Mozna to vypadalo hrozne, ale bylo to efektivnejsi na zastaveni policistu, realtivne bezpecne, ale 100% lepsi nez lahve, dreva, kameny apod…

  Jinak bych se chtel dotazat policejniho reditele na Tachovsku…Kde se podle Vás na poli vzali cihly, kterými Vás účastníci party napadli?!! Uvedeno to bylo na Vámi pořádané tiskové konferenci dnes v poledne.

 • [430] Samozřejmě je to hrubé porušení zákona a taky výsměch ze strany těch, kteří kdysi slibovali, že už žádný policajt nikdy nebude zasahovat bez čísla. Je třeba dokumentovat a posílat trestní oznámení.

 • [52] Souhlasim!!! To co, si tady vlada dovoli zaplatit z nasich penez je nehoraznost!!! Nebo si myslite, ze uklid louky by byl drazsi nez cela tahle policejni saskarna, pri ktere bylo zraneno tolik obcanu (danovych poplatniku a turistu, kteri k nam penize privezli)? Za tohle by meli byt Paroubek i Bublan bez debat odvolani ze svych funkcí!

 • [446] Jo ale zase trestné oznámení můžeš v tom připadě poslat jen na neznámého pachatele, a pochybuji způsobu hledání takového pachatele.

  Pokud se o to nekdo chce pokusit, rád mu poskytnu naši fotodokumentaci, např. s částečně zaznamenaným najížděním policejní dodávky na fotografa…

 • [444] No, záleží, od které jednotky přišel, tedy co měl na sobě, ale s tou výstrojí, která je na fotkách, zas tak moc poranit páteř nejde. Spíš bych se obával většího zdravotního poškození, při jeho odtažení pryč.

 • [448] Kolega cosi podobného dělal, případně by se ozval na mail. Není to jednoduché, to je fakt, ale ani nemožné.

 • myslim ze uz zacinam chapat teroristy…vzdyt oni to tam maj v tech zemich takhle skoro kazdej den jen jeste o neco horsi..

 • [451] Tak to jsi presne uhodil(a) na hlavicku…

 • [444] Trochu pozdní argument. Uvidíme, jak to bude oficiálně vysvětleno.